moda meska

Zaczęty przez panikarola, 13 Kwi 2008, 00:11:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: dodaa84 w 03 Maj 2008, 23:04:30
mam kolejne pytanie :)

jeśli jest gorąco, a trzeba założyć garnitur do pracy, to co, facet ma się kisić w długim rękawie, bo krótki rękawek koszuli do garnituru nie wypada, prawda?
czy się mylę?
no i krótki rękawek + krawat definitywnie odpada?

moim zdaniem koszula z krotikim rekawami jest strojem sportowym i do garnitur nie pasuje. A juz krotkie rekawy plus krawat :hammer: :hammer: :hammer:



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: dodaa84 w 03 Maj 2008, 23:24:04
no i ja tak myślę...
tylko się martwię Smiley
bo wyobrażam sobie upał 30 stopni i brak klimy, do tego długa koszula i marynarka cały dzień ;/ boszzzz

ale sa koszule na lato, ze innych, bardziej przewiewnych materialow. A marynarki nie moze zdjac? Rozumiem, ze jak ma spotkanie z klientami, to musi byc w marynarce, ale jak siedzi w biurze to chyba marynarke moze zdjac. Nie wiem, gdzie Twoj maz pracuje, czy ma na okragla kontakt z klientami czy tylko od czasu do czasu.

Duzo zalezy od pracodawcy. W czasie studiow pracowalam w Fraunhofer Gesellschafz (instytut naukowy) i tam byly wolna amerykanka co do ciuchow. Tylko na konferencje, spotkanie z klientami trzeby bylo byc elegancko ubranym.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Cytat: dodaa84 w 03 Maj 2008, 23:31:07
nie, no tak, marynarkę może zdjąć.
ale zawsze żal mi facetów latem, tak, czy inaczej.

moj ma dobrze, chodzi w T-Shirtach i dzinsach.

A slawny juz szwagier chodzi do pracy a garniturach, ale jak tylko wroci do domu to sie od razu przebiera w dzinsy. Na chrzciny synka siostry poszedl co prawda w garniturze, ale juz do restauracji w dzinsach  ::) ::) ::)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

mój N w lato niestety nie może zdejmować marynarki więc pod nią tajniacko nosi koszule z krótkimi rękawami ;)

ale nikt, oprócz mnie, tego nie widzi :)

Kasia

dodaa84 oczywiście że ładniej jak mankiet lekko wystaje
no ale w przypadku mojego N eleganckie mankiety nie sa aż tak bardzo konieczne
bo on ma stanowisko wymagające garnituru w miejscu gdzie większość pracowników chodzi w normalnych ubraniach - firmowym t-shircie lub firmowej koszuli ;)

mary

a czy Wasi panowie ściągali/będą marynarkę na weselu? Jeśli tak to kiedy - od razupo 1 tańcu, po torcie, po oczepinach?

Kasia

mary_popins my mamy takie plan że mój N po pierwszym tańcu się przebierze
zamieni kamizelkę i fular na zwykły krawat

a marynarę to ostatecznie po oczepinach bedzie mógł zdjęć - chociaż nie podoba mi sie takie rozwiązanie i mam nadzieję że wytrzyma do końca wesela w marynarce

zobaczymy :)

mary

czemu chcecie zdjąć ślubną kamizelkę? Biorąc pod uwagę, że ona jest na 1 raz to będzie bardzo niewykorzystana, jak zaraz zostanie zdjęta.
Mój N. na pewno zostanie w niej do końca, nie wiem tylko czy na sam koniec czerwca będzie całą noc w marynarce chciał się bawić (ale mam nadzieję, że wytrzyma)

mary

Dziewczyny, wstąpcie na ploty bo szukam tam PILNIE rady w spr. zaproszenia. :thx:

zwierzatko_mojej_mamy

mary_popins my mamy taki plan jak Kasia - ze jak bedzie mu za goraco to  zamieni kamizelke na krawat ;)

ja nie znam sie od strony savoir vivru  - ale ze strony mojego wymyslu estetycznego - zadna kamizelka mi sie nie podoba bez marynarki, a juz na pewno ta mojego chlopa - ona ma z tylu satyne jak od koszulki nocnej ;D wiec to mnie smieszy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

Doda, czemu zdjęłaś suknie ślubną?? Ja w swojej to bym jeszcze na śniadanie następnego dnia mogła zejść gdyby wypadało ;)

Kasia

mary_popins mój N nie lubi ogóle kamizelek
do kościoła założy taki zestaw dlatego że ładnie w nim będzie wygląda i to będzie ta jedyna okazja dla której zdecyduje się założyć kamizelkę :)

mój N od razu planował tylko krawat na całą uroczystość ale stwierdził że na sam ślub może się "przebrać"


mary kamizelki nie każdemu muszą sie podobać ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia moj tez planowal tylko krawat, no ale na wszelki wypadek ubral kamizelke tak dla porownania - no i zostalo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

zwierzatko_mojej_mamy mój N kupił zwykły garnitur, taki normalny biurowy w Sunset Suicie
więc przekonałam go aby sobie chociaż do kościoła dodał szyku i elegancji :)

później może założyć ładny srebrny krawat :)

już nawet sobie kilka upatrzył
- takie bardziej slubne krawaty :) srebrne w kwiatowe wzory :)
bardzo ładne i eleganckie :)

mary

Kasia, może fotka tego cuda srebrnego?

Kasia

#65
no jeszcze nie kupiliśmy :)
ale juz niedługo ;)
  na razie dopóki nie mam kiecki w Wawie to wstrzymujemy sie z koszulą kamizelką fularem i krawatem

bo jak coś pochrzanią z kolorem ;) to chociaż nie kupimy na marne :)

mary

aa, okej ;) To potem się pochwal :)

nionczka

Cytat: mary_popins w 04 Maj 2008, 11:57:41
a czy Wasi panowie ściągali/będą marynarkę na weselu? Jeśli tak to kiedy - od razupo 1 tańcu, po torcie, po oczepinach?

Moj nie zdjal od momentu kiedy sie ubral az do powrotu do apartamentu hotelowego. Ale w zamku byla klima, zreszta sciany kamienne tez chlodza i izoluja. A potem juz byla noc ciemna i nie bylo goraco.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dzidzia101

Moj w marynarce cala noc wytrzymal.
Ale jak juz mu bylo bardzo goraco to zdjal kamizelke. Ale w marynarce dzielnie wytrzymal 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

No tak, ale Wasz ślub był w październiku, a my mamy w lato ;)

nionczka

Cytat: mary_popins w 05 Maj 2008, 08:10:07
No tak, ale Wasz ślub był w październiku, a my mamy w lato ;)

Ale nasz 29 czerwca i w Hiszpanii! (no, ale nie bylo goraco :-))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inspiracja

a ja tam napewno nie bedę miała nic przeciwko, jesli w trakcie przyjecia, a konkretnie hulania na parkiecie, moj P. zdejmie marynarke. Jesli bedzie cieplo, a sa na to szanse, bo to juz wakacje to załoze sie, ze zdecydowana wiekszosc mezczyzn odstawi marynarki na bok. Dlaczego wiec PM mialby sie dusic w sosie wlasnym?  ???  Ma sie czuc komfortowo, i to jest wg mnie najwazniejsze.  8)

zwierzatko_mojej_mamy

inspiracja ja nie mam nic przeciwko chlopu w koszuli i krawacie, tylko jakos kijowo dla mnie wyglada w zdjetej marynarce a zostawionej kamizelce ;D tez nie chce go kisic w marynarce za wszelka cene - dlatego chcemy kupic ladny krawat na przebranie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

zwierzatko_mojej_mamy  nie nooooooooooo kamizela bez marynary jest uuuuuuuuuuuuu fuj  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

żeby jeszcze te kamizelki były z lepszego materiału na plecach, a onme wszystkie podszewke tam tylko mają  :o

inspiracja

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Maj 2008, 10:46:20
inspiracja ja nie mam nic przeciwko chlopu w koszuli i krawacie, tylko jakos kijowo dla mnie wyglada w zdjetej marynarce a zostawionej kamizelce ;D tez nie chce go kisic w marynarce za wszelka cene - dlatego chcemy kupic ladny krawat na przebranie ;)

i tu sie zgodzę, że krawat na przebranie jest wyjściem z sytuacji  :D