co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

"Ślepnąc od świateł" Żulczyka, poleciła mi przyjaciółka, była zachwycona, a ja staram się jakoś przebrnąć.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda




wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: Justynna w 14 Wrz 2018, 17:48:32
Zaczęłam teraz czytać  "Wybór Zofii".

na filozofii na studiach kazali nam to czytać


a dla każdego, kto lubi historię, ale podaną w aksamitnym sosie ;) polecam gorąco "Orly nad Europą" Zamoyskiego. Coś wspaniałego!

zuzia

polećcie coś dla faceta, lat 40-kilka, bardzo inteligentny, oczytany.
Nie wiem jaką literaturę lubi najbardziej i nie mam jak się dowiedzieć.
Co mogę kupic na prezent?

szelma

zuzia, może Ćwirleja o milicjantach w Poznaniu - bardzo fajnie napisane, śmieszne kryminały.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


zuzia


mika

Czytaliście kiedyś Chmielarza? Jeśli nie to polecam, czytam druga z serii o Mortce.

Justynna

Przeczytałam "Światło między oceanami". Nie rzuciła mnie na kolana, raczej z kategorii czytadło - melodramat, ale dobrze i szybko się czyta ;) Dobry przerywnik między trudniejszymi tematami.

wrobelek0403

Justynna, a film ogladałas? Film swietny, dzieki obsadzie. Zryczałam sie strasznie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Ja książkę czytałam, film muszę zobaczyć :)

Justynna

wrobelek0403, nie oglądam, ale podobno film lepszy niż książka. Może kiedyś obejrzę, bo historia ciekawa.

magdalinska

czytałam, do połowy jeszcze jakos szło. Pozniej tylko przerzucucałam po 2-3 strony, zeby szybciej skończyc ;)

szelma

Nie wiem, czy mówiłam, ale książki Dehnela o profesorowej Szczupaczyńskiej są niezwykle przyjemne :) Polecam - czekam już na kolejną część, mam nadzieję, że już pisze ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: szelma w 05 Paź 2018, 08:31:14
Nie wiem, czy mówiłam, ale książki Dehnela o profesorowej Szczupaczyńskiej są niezwykle przyjemne :) Polecam - czekam już na kolejną część, mam nadzieję, że już pisze ;)
Zgadzam się!
Ja teraz czytam Filary Ziemi, podoba mi się bardzo i aż się sobie dziwię, że tego nie znałam do tej pory.

jusia

Skończyłam "Saszeńkę", ależ to była wciągająca lektura, chyba sięgnę po coś jeszcze tego autora, Golinda dzięki :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

jusia, prosze bardzo :) wez "Pewnej zimowej nocy". To jest ten sam klimat, bohaterowie sie powtarzaja, tylko we wczesniejszej historii osadzone.  I tez sporo odniesień do faktow.

malutenka


golinda

"Czerwone niebo"  Montefiore.

Czytałam opinie, że to najsłabsza powieść z moskiewskiej trylogii. Nie zgodzę się. Według mnie właśnie najlepsza. Świetnie napisana, interesujący zabieg przeplatania dwóch różnych wątków, sporo o wydarzeniach na stepach nad Donem w przededniu bitwy o Stalingrad. I w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, nie targa tak emocjami czytelnika, za co wielki plus.

Szkoda, że przeczytałam już :)