Raczkujaca Panna Mloda

Zaczęty przez xmikax, 26 Sie 2015, 10:36:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

no wódka czy wino weselne to najlepszy prezent dla gości.
ale np mydełko lepsze niż migdały.

xmikax

Uwazam ze to mily upominek, a % jak zostanie to tez rozdamy :) Ostatnio wpadlam na stronke gdzie robia magnesy na lodowke na zamowienie z imionami panstwa mlodych hmmm nie wiem co najlepsze  niewiem

zuzia

xmikax,
mój brat miał w zaproszeniu magnes na lodówkę z informacją o dacie ślubu, weselu etc i ich zdjeciem.

mayagaramond

Cytat: xmikax w 26 Sie 2015, 11:47:42bo jeszcze jakis czas temu musialam kupowac na dziale dzieciecym

ja nosze rozmiar 35 i nie ma na tym swiecie butow, ktorych nie zdobede ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

my rozdawalismy wódkę, ciasto i woreczki z niebieskimi i białymi migdałami (leżały na stołach)
a ostatnio dostaliśmy maluteńki słoiczki miodu z własnej pasieki młodego - super prezent i wykorzystany w 100% :D

ale ogólnie z tym rozdawaniem wódki to taki stary polski zwyczaj i teraz wydaje mi się za drogi i bez sensu ;) bo i tak trzeba sporo kasy wyłożyć na takie wesele, więc jeszcze prezenty...
wy będziecie mieć mniej gości to lepiej :)

mayagaramond

Cytat: niewiemjaka w 26 Sie 2015, 12:01:17my rozdawalismy wódkę, ciasto i woreczki z niebieskimi i białymi migdałami (leżały na stołach)

nic nie powiedzialas, bym przyjechala :)

Dla mnie moglby byc ogorki malosolne albo grzyby marynowane ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

no miód to fajny prezent.

Wolałabym miód niż mydełko :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

#32
zróbmy ankietę :rotfl: - co chciałabyś dostać jako gosć:

1. wódkę
2. mydło
3. miód
4.migdały
5. konfitury
6. ogórki
7. ciasteczko
7. czekoladkę
...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

xmikax

wlasnie kurcze z ta wodka mi nie pasuje tak robilo sie kiedys na wsi ze rozwadalo sie wodke i narazie.
My bysmy chcieli cos co sie przyda w domu albo cos co bedzie milo o nas przypominac a wodke sie wypije i nic z tego nie zostanie.
Prawie polowa gosci bedzie przyjezdna wiec raczej nie bedzie im sie chcialo zabierac flaszki do samolotu. Troche irytuje mnie stare polskie myslenie ze na weselu musi byc przyslowiowy swiniak i woda bez tego nie ma zabawy? hmmm :(

xmikax

Z ankiety ktora wyslalas
1. wódkę
2. mydło
3. miód
4.migdały
5. konfitury
6. ogórki
7. ciasteczko
7. czekoladkę

chcialabym dostac albo konfiture albo miod. norma jest ze po przyjeciu weselnym ciasto ktore zostaje sie i tak i tak rozdaje wiec chyba ciasteczka odpadaja

szelma

Nasza wódka miała naklejkę w ramach personalizacji ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Najważniejsze, że goście byli zadowoleni. I okazało się, że mieliśmy jej za mało na samo wesele, bo nie przewidzieliśmy, że będzie miała takie wzięcie wsród obcokrajowców :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

emcia


szelma

Cytat: xmikax w 26 Sie 2015, 12:09:26My bysmy chcieli cos co sie przyda w domu albo cos co bedzie milo o nas przypominac a wodke sie wypije i nic z tego nie zostanie.

Konfitury też się zje :) A z listy to ja osobiście konfitury albo czekoladki (ale dobrej jakości!).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Moze gosciom z zagranicy cos polskiego, a gosciom polskim cos z zagranicy?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: rubin04 w 26 Sie 2015, 12:08:34Wolałabym miód niż mydełko :)
co żeście się tak tego mydła uczepiły? przecież to tylko propozycja.

cumberland

Cytat: xmikax w 26 Sie 2015, 12:09:26Prawie polowa gosci bedzie przyjezdna wiec raczej nie bedzie im sie chcialo zabierac flaszki do samolotu.

Z drugiej strony, jak się samolot spóźni, byłoby im milej na lotnisku  lol

xmikax

hmmm tez o tym myslalam tylko boje sie ze beda sie bic i klocic o prezenty kto dostal lepszy  lol a tak powaznie to nie mam juz pojecia co bedzie najlepsze. Faktycznie migdaly chyba odpadaja bo nie wiem czy ktos z gosci nie ma uczulenia itp.

rubin04

o to fajne, mini potwory :)

i jeszcze CD z ulubionymi pisoenkami pary młodej fajny :)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

e, panie szanowne, skupta sie na sukience, a nie pierdolami sie zajmowac lol jak juz sie dziewczyna wystylizuje to mozna na spokojnie o niebieskich migdalach - no prosze Was - najistotniejszy element slubu i wesela - prezent dla gosci ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rudasekawf

Prezenty zrobiłabym dla wszystkich jednakowe. Na pewno coś do zjedzenia/wypicia, nic do postawienia. Ja np. nie lubię dodatkowego małego badziewia, z którym nie wiadomo co zrobić, gdzie postawić. Mała konfitura, jakieś czekoladki, mini alkohol.

U nas na weselu ostatecznie zrezygnowaliśmy z pomysłu. Koszt dość spory, a sama będąc na weselu kumpla zapomniałam mój mini prezencik zabrać. No ale to ja :D


szelma

Sama zapytała :D Zaraz się nauczy, że na Strefie trzeba pilnować, żeby wątek nie odpłynął :D Ja dzisiaj odświeżyłam sobie mój i kwestie węży lol
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

rudasekawf

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Sie 2015, 12:43:34
e, panie szanowne, skupta sie na sukience, a nie pierdolami sie zajmowac lol jak juz sie dziewczyna wystylizuje to mozna na spokojnie o niebieskich migdalach - no prosze Was - najistotniejszy element slubu i wesela - prezent dla gosci ;D
czasu jest jeszcze sporo, można pogadać o luźnych ślubnych pierdołach lol

emcia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Sie 2015, 12:43:34
e, panie szanowne, skupta sie na sukience, a nie pierdolami sie zajmowac lol jak juz sie dziewczyna wystylizuje to mozna na spokojnie o niebieskich migdalach - no prosze Was - najistotniejszy element slubu i wesela - prezent dla gosci ;D
bo przy pierwszym ślubie każdy element jest istotny :D

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rubin04

Cytat: rudasekawf w 26 Sie 2015, 12:44:32. Ja np. nie lubię dodatkowego małego badziewia, z którym nie wiadomo co zrobić, gdzie postawić.

dokładnie - na co mi "badziewie" z napisem "Jolanta & Tomasz"

A juz konfitra z etykietką powyższą mi zupełnie nie przeszkadza bo zjem, słoik wymyje i tyle Tomasza z Jolantą widzieli :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login