Chorwacja

Zaczęty przez fasolka1980, 11 Lut 2014, 13:21:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

Cytat: magoo w 08 Kwi 2014, 14:23:18
calla fajnie :)

my wybraliśmy lokalizację ze względu na Zadar, do którego lecimy

Zadar jest bardzo ładny, byłam tam dwa razy.

rubin04

#51
My włąsnie wrócilismy z tygodniowego rejsu w Chorwacji.
Wrócilismy tam po chyba 5 latach od ostatniego pływania tam i jednak  wolimy znacznie bardziej Grecję..

W Chorwacji jest drozej, jakos tak "mniej serdecznie", wszystko bardzej pod turystów, "pod interes"

np. w Grecji jak wpływalismy do portu nie raz jakis rybak nam pomagał, chocby liny odebrać, na Santorini to wręcz wprowadził nas do portu (bo tam jest trudne wejscie przez skały), a w porcie to jak widzieli ze mamy małe dzieci to starali się dac nam jak najdogodniejsze miejsce.

Teraz wpływalismy do Hvaru. Tam jest mało miejsc w porcie miejskim i kilka bojek - wpłynelismy, czekalismy czy się coś w porcie nie zwolni. Zwolniło się wiec chcielismy zacumować, a tu niespodzianka - pan z portu mówi że nie, my nie możemy - podpłynął do niemieckiego wielkiego jachtu (wiecej kasy za postój) który przypłynał po nas i powiedział im że oni maja sobie zcaumować. Przykro mi było normalnie. Bo tak, my mielismy mniejszy jacht, i to Polacy jeszcze.. A Niemcy na wielkim jachcie to niby ci lepsi.

A, i nasza obserwacja jest taka, że im mniejszy port tym wyższe ceny w knajpach. Zupełnie odwrotnie niż w Grecji - tam na zadupiach to ceny wręcz śmieszne np. za 25 eur za 2 os. zdarzało nam się w Grecj spędzić cały wieczór w knajpie przy jedzeniu i winie :)
Poza tym lubie to, że w Grecji to jak przyjdziesz drugi raz do tej samej knajpy to obsluga (często właściciel) to traktuje cię prawie jak członka rodziny :D

Także na wrzesień planujemy Grecję :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: rubin04 w 04 Maj 2014, 18:57:25jak przyjdziesz drugi raz do tej samej knajpy to obsluga (często włąsciciel) to traktuje cię prawie jak członka rodziny

tez mam takie obserwacje i zawsze kieliszeczek czego dobrego albo kawałek ciasta dorzucą do obiadu :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Cytat: wrobelek0403 w 04 Maj 2014, 19:34:20
tez mam takie obserwacje i zawsze kieliszeczek czego dobrego albo kawałek ciasta dorzucą do obiadu :D :D

o tak, niestety czesto UZO przynoszą :D
dla mnei UZO to trucizna, nawet do przemywania ran  się nie nadaję bo za dużo % :D

Oni są naprawdę serdeczni, a już do dzieci to pełne szaleństo - np. nigdy w porcie jak szłam rano do rybaków kupic świeżą rybę dla P. to mi nie pozwolili płacić, bo jak to, za rybę dla dziecka? Zdarzało nam się że w zwykłym sklepie spożywczym przy wyjsciu wciskali P. jakies ciastka, a w knajpie jak siedzielismy to piekli jakąś bułkę dla P.
No tacy zawsze pomocni, serdeczni, niespieszni, a juz piecie kawy i palenie papierosów to ich sport narodowy :D
Kiedys facet co nam łódkę czarterował mówi do M. "no pomyśl, czy jakbys miał takie piękne morze, słońce i dobre frappe to chciało by ci się pracować? dlatego mamy tak jak mamy... ale jakos to będzie.. póki słońce i frappe jest to nie ma co narzekac :D "
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Za 2 tyg. wyjeżdżamy z Franem, cel Baska Voda niedaleko Makarskiej i w związku z tym mam kilka pytań, plaże tamtejsze są kamieniste wie rozumiem ze na ręczniku nie poleżę?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Justynna

jusia, my byliśmy w Baśce! Plaże są kamieniste, mieliśmy piankowe maty kupione za grosze w markecie :)

jusia

Justynna :beer: fajnie tam? Może polecisz jakaś fajna restauracje? My będziemy w bungalowach Urania
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Justynna

Cytat: jusia w 30 Sie 2014, 12:45:05Może polecisz jakaś fajna restauracje?
Byliśmy w kilku, a ciężko coś polecić. Normalne jedzenie, bez szału ;)

salsa

Cytat: jusia w 29 Sie 2014, 22:21:24plaże tamtejsze są kamieniste wie rozumiem ze na ręczniku nie poleżę?
My bylismy w zeszłym roku na Istrii - tez kamienie albo żwirek - mieliśmy karimaty składane na płasko
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

calla

Cytat: Justynna w 30 Sie 2014, 12:38:17Normalne jedzenie, bez szału ;)


Potwierdzam. Jedynie pizze dobra robia.

Na Krk tez kamienisto. Mialam materac ze soba.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)


elve

#61
Wracam do Chorwacji, w lipcu, więc pelnia sezonu,
co by sie nie nudzić, to w dwóch miejscach ;)

Polecicie miejscowość? Kwatery?
Poszukuję spokojnej, niedużej miejscowości z plażą z długą płycizną, ze względu na dzieci, beton i kamienne płyty odpadają
A jakby jeszcze tłumów nie było, to już byłoby cudownie
Raczej na północ od Splitu, mogą być wyspy, ale też raczej północna część
Zmiana planów, na północ od Gradaca ;) więc w zasadzie cała CRO wchodzi w grę

dragonfly

Cytat: elve w 02 Lut 2015, 16:45:11Wracam do Chorwacji, w lipcu, więc pelnia sezonu,
co by sie nie nudzić, to w dwóch miejscach
ze jak??? w lipcu????

elve

Cytat: dragonfly w 04 Lut 2015, 14:35:36
ze jak??? w lipcu????
spokojnie, mam 3tyg urlopu :D


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marcheewka

Cytat: elve w 02 Lut 2015, 16:45:11
Wracam do Chorwacji, w lipcu, więc pelnia sezonu,
co by sie nie nudzić, to w dwóch miejscach ;)

Polecicie miejscowość? Kwatery?
Poszukuję spokojnej, niedużej miejscowości z plażą z długą płycizną, ze względu na dzieci, beton i kamienne płyty odpadają
A jakby jeszcze tłumów nie było, to już byłoby cudownie
Raczej na północ od Splitu, mogą być wyspy, ale też raczej północna część
Zmiana planów, na północ od Gradaca ;) więc w zasadzie cała CRO wchodzi w grę

Byłam w Gradacu 2 lata temu, fajna miejscowosc, kamykowa plaża. Za to w okolicy sporo fajnych zatoczek z płytką wodą, w większosci kamykowe.
Polecam plaże w okolicy Zivogosce, Mala Duba, fajna zatoczka koło Drvenia.

Z riwiery makarskiej to fajna jest Podgora, mają nawet piaskową plażę, no i taką z drobnego żwirku.
No i Tucepi, choć tutaj plaża kamykowa, ale długa i w miare płytka.

adam90

Makarska polecam bardzo. Jedyny mankament to mało klubów, ale zabawa na plaży też jest świetna :) Było idealnie <3

JustBe

Jadę w tym roku do Chorwacji ale jeszcze nie wiem którą miejscówkę wybrać.... Czy to prawda, że nowe katalogi są dopiero w lutym? Tak mi powiedzieli w jednym z biur podróży... W Internecie za to już widzę powoli nowe oferty....
Byliście w Krka? Jak się tam dostać najlepiej? Zorganizowana wycieczka czy lepiej samemu?

martullek

Chorwacja tylko samochodem z samodzielnie znalezionymi noclegami

marax

A ja się jeszcze nie moge zndecydować. Czy jest możliwa plaża płyta  w miarę piaszczysta z łagodnym zejściem. Nie koniecznie wielka miejscowość. Do tego nocleg bardzo blisko plaży. PLus szybki dojazd z PL ?

zwierzatko_mojej_mamy

czwarty wymóg wyklucza Cie z tego wątku raczej :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

#72
Zwierzu chodzi mi o to zeby nie było daleko w dół Chorwacji

justynaaaa2

marax, coraz więcej lotów jest do chorwacji

marcheewka

Cytat: marax w 18 Sty 2016, 22:24:10
A ja się jeszcze nie moge zndecydować. Czy jest możliwa plaża płyta  w miarę piaszczysta z łagodnym zejściem. Nie koniecznie wielka miejscowość. Do tego nocleg bardzo blisko plaży. PLus szybki dojazd z PL ?

mogę polecić Pag - w miarę blisko z Polski, plaże z łagodnym zejsciem, ale nie piaszczysta, nie wiem, czy w Chorwacji wogóle sa piaszczyste plaże?
odobno na wyspie RAB jest jedna...
a i na Pagu jest jedna piaszczysta w miejscowosci Povljana chyba, ale hmmm, mnie nei zachwyciła. To raczej takie szarawe błoto anie plaża.