Chorwacja

Zaczęty przez fasolka1980, 11 Lut 2014, 13:21:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fasolka1980

Nie mogę znalezc naszej ostatniej dyskusji o Chorwacji.

Szukamy jakiejś fajnej lokalizacji na lipiec/sierpień.

Co polecacie? Za każdy namiar sowicie  :beer:


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

ja polecam Istrię :) i jest tam wiele pieknych miejscowości - i wieksze takie jak Rovinj czy Poreć i mniejsze jak Umag czy Novigrad :) mnie Istria urzekła
byłam jeszcze w środkowej Dalmacji i jest tez fajnie, ale juz przyroda bardziej śródziemnomorska (sucha) i mniej urokliwych miejsc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marcheewka

polecam Brać - cudowna wyspa!
no i Hvar całkiem fajny, ale skalisty raczej.

mogę polecić też riwierę makarską ( ale mniejsze miejscowości), fajna jest Podgora, Tucepi, Gradać, Igrane

Pag też fajny, fajne plaże, ale trochę łysy ;)

jejku, cała Chorwacja jest świetna, a Czarnogóra to bajka, polecam Petrovac, Ulncij, Sutomore - piaskowe plaże, cieplejsza woda i można rozmawiać po rosyjsku ( to dla chętnych - ja lubie)


fasolka1980

laski, a macie jakies konretne miejscówki do polecenia?

bardzo dziękuję za wszystkie głosy! :beer:

Justynna

fasolka1980, my  pojechaliśmy w ciemno, bez żadnej rezerwacji. Na drugi raz zrobilibyśmy tak samo ;D

rudasekawf

Cytat: Justynna w 22 Lut 2014, 12:14:39my  pojechaliśmy w ciemno, bez żadnej rezerwacji.
wielu ludzi tak właśnie jeździ, ale takie coś nie dla mnie. Szczególnie z dzieckiem.

Chorwację mamy w planach za rok lub dwa :)

Justynna

Cytat: rudasekawf w 22 Lut 2014, 12:23:22wielu ludzi tak właśnie jeździ, ale takie coś nie dla mnie. Szczególnie z dzieckiem.
z niemowlakiem może bym się nie odważyła, ale już takim 1-2 latkiem jak najbardziej.

rudasekawf

Cytat: Justynna w 22 Lut 2014, 12:24:56z niemowlakiem może bym się nie odważyła, ale już takim 1-2 latkiem jak najbardziej.
ja mam wizje z cyklu "co by było gdybyśmy nic nie znaleźli" :) ale wielu naszych znajomych tak jeździ i zawsze coś znajdą i są zadowoleni :)

Justynna

rudasekawf, mój szef był już chyba z 10 razy w Chorwacji i tylko raz rezerwował nocleg i mówił, że to był najgorszy nocleg ze wszystkich ;D
Tam chyba nie ma opcji, że nic się nie znajdzie ;)

salsa

ja byłam w ciemno z niemowlakiem (4 i poł m-ca) i nie było problemu z niczym
kwater było duzo, było w czym wybierać, my nie wzelismy pierwszej lepszej, chyba 3 dopiero :)
I jakbym miała się bać, ze nie znajdziemy to szybciej bym sie bała z takim dzieckiem 2-latkiem a nie z takim maluchem
bo w razie czego maluch ma wózek, ma fotelik-ma gdzie spać jemu krzywda się nie dzieje (gorzej z dorosłymi :P ) ale juz taki dwulatek to jednak potrzebuje łózko itp

ale naprawdę tam na miejscu kwater jest sporo

natomiast gdybym jechała wiekszą grupą to juz bym nie jechała w ciemno - w necie jest duzo fajnych ofert dla wiekszych grup - tak bylismy w Dalmacji :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Justynna

Cytat: salsa w 22 Lut 2014, 13:32:41ja byłam w ciemno z niemowlakiem (4 i poł m-ca) i nie było problemu z niczym
Byliśmy z trzylatkiem i też nie było problemu :D Z niczym :D

salsa

#13
mam na mysli wyjazd bez kwatery gdy się tej kwatery nie znajdzie- ze wtedy jest wiekszy problem z takim kilkulatkiem niż z niemowlakiem, ktory wszystko czego potrzebuje ma ze sobą ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

My raz zarezerwowaliśmy w Zakopcu i potem i tak szukaliśmy kwatery bo ta zarezerwowana nam sie nie podobała.
Najcześciej jeździmy w ciemno. Na Węgry z 2 miesięcznym Michałem tez :)

fasolka1980

my planujemy większą grupą i chyba bez wczesniejszej rezerwacji się nie obędzie, nie?

Dodany tekst: 22 Lut 2014, 16:06:42

my planujemy większą grupą i chyba bez wczesniejszej rezerwacji się nie obędzie, nie?

jo_miekka

Większą grupą to już chyba lepiej rezerwować. My byliśmy w 5 dorosłych i potrzebowalismy 3 sypialni. Na miejscu mógłby być kłopot. A poza tym jakby wybierać na miejscu w tyle osób, to zawsze może się coś komuś nie podobać ;)

goga

no raczej rezerwacja

chociaz ja sobie nie wyobrazam jecha gdziekolwiek bez rezerwacji - muszę wczesniej wiedziec gdzie jade i w jakie warunki i juz  ;)  mój mąż się śmieje że znam kolor ścian pokoju w którym będziemy lol

a chorwackie widoki cudne :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

fasolka1980

Cytat: jo_miekka w 22 Lut 2014, 18:16:35
Większą grupą to już chyba lepiej rezerwować. My byliśmy w 5 dorosłych i potrzebowalismy 3 sypialni. Na miejscu mógłby być kłopot. A poza tym jakby wybierać na miejscu w tyle osób, to zawsze może się coś komuś nie podobać ;)

no właśnie. A wy gdzie szukaliście kwatery? macie jakies godne polecenia strony www?

goga

przed moim pierwszym wyjazdem do Chorwacji na tej stronie uzyskałam wiele przydatnych info - równiez o kwaterach

www.cro.pl
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

jo_miekka

Cytat: fasolka1980 w 22 Lut 2014, 19:51:33
no właśnie. A wy gdzie szukaliście kwatery? macie jakies godne polecenia strony www?


Szukaliśmy dosłownie wszędzie. Znajomi polecali stronę nosol.pl. Ale wszystko jedno tak naprawdę.

fasolka1980

goga  :beer:

jo_miekka   :beer:

zwierzatko_mojej_mamy

fasolka1980 ja tedy znalazlam : https://www.airbnb.pl/
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#23
Fajny jest ten serwis polecany przez Zwierzątko. Tylko biorą prowizje i jak się rezerwuje z wyprzedzeniem to biora od razu całą kwotę.
Ja chciałam do Tucepi jechać, ale powariowali z cenami. A szukałam przełom sierpnia i września.
Druga miejscówka brana przeze mnie pod uwagę to Omis. Tylko  tu jest sporo kwater przy ponoć takiej dość ruchliwej drodze. Ale opinie mają dobre.
Kusi mnie, żeby w ciemno jechać. I nie wiem czy tak nie zrobimy o ile finanse pozwolą.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mobka w 24 Lut 2014, 08:50:31Tylko biorą prowizje i jak się rezerwuje z wyprzedzeniem to biora od razu całą kwotę.
no wiesz, jak znalazlam apartmana, do ktorego pojechalismy to wklepalam w googla nazwe i od razu mi wyskoczyla strona pana jadranka i normalnie do niego prosto napisalam maila
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl