szukamy lodówki

Zaczęty przez jusia, 05 Lis 2007, 22:29:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Cytat: jowita w 05 Paź 2008, 11:58:43

Z tego co ja znalazłam należy sie wystrzegać lodówek:AMICA, ARISTON, SAMSUNG, INDESIT i Whirlpool.

Najlepiej oceniane przez użytkowników: Bosch/Siemens, LG, Elektrolux, AEG i bezkonkurencyjny: Liebherr

A ja znowu slyszalam, ze Elektrolux to wielkie g....

Moi rodzice maja lodowke Amica (kuchenke i okap rowniez) i sa b. zadowoleni. Co prawda kupili ja chyba z 15 lat temu, ale od poczatku dziala bez zarzutow az do teraz.

A tak na marginesie odnosnie firmy Ariston i ich pralek. Na forum ludzie pisza podobne rzeczy jak i o lodowkach Amica. I tutaj rowniez sie nie zgodze, bo wlasnie u moich rodzicow dziala juz kilka lat ta pralka, a pewien Pan mechanik powiedzial, ze to b.dobra firma jest. I badz tu madry...
Ja mysle, ze to zalezy od modelu. Jedne sa bardziej udane, a drugie mniej.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

tachogti

Lodowkowo nam wiekszosc fachowcow polecala Samsungi i samsunga tez kupilismy :) Moi rodzice od lat conajmniej 10 maja whirlpoola i sa b. zadowoleni :) bo jest bezawaryjny  :thumbup:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

golinda

porównujecie firmy, nie wiedząc nawet (no może niektórzy wiedząc ;) ), że sporo z nich jest robiona na tych samych częściach :)
tak jak Bosh i Siemens, czy np. telewizory Sony i LG

mayagaramond

Nie ma sensu porownywac firm, trzeby porownywac konkretne modele, kazdej firmie zdarza sie wyprodukowac chlam;), poza tym produkuja dla roznych klas cenowych.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: golinda w 02 Mar 2009, 09:01:07
porównujecie firmy, nie wiedząc nawet (no może niektórzy wiedząc ;) ), że sporo z nich jest robiona na tych samych częściach :)
tak jak Bosh i Siemens, czy np. telewizory Sony i LG

Masz racje golinda. AEG przejal Electroluxa, wiec to tez, to samo teraz.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

magdalinska

ma ktos system no frost? bardzo chcialam lodówke z tym systemem i w chłodziarce i w zamrazarce bo jestem leń i nei lubie rozmrazac ;)  wybralismy juz lodówke Boscha, swietna, ma wszystko co chcielismy, no ale wczoraj siostra mojego małza nagadała mi jakie to jest zle.... ze po jednym dniu wedliny,sery wyschniete, warzywa szybciej sie psuja, ze trzeba wszystko praktycznie trzymac w pojemnikach prozniowych itp (sama nie kupiła no frosta wlasnie z tych wzgledów)
no i teraz nie wiem co o tym myslec.... potrzebuje dowiedziec sie co wy o tym sadzicie :)

zuzia

magdalinska
ja mam lodówkę z no frost i nie zauważyłam takich zjawisk jak twoja siostra.
tzn. wędliny trzymam np. w papierze (bo tak mi pakują). warzywa  też są ok (ale nie mozna ich trzymać w nieskończoność). i nową lodówkę też z tym kupujemy. tzn. stara działa ale zostawiamy ją mojemu bratu.

kasiad

Cytat: magdalinska w 22 Mar 2009, 10:58:30
ma ktos system no frost? bardzo chcialam lodówke z tym systemem i w chłodziarce i w zamrazarce bo jestem leń i nei lubie rozmrazac ;)  wybralismy juz lodówke Boscha, swietna, ma wszystko co chcielismy, no ale wczoraj siostra mojego małza nagadała mi jakie to jest zle.... ze po jednym dniu wedliny,sery wyschniete, warzywa szybciej sie psuja, ze trzeba wszystko praktycznie trzymac w pojemnikach prozniowych itp (sama nie kupiła no frosta wlasnie z tych wzgledów)
no i teraz nie wiem co o tym myslec.... potrzebuje dowiedziec sie co wy o tym sadzicie :)

my mamy taka lodówkę i bardzo sobie chwalimy :)
wędliny nie są wyschnięte bo trzymamy je w pojemnikach i wcale nie próżniowych, tylko zwykłych plastikowych z pokrywką, warzywa się szybciej nie psują, wprost przeciwnie, raz leżały 2 tygodnie i nic się z nimi nie działo :blush:
nasza lodówka ma 2 plastikowe szuflady i w nich trzymamy owoce i warzywa  ;)
ja polecam ze wszystkich sił  :thumbup:

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam no frost tylko w chlodziarce i nie zauwazam, zeby mi sie cokolwiek psulo  - chyba ze zaginiony ogorek po 4 tygodniach lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

hahaha, tez mi sie zdarza znalezc cos po dluzszym czasie ;)
bardzo, bardzo wam dziekuje i polewam, na pewno kupie ta co wypatrzyłam :)

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska dopiero doczytalam caly Twoj post - czyli ona nie ma i powtarza plote ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

zwierzatko_mojej_mamy no wlasnie i to mnie najbardziej wkurw.... takie gadanie o czyms, czego samemu sie nie sprawdzilo. A ile nasluchalam sie o zmywarkach!! (tez nie maja :D ) no ale ja na szczescie mam strefe ;D

damka

#62
Ja mam lodówke Samsunga w tym roku bedzie miała 3 lata= jest super - szczerze polecam !!!! Szukam właśnie lodówki dla rodziców i tez myśle o Samsungu.

twinnie77

Cytat: elvelve w 06 Sty 2009, 19:38:51
A co sądzicie o Gorenje?
ma wszystki atuty, klasa A, wielki zamrażalnik i cena:
http://www.123agd.pl/Produkty/Gorenje/Lodowka-RKI-4254W_3287.html

Ja mam i bardzo polecam, jak na razie bez awarii :)

Cytat: magdalinska w 01 Mar 2009, 14:56:09
elve kupiłas ta lodówke? bo wlasnie dzisiaj ją wypatrzyłam w necie, szukam z duzym zamrazalnikiem, tylko chcialabym wiedziec jak jest w codziennym uzytkowaniu. Ja jestem mała i boje sie ze bede musiała na stołek stawac zeby dosiegnac czegos z górnej polki  :headbang: i z kazdym otworzeniem lodówki szlag mnie bedzie trafial......


Dosięgniesz :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Cytat: magdalinska w 01 Mar 2009, 14:56:09
elve kupiłas ta lodówke? bo wlasnie dzisiaj ją wypatrzyłam w necie, szukam z duzym zamrazalnikiem, tylko chcialabym wiedziec jak jest w codziennym uzytkowaniu. Ja jestem mała i boje sie ze bede musiała na stołek stawac zeby dosiegnac czegos z górnej polki  :headbang: i z kazdym otworzeniem lodówki szlag mnie bedzie trafial......

jeszcze nie kupiłam
lodówka ma 177, ja 164, czyli tylko górna półka będzie poza zasięgiem mojego wzroku

zwierzatko_mojej_mamy

magdalinska no ja jak nie mialam zmywarki to twierdzilam, ze mi niepotrzebna - ale nie gadalam ludziom, ze brudzi  :mocking: :mocking: :mocking:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

zwierzatko, ja nie mialam (moi rodzice maja, ale rzadko uzywana, ariston, badziewie jakich mało,nie domywa naczyn) a i tak uwazam to niezbedna dla mnie rzecz w kuchni i tez ie opowiadam ze zmywarki sa zle, bo nie domywaja ;)
Twinni - sprawdzalam w sklepie, spokojnie dosiegnie ;)
elve - ja  mam 162cm i probowałam dobieac sie do tej 2m, spokojnie zdejme cos  zgórnej polki

golinda

Cytat: elvelve w 22 Mar 2009, 18:19:57
jeszcze nie kupiłam
lodówka ma 177, ja 164, czyli tylko górna półka będzie poza zasięgiem mojego wzroku

i mąż tam będzie co lepsze trunki przed Tobą chował :D

elve

Cytat: golinda w 22 Mar 2009, 18:58:46
i mąż tam będzie co lepsze trunki przed Tobą chował :D
przecież ja wcale nie mam ochoty na alkohol, nie mam ochoty na alkohol, nie mam ochoty...

magdalinska

Cytat: elvelve w 22 Mar 2009, 19:00:06
przecież ja wcale nie mam ochoty na alkohol, nie mam ochoty na alkohol, nie mam ochoty...
:D :D :D

kasiad

my mamy lodówkę 2 m i przy swoich 168 cm spokojnie dosięgam do najwyższej półki :)

tiliam

muszę się w końcu zdecydować na lodówkę
szukam - dobrej lodówki do zabudowy
CICHEJ
energooszczędnej
nie musi mieć dużego zamrażalnika, bo w piwnicy będę miała drugą lodówkę - tą co mam teraz, więc większe kawały tam wrzucę..

-no frost - sama nie wiem jeszcze, większość lepszych firm lodówek do zabudowy nie ma tej funkcji niestety, a jak ma to cena się waha od 3,5 wzwyż
mój budżet -do 2,5 tys

na oku mam te:

Liebherr:
http://www.ceneo.pl/;0020-10-0-17-1;015431879-10.htm#productOpinions
ma dobre opinie, cena dobra

Bosch:
http://www.ceneo.pl/1795931
minusem jest pojedyncza szuflada na warzywa, wolałabym dwie osobne

którą polecacie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

tiliam no ta pojedyncza by mi bruzdzila - bo u mnie lodowka otwiera sie na sciane i przez to nie moglabym takiej w ogole uzywac, bo drzwi na tyle sie nie rozwieraja, zeby cala taka szyflade wyjac ;) w zamrazarniku ta sztuka o dziwo wychodzi ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

Cytat: tiliam w 03 Sie 2009, 21:17:35
muszę się w końcu zdecydować na lodówkę
szukam - dobrej lodówki do zabudowy
CICHEJ
energooszczędnej
nie musi mieć dużego zamrażalnika, bo w piwnicy będę miała drugą lodówkę - tą co mam teraz, więc większe kawały tam wrzucę..

-no frost - sama nie wiem jeszcze, większość lepszych firm lodówek do zabudowy nie ma tej funkcji niestety, a jak ma to cena się waha od 3,5 wzwyż
mój budżet -do 2,5 tys

na oku mam te:

Liebherr:
http://www.ceneo.pl/;0020-10-0-17-1;015431879-10.htm#productOpinions
ma dobre opinie, cena dobra


Bosch:
http://www.ceneo.pl/1795931
minusem jest pojedyncza szuflada na warzywa, wolałabym dwie osobne

którą polecacie?


to moja, moja!:)

Na razie brak zastrzezen - jest super.

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja mam wolnostojącego Liebherra i jest fajowy :D.