szukamy lodówki

Zaczęty przez jusia, 05 Lis 2007, 22:29:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

tylko ta cena jest kosmiczna :( Szym mi pewnie wybije z głowy

inkageo

Ddu szukaj promocji, może z ekspozycji się uda na przykład. Media Markt robi takie wyprzedaże.
Imagine there is no hate

ddu

dzięki, będę pilnowała!

wrobelek0403

inkageo, jak pisalam, intwresowalam sie kilka lat temu jak robilam remont kuchni. One wtedy nie mialy no-frost na bank, bo je za to odrzucilam.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Czy któraś z Wam ma dwuskrzydłową lodówkę? One są praktyczne? Chodzi mi to, że ich szerokość jest mniejsza niż normalnej lodówki, bo jest podzielona wzdłuż.

https://www.carrefouruae.com/mafuae/en/root-maf-category/nonfood-navigation-category/electronics-appliances/large-appliances/fridges/side-by-side-fridge/samsung-fridge-sbs-rs64r5331b4-617l/p/1637093?list_name=Search
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Dwuskrzydłowa i o mniejszej szerokości? Pierwsze słyszę.

My chcieliśmy dwuskrzydłową śle jak wjechała to zdominowała nam za bardzo kuchnie. Za duza była.

Nie wzięłam pod uwagę przy planowaniu ze one są dużo głębsze :(

mayagaramond

Kasia całkowita szerokość jest większa niż normalnej lodówki, ale jest podzielona pionowo, wiec cześć lodówkowa ma mniejszą szerokość niż standard.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Aaaaa ok. Myślałam ze obie części razem są węższe niż normalna lodówka.

To Zuzka taką ma o jaka pytasz. Tradycyjny side by side

Mi się najbardziej podobały te co miały jedna wielka przestrzeń lodówkową na górze i jedną wielką przestrzeń zamrażarkową (z szufladami po całości lub po połowie ) na dole.

https://www.neonet.pl/lodowki-i-zamrazarki/beko-gn1416231jx.html

Kasia

Już przypominam sobie  czemu te Niepodzielone pionowo bardziej mi odpowiadały.
Nie przekonywały mnie lodówkowe półki na samym dole.

Wolę wyżej mieć lodówkę a na dole gdzie mniej wygodnie szuflady zamrażarki gdzie rzadziej zaglądam.


Aczkolwiek kiedyś za dawnych czasów zwykle lodówki miały lodówkę na dole a zamrażalnik na gorze. Ledwo co to pamietam. Nie wiem jak te warzywne szuflady na samej ziemii" się sprawdzały.

Angie

Ja mam taką lodówkę.  Jest ok. Miejsca w lodówce jest sporo, ale jak mamy dużo gości to brakuje.

Dziś wziełabym dwie lodówki do zabudowy, żeby lodówki w ogóle nie było widać. 

mayagaramond

Cytat: Angie w 24 Kwi 2021, 13:24:51
Ja mam taką lodówkę.  Jest ok. Miejsca w lodówce jest sporo, ale jak mamy dużo gości to brakuje.

Dziś wziełabym dwie lodówki do zabudowy, żeby lodówki w ogóle nie było widać. 
Dwie oddzielne lodówki?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Angie

Maya tak. Lodówki do zabudowy są małe.  U nas by taka się nie sprawdziła.  Ale można zabudować dwie obok siebie i masz w ten sposób lodówkę side by side, której nie widać i która nie wystaje.

zwierzatko_mojej_mamy

ja jestem zadowolona ze swojej - co prawda pojedynczej, ale nie w zabudowie - już nigdy nie chcę w zabudowie ;) pamiętam to połączenie drzwi z zabudowy i drzwi od lodówki i co chwilę coś opadało, skrzypiało, jęczało, trzeba było poprawiać, ustawiać, potem się wyrobiła dziura w lodówce na śrubkę itd itp

poza tym żeby zmieścić w zabudowę lodówkę i nadłożyć potem drzwi meblowe, to one są odpowiednio mniejsze - ja chciałam jak największą. Zdecydowałam się na tego samsunga, który nie wystaje poza linię zabudowy i jestem zadowolona - pewnie, chciałabym większą ;P deczko ;) ale też bym brała poza zabudową - są takie dwudrzwiowe - mało tak płytkich, ale są
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Maya ja się chyba na tą zdecyduję, właśnie wczoraj byłam oglądać. Ale nie jest to idealne rozwiązanie, wg mnie lepiej jak zamrażarka jest na dole w formie szuflad, ale nie takich plastikowych, tylko wyjeżdżających z frontem, a góra szeroka bez tej ścianki.
Imagine there is no hate

zuzia

ja mam side by side.
po kilku latach użytkowania następnym razem to zdecydowałabym się na taką z dużymi szufladami na dole.

inkageo

Zuzia ale jest lipa, praktycznie takich już nie ma.. Był świetny samsung i go wycofali.
Imagine there is no hate

zuzia

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2021, 10:05:39
Zuzia ale jest lipa, praktycznie takich już nie ma.. Był świetny samsung i go wycofali.
a to nie wiedziałam, bo dawno nie sprawdzałam co jest dostępne na rynku.
ale wkurza mnie mnie to, że półki są małe i szuflady na samym dole. ale daję radę z tym żyć ;)

inkageo

Imagine there is no hate

inkageo

#118
Dla mnie ta była idealna, nie produkują już ich na nasz rynek.
Imagine there is no hate

zuzia

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2021, 10:12:41
Dla mnie ta była idealna, nie produkują już ich na nasz rynek.
Tak!

Kasia

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2021, 10:12:41Dla mnie ta była idealna, nie produkują już ich na nasz rynek.

My własnie kilka lat temu coś podobnego kupilismy. Świetna była ale dwa razy przyjechała uszkodzona (raz nózki połamane a raz oświetlenie w środku.
Za trzecim razem wzieliśmy już inną. Bo ta niestety sptarsznie zagraciła nam kuchnię :( a świetna była, rewelacja.


a zamienilismy na taką. Fajna ale nie tak fajna jak tamta :(

https://archiwum.allegro.pl/oferta/lodowka-samsung-rl55vtebg-czarne-szklo-promocja-i6677980902.html

mayagaramond

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2021, 10:12:41
Dla mnie ta była idealna, nie produkują już ich na nasz rynek.

Też już ich nie widzę, chyba były jakiś czas temu. Teraz tylko takie z podwójnymi drzwiami w części na zamrażarkę, a to trochę bez sensu:

https://uae.sharafdg.com/product/lg-french-door-refrigerator-570-litres-grx29ftqkl/?promo=1658631
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Znalazłam, ale nie wiem czy hoover to dobra firma:

https://www.jashanmal.com/collections/refrigerators/products/hoover-french-refrigerator-silver

Poza tym jest mi potrzebna czarna.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Imagine there is no hate

mayagaramond

#124
Nigdzie nie ma. Oblukałam chyba wszystkie możliwe sklepy online.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"