Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

rudasekawf
Mozesz sprobowac masy z pianek marshmallows;)
http://kotlet.tv/masa-marshmallows-do-dekoracji-tortow
Tej masy nie musicie jesc;)
Jak robilam torty z masa cukrowa to jej nikt nie jadl,no moze dzieciaki:D
od razu mówiłam gościom ze nie musza jej jesc:)

mobka

Cytat: rudasekawf w 09 Kwi 2012, 17:54:00Wszystkie na raz w piekarniku obok siebie.
Nie zmiscisz, a jak poukladasz jeden nad drugim to sie nie upieka rownomiernie (ew. z termoobiegiem, ale ja nie lubie tak piec, bo wysusza). POlecam raczej pieczenie normalnego biszkoptu na 2 razy i przekrojenie pozniej.

aniak1211

Cytat: mobka w 09 Kwi 2012, 18:32:04POlecam raczej pieczenie normalnego biszkoptu na 2 razy i przekrojenie pozniej.

Tez mysle ze tak bedzie lepiej:)

golinda

Cytat: aniak1211 w 09 Kwi 2012, 18:12:37Jak robilam torty z masa cukrowa to jej nikt nie jadl,no moze dzieciaki:D

to jest okropieństwo, jeść się tego nie da

tylko ładnie wygląda

ja kocham swoje torty, bo są idealnie lekkie, a jednocześnie kremowe, słodkie i kwaśno-owocowe

ach mniam!

na swoje urodziny robię kokosowo-ananasowy z malibu ;D

aniak1211

Moje torty tez sa lekkie,kremowe i z owocami;)
Ta masa ladnie wyglada i dzieciaki sie ciesza,
dla siebie nie robilam z ta ochydna masa:)
Zawsze mozna ja zostawic na talerzyku;)

rudasekawf

#55
Cytat: aniak1211 w 09 Kwi 2012, 18:12:37rudasekawf
Mozesz sprobowac masy z pianek marshmallows;)
Jezu, robiłam ostatnio i wywaliłam całą do kosza. Mąż się mnie zapytał czy chcę gości otruć :)
Cytat: mobka w 09 Kwi 2012, 18:32:04Nie zmiscisz, a jak poukladasz jeden nad drugim to sie nie upieka rownomiernie (ew. z termoobiegiem, ale ja nie lubie tak piec, bo wysusza). POlecam raczej pieczenie normalnego biszkoptu na 2 razy i przekrojenie pozniej.
nie piekłam jeszcze biszkoptu do tortu w nowym piekarniku. Miałam zamiar piec góra i dół bez termoobiegu jak jedna blacha, lub jw. tylko z termoobiegiem jak dwie kilka blaszek.

Dodany tekst: 09 Kwi 2012, 19:30:20

Cytat: golinda w 09 Kwi 2012, 19:35:22ja kocham swoje torty, bo są idealnie lekkie, a jednocześnie kremowe, słodkie i kwaśno-owocowe
my z M. uwielbiamy kremy maślane, ciężkie z dużą ilością czekolady, gęste :)

Kasia

Ja tez lubię ciężkie :) lekkie mi już nie smakują ;) zwykle smietanOwce o dziwo tez, o dziwo bo nie sądzilam ze kiedykolwiek mogą mi zbrzydnac.
I wole torty z masa cukrowa czy marcepanowa :)
Co najwyżej mogę jej nie zjeść.

rudasekawf

Cytat: Kasia w 09 Kwi 2012, 20:50:51Ja tez lubię ciężkie Smiley lekkie mi już nie smakują wink zwykle smietanOwce o dziwo tez, o dziwo bo nie sądzilam ze kiedykolwiek mogą mi zbrzydnac.
Zjem wszystko lol ale wolę tak jak pisałam. Zastanawiałam się nad przełożeniem tortu również tą masą budyniową z "cycków teściowej", albo zrobić własny mus owocowy

konwalia

ja lubię tylko na śmietanie i bez alkoholu

ostatnio jadłam pyszny i prosty-biszkopt kakaowy, śmietana i gruszki, delikatnie posypane kakao

rudasekawf

Cytat: konwalia w 09 Kwi 2012, 21:34:42ja lubię tylko na śmietanie i bez alkoholu
to dokładnie odwrotnie niż ja :) mmmm mocno ponczowany

Znalazłam przepis na ciasto "pijana śliwka" poczynię na urodziny

zwierzatko_mojej_mamy

o ja tez nie lubie alkoholowych tortow ani czekoladek ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Na swoje urodziny robilam tort z warstwa bitej smietany a druga warstwa z tego przepisu
http://www.bbc.co.uk/food/recipes/baileysandchocolatec_72293
Pyszne bylo:)

rudasekawf

I po torcie urodzinowym, dokończyliśmy ostatni kawałek.

Biszkopty piekłam tak jak mówiłyście na dwa razy w tortownicy. Przełożyłam tort

1. Dżemem jagodowym i jagodami
2. Kremem maślanym czekoladowym - goście baaardzo chwalili więc dodaję przepis
    http://www.wielkiezarcie.com/recipe29959.html
3. Kremem ze śmietany kremówki i mascarpone - kawowy, mało słodki fajnie się skomponował z drugim kremem.

Ponczowany był wywarem z suszonych śliwek z wódką (moczyły się przez 12h do innego ciasta).

jestynka

mój ulubiony krem do tortów to czekoladowy, do ubitej śmietany wlewam roztopioną czekoladę, pycha!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Tyle pysznych przepisow na kremy,
nie wiem teraz na ktory sie zdecydowac:D

aniak1211

Chce zrobic krem na tort-kremowka z mascarpone,
jakie proporcje dac???
Pol na pol czy kremowki wiecej???
Dodam ze dodatkiem beda truskawki-duzo truskawek:)

Kasia

A ta masa cukrowa to bitej smietany tylko nie lubi?
A czekoladę? Mam plan kupić prostokat pysznego ciasta (takiego kremowego, tortowego) i go oblozyc masa cukrowa i udekorowac. Bedzie boisko piłkarskie. I sie zastanawiam czy może jeszcze czymś przy wyborze tego ciasta muszę sie kierować.

No i czy można oblozyc masa cukrowa takie gołe ciasto czy trzeba je jeszcze obsmarowac kremem?

aniak1211

Kasia
Bita smietana podobno rozpuszcza mase cukrowa,
ja nie obkladalam ciasta na zewnatrz,dalam duza ilosc w srodku i biszkopt mocno nasaczylam:)
Chyba masy na bazie masla,budyniu moga miec kontakt z masa cukrowa,czekolada chyba tez:)

rudasekawf

Cytat: aniak1211 w 07 Cze 2012, 00:25:12Chyba masy na bazie masla,budyniu moga miec kontakt z masa cukrowa,czekolada chyba tez:)
dokładnie, kremy z masła jak najbardziej nadają się pod taką masę, nie można dać z bitej śmietany, bo się rozpuści.

Kasia

Dzięki :) będę dlubac. Muszę zamówić masę :)


aniak1211

#71
tu jest przeis i na koncu porady :)
http://kotlet.tv/lukier-plastyczny-do-tortow

Rok temu troche robilam tych mas:D
nie zawsze mi wyszla ;)
Na niedziele bede robila tort ale kupie sobie gotowa mase:D
bede na niej malowala pedzelkiem i barwnikiem spozywczym:D
Zobaczymy co z tego wyjdzie:D

Dodany tekst: 06 Cze 2012, 23:34:11

Cytat: Kasia w 06 Cze 2012, 23:30:35
Dzięki :) będę dlubac. Muszę zamówić masę :)
A nie taniej zrobic samej???
Możesz spróbować:)
Jak masz czas to zrob:)


Kasia

Siostra w zeszłym roku robiła i po podliczeniu wyszła jej niewielka różnica w cenie od tej kupnej. Cukier puder drogi ;) kupię gotowa zielona.

rudasekawf

Cytat: Kasia w 06 Cze 2012, 23:35:23
Siostra w zeszłym roku robiła i po podliczeniu wyszła jej niewielka różnica w cenie od tej kupnej. Cukier puder drogi ;) kupię gotowa zielona.
Gdzie kupujecie takie cuda? Wiem, że przez allegro idzie kupić, ale tak normalni to nie mam pojęcia gdzie