Co ogladacie w TV?

Zaczęty przez nionczka, 16 Paź 2007, 20:47:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

wrobelek0403 na zalukaju ostatnio zalew starych filmów. I to wcale nie klasyków. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

suegro oo, a co ciekawego dali?? :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

'The Killing' - serial kryminalny  (Ale Kino)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

my z mężem teraz oglądamy "Rodzinka.pl". Serial boski, choć jak widzę jak te dzieci robią rodziców na szaro to śmiać mi się nie chce, a raczej modlić, aby mój syn tak nie kombinował ;)

sonja

Cytat: callja w 06 Sty 2012, 01:30:46Bana jest rewelacyjnym aktorem, nie wspominając o wyglądzie wink - ach, Hektor! Ale uwierz, Rhys Meyers jest iście bosssski... nie dość, że charyzmatyczny, to oczu od niego oderwac nie sposób, a spojrzenie ma ciarkopędne... dreaming dreaming dreaming

Patrz, a ja zupełnie inaczej go odbieram. Henryk VIII w jego wykonaniu zdaje się niezbyt rozgarniętym prostakiem. Wręcz przypomina mi współczesnego "dresa".

Oglądamy pierwszą serię, więc może jeszcze mój odbiór się zmieni.


inkageo

Ja oglądam "Pamiętniki z wakacji" na polsacie :D Bosssskie :D
Imagine there is no hate

callja

Cytat: sonja w 14 Sty 2012, 19:18:20Henryk VIII w jego wykonaniu zdaje się niezbyt rozgarniętym prostakiem.
A toś mnie zastrzeliła... Akurat prostactwa w roli Meyersa nie dostrzegałam, raczej to, czego Henryk VIII istotnie miał w skrajnym nadmiarze - czyli arogancję + egoizm. "Wszystko jest moje, wszystko mi wolno". Zresztą źródła historyczne zgodne wspominają, że jakikolwiek sprzeciw czy różnica zdań wywoływała w Henryku dziką agresję...

Ale - ilu widzów, tyle odczuć :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sonja

callja no zupełnie inne odczucia mamy :) A ciekawa jestem jak odbierasz Annę Boleyn?

jusia

Cytat: twinnie77 w 13 Sty 2012, 17:43:25
'The Killing' - serial kryminalny  (Ale Kino)
yes!yes!yes! leciało na foxlife...suuuuuper.....szkoda, ze 3. serię dopiero mają kręcić
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dragonfly

Cytat: sonja w 15 Sty 2012, 12:47:44
callja no zupełnie inne odczucia mamy :) A ciekawa jestem jak odbierasz Annę Boleyn?
ja mam podobnie ja Ty, jezeli chodzi o Meyersa w tej roli. No ale taki Henry sie dobrze sprzedaje Amerykanom, nie? ;D Chociaz w innych filmach go lubie ;D
Natalie Dormer jako Anna Boleyn bardzo mi sie podobala ;D
Tylko, ze na ta ekranizacje Tudorow trzeba brac spora poprawke. Jest dosyc luzno oparta na "prawdziwych" wydarzeniach....

sonja

dragonfly wiem, wiem. Niestety historię Anglii znam dość słabo, ale doczytałam w pewniejszych źródłach i faktycznie dowolność jest spora. Podobnie jak w Rzymie i Rodzinie Borgiów. Niemniej jednak ogląda się dobrze :)

Mnie Anna nieziemsko irytuje, jest taką zimną... Idealny kontrast do Katarzyny Aragońskiej. Pewnie tak miało być i pozostaje mi docenić kunszt aktorki.



callja

#87
Cytat: golinda w 15 Sty 2012, 16:04:56ja i Henryka i Annę w serialu odbieram źle
on rzeczywiście dresiarz, a ona laska dresiarza
To się chyba nazywa "nadanie roli współczesnego rysu" ;)
Wolę Henryka, niż Annę - dla mnie za ładna była zresztą ;) Anna Boleyn w rzeczywistości pięknością nie była, za to miała ponoć seksapilu na tony... tym pociągała mężczyzn, ale tego czynnika portrety nie mają mocy przekazać ;)

Cytat: sonja w 15 Sty 2012, 14:26:19historię Anglii znam dość słabo, ale doczytałam w pewniejszych źródłach i faktycznie dowolność jest spora
To prawda, coś juz o tym było pisane... Serial "na motywach zdarzeń historycznych" ;)
Ja akurat historię ogólnie lubię, więc przeinaczenia scenariuszowe nawet mnie bawiły - ten nieustanny trend do "uatrakcyjniania" daje dość specyficzne efekty ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

inkageo

Seksapilu na portretach zdecydowanie nie widać :D Ale i tak lepsza od swojej następczyni Jane Seymour :D A Henryk VIII baaaaardzo mnie rozczarował :D
Imagine there is no hate

inkageo

No na pewno nie umieli :D
Imagine there is no hate

callja

Cytat: golinda w 15 Sty 2012, 17:32:12podobno w rzeczywistości był otyły i pod koniec życia miał bęben jak w 9 m-cu ciąży
http://englishhistory.net/tudor/monarchs/henry8main.jpg
Henryk w młodości był ponoć przystojny, ale przede wszystkim umiał byc czarujący - oczytany, inteligentny, pisywał wiersze i komponował canzony, grał na lutni, pięknie śpiewał (w ogóle Tudorowie byli muzykalni, Elżbieta I po tatusiu zdolności odziedziczyła). Swietnie jeździł konno, siłował się na rękę, był wysportowany. Walki konne Meyersa czy siłowanki w I sezonie to nie przypadek ;) Ale po ciężkim upadku z konia Henrykowi pozostała na nodze wielka, jątrząca rana - po jakims czasie niemal zupełnie uniemozliwiła mu poruszanie się. W efekcie król głownie siedział, więc zaczął tyć w zastraszającym tempie... Dołożyć do tego problemy z chorobami wenerycznymi (nic dziwnego, oprocz sześciu żon miał jeszcze od metra kochanek), i podstarzaly król rzeczywiscie wyglądał jak potwór...

Cytat: inkageo w 15 Sty 2012, 17:04:33i tak lepsza od swojej następczyni Jane Seymour
Jane miała cechę, która króla ujęła, bo tez całkowicie odróżniała jane od Anny - była cicha, pokorna, nieśmiała. Po dumnej i aroganckiej Annie zastraszona Jane była dla króla jak balsam ;) I dlatego tez wygrała z rywalką, mimo że to Anna była silniejszą osobowością ;)
Aczkolwiek Anna ocalałaby, gdyby urodziła królowi syna - niestety, poroniła chłopca, i odtąd jej los był przesądzony.

Katarzyna Aragońska nie była ładna, za to świetnie wykształcona, władająca kilkoma językami - umiała być królową, a prości Anglicy uwielbiali ją za to.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

#91
Cytat: golinda w 15 Sty 2012, 19:34:51u Katarzyny Medycejskiej?
Przede wszystkim u Marii Tudor - siostra Henryka była krótko królową Francji (żoną Ludwika XII). To w świcie królewny Anna znalazła sie we Francji, i pozostała tam nawet wówczas, gdy Maria, owdowiawszy, wróciła do Anglii. Potem przeszła na dwór Klaudii Francuskiej, żony kolejnego króla, Franciszka I, i Małgorzaty d'Angouleme - siostry króla i jednej z najlepiej wykształconych kobiet swoich czasów.
Katarzyna Medycejska była synową Franciszka - czyli to jakieś pokolenie później, tak mniej więcej.

A propos, to właśnie Maria, "róża Tudorów" była uważana za najurodziwszą księżniczkę europejską - więc kto wie, może i braciszek mógł być niczego sobie ;)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e4/1496_Mary_Tudor.jpg/166px-1496_Mary_Tudor.jpg
Druga z sióstr Henryka, Małgorzata, nie była już tak ładna ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

Cytat: golinda w 15 Sty 2012, 19:43:50dzięki!
:beer:
Lubię historię, czasem się to przydaje, w zupełnie nieoczekiwanych chwilach ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

Cytat: golinda w 15 Sty 2012, 19:46:47fajnie, że są takie filmy, człowiek przynajmniej ruszy mózgownicą
O, to to!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sonja

Kończę oglądać Tudorów. I muszę podzielić się jedną refleksją. Dlaczego do diaska oni się nie starzeją?!

dragonfly

#95
Cytat: sonja w 31 Sty 2012, 15:56:53
Kończę oglądać Tudorów. I muszę podzielić się jedną refleksją. Dlaczego do diaska oni się nie starzeją?!
ja to nie, troszke tacy przytyci sie robia (ale to wyglada, jakby ubrali ze 2 swetry za duzo), no i odrobinla siwych wlosow tez jest  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

sonja

dragonfly za to Katherine Parr, z którą Henryk ożenił się gdy miała 31 lat, wygląda jakby była dawno po menopauzie lol

dragonfly

Cytat: sonja w 31 Sty 2012, 19:06:49
dragonfly za to Katherine Parr, z którą Henryk ożenił się gdy miała 31 lat, wygląda jakby była dawno po menopauzie lol
lol lol lol

callja

Cytat: sonja w 31 Sty 2012, 19:06:49Katherine Parr, z którą Henryk ożenił się gdy miała 31 lat, wygląda jakby była dawno po menopauzie
Wtedy kobitki jakoś szybciej "dojrzewaly" ;) Zreszta z Katarzyna Henryk ożenił się główni po to, by mieć inteligentnego partnera do rozmów - Katarzyna kochała innego, ale odmowę ślubu z królem przypłaciłaby głową... No to została królową ;)
A Henryk serialowy zdecydowanie zbyt "ładnie" się postarzał ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sonja

callja Anna Boleyn miała 29 lat jak umierała, Jane Seymur 28/29 w zależności od źródła.
Obie wyglądały ZNACZENIE młodziej niż 31-letnia Katherine.

Wiem, czepiam się, ale charakteryzacja zdecydowanie im nie poszła.
No może wrzód nieźle zrobili lol