Laserowa operacja wzroku

Zaczęty przez Lwica, 21 Paź 2010, 13:44:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:40:14obejrzałam fotki tej dziewczyny z linka od Justyny i jestem w totalnym szoku ! to niesamowite ze noszenie aparatu może wyprostować taka wadęnie dziwie się, ze ludzie sie na to decydują - dwa lata aparatu i jaki efekt:)

co nie?? Tylko znowu wszytsko o kase się rozbija....eh ja to najpierw marze o korekcji laserowej wzroku a potem o aparcie ale gdzie ta kase znaleźć??
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

#1
Cytat: suegro w 21 Paź 2010, 14:44:23Ja własnie też Smiley

Super efekt.
super ! ale jednocześnie mocno doceniłam fakt, ze nigdy nie musiałam tego nosić- na zdjęciach wygląda to na bardzo bolesną kuracje - to prawda?

Dodany tekst: czw, 21 paź 2010, 12:47:01

Dorotka1981 ja korekcje laserową oczu tez chce :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Lwica

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:46:29Dorotka1981 ja korekcje laserową oczu tez chce

No coraz taniej  to wynosi teraz już nawet za 4,5 tys mozna to zrobić.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mayagaramond

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:46:29korekcje laserową oczu

H. mowi, ze to ta operacja, to byly najsensownie wydane pieniadze w jego zyciu.

Tez sobie kiedys zrobie, ale niestety moja wada jeszcze sie zmienia :(


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Lwica

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 14:50:59H. mowi, ze to ta operacja, to byly najsensownie wydane pieniadze w jego zyciu. Tez sobie kiedys zrobie, ale niestety moja wada jeszcze sie zmienia

moi wszyscy znajomi po tym zabiegu tez potwierdzają inna jakość życia. Ale to wada ciągle się zmienia to jest przeciwskazanie do tego zabiegu??
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

moja wada juz się nie zmienia wiec mogłabym robić, ale czytałam gdzies ze nie warto robić przed pierwszym porodem bo wysiłek moze u niektórych krótkowzrocznych osób spowodować jeszcze pogłębienie wady
a jednak nie powinno sie robić wiecej niz raz w zyciu - zrobie i potem co? dalej soczewki ;)

choc mozliwe ze to sie bedzie tak zmieniać, ze za parę lat bedzie mozna robic to czesto bez żadnego ryzyka

kiedys było tka, ze trzeba było odstawić soczewki na kilka miesięcy zeby sie wyrównała rogówka oka (soczewki robia mikrouszkodzenia rogówki, co sie regeneruje jak sie odstawi soczewki)

nie wiem jak jest teraz
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

#6
Cytat: Dorotka1981 w 21 Paź 2010, 14:50:05No coraz taniej  to wynosi teraz już nawet za 4,5 tys mozna to zrobić.

mimo wszystko nie robilam bym tej operacji tam gdzie jest taniej, tylko poszla do renomowanej kliniki, dysponujacej nowoczesnym sprzetem i lakarza z duzym doswiadczeniem.






Dodany tekst: 21 Paź 2010, 13:54:58

Cytat: Dorotka1981 w 21 Paź 2010, 14:52:40Ale to wada ciągle się zmienia to jest przeciwskazanie do tego zabiegu??


jesli wada ciegle sie zmienia, to raczej nie ma sensu wydawac kasy na operacja, bo zaraz znow zaczniesz nosic okulary.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 14:50:59H. mowi, ze to ta operacja, to byly najsensownie wydane pieniadze w jego zyciu.

Tu można zrobić z ubezpieczenia. Siostra D. i jej mąż mieli oboje i są zadowoleni.

salsa

#8
Cytat: Dorotka1981 w 21 Paź 2010, 14:52:40Ale to wada ciągle się zmienia to jest przeciwskazanie do tego zabiegu??
po co robic operacje jak sie pogłębia ? żeby dalej mieć wadę i nosic szkła lub okulary?


Dodany tekst: 21 Paź 2010, 13:56:00

Cytat: szelma w 21 Paź 2010, 14:55:28Tu można zrobić z ubezpieczenia. Siostra D. i jej mąż mieli oboje i są zadowoleni.
u nas pewnie tak sie nie da :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

#9
Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:53:59moja wada juz się nie zmienia wiec mogłabym robić, ale czytałam gdzies ze nie warto robić przed pierwszym porodem bo wysiłek moze u niektórych krótkowzrocznych osób spowodować jeszcze pogłębienie wady


pytalam sie o to mojego okulisty, ktory wspolpracuje z klinika w monachium przeprowadzajaca te operacje i mowi, ze to kompletna bzdura. chyba, ze naprawde masz cos z siatkowka.

Siostra H. zoperowala sie i urodzila dwoje dzieci. Nic sie jej z oczami nie stalo.

Dodany tekst: 21 Paź 2010, 13:57:09

Cytat: szelma w 21 Paź 2010, 14:55:28Tu można zrobić z ubezpieczenia.


wow. Tutaj nie, ubezpieczenie juz nawet do okularow nie doplaca.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 14:56:27Tutaj nie, ubezpieczenie juz nawet do okularow nie doplaca.

A to do okularów też dopłacają, ale kwota zalezy od ubezpieczalni.

salsa

mayagaramond wiesz, co lekarz to inna teoria :)
moja znajoma po porodzie SN z wady - 4 ma wade -5 a juz jej oczy nie leciały od matury :P dlatego w Polsce wada wzroku powyżej chyba - 5 jest wskazaniem do cesarki :)

ja mam -3 wiec sie nie łapie :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:58:26mayagaramond wiesz, co lekarz to inna teoria


i inny przepis na bigos ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#13
Cytat: szelma w 21 Paź 2010, 14:58:19A to do okularów też dopłacają, ale kwota zalezy od ubezpieczalni.
u nas firma moze zafundować okulary :P moj szef kiedyś mi obiecał, ciekawe co by teraz zrobił, jakbym przyniosła mu rachunek :P

Dodany tekst: 21 Paź 2010, 14:00:06

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 14:59:31Cytat: salsa  Dzisiaj o 02:58:26
mayagaramond wiesz, co lekarz to inna teoria


i inny przepis na bigos wink
i na leczo :D 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:58:26Polsce wada wzroku powyżej chyba - 5 jest wskazaniem do cesarki Smiley
nie prawda
wskazaniem są tylko choroby prowadzące m.in. do odklejenia się siatkówki

poza tym mitem jest że poród pogłebia wadę wzroku
wzrok może się okresowo pogorszyć w ciązy i połogu z powodu zmian w gospodarce hormonalnej i mineralnej

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 14:58:26dlatego w Polsce wada wzroku powyżej chyba - 5 jest wskazaniem do cesarki Smiley
nie jest

jest tylko retinopatia i cos tam jeszcze. sama dioptria nic nie znaczy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 14:54:10jesli wada ciegle sie zmienia, to raczej nie ma sensu wydawac kasy na operacja, bo zaraz znow zaczniesz nosic okulary.

No to bez sensu troche taki sposobem nigdy nie nie można by robić tej korekcji, bo skoro wada jednak minimalnie co kilka lat jednak postępuje.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mayagaramond

Cytat: Dorotka1981 w 21 Paź 2010, 15:36:58co kilka lat jednak postępuje.


co kilka jest jest OK. U mnie zmienia sie co roku...U H. byla stala chyba przez dwa lata.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Lwica

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 15:40:02co kilka jest jest OK. U mnie zmienia sie co roku...U H. byla stala chyba przez dwa lata.

wiem że zaśmiecam wątek sorry, ale znalazłam na stronie EyeLAserCenter

Kwalifikacja:
.....
Jeżeli nosisz miękkie soczewki kontaktowe, zdejmij je na 3-4 dni przed badaniem, twarde 2 tygodnie wcześniej.

Aby zakwalifikować się do zabiegu, wada wzroku musi się ustabilizować, tzn. nie ulec zmianie przez ostatni rok.

PRZECIWWSKAZANIA:
wiek poniżej 18 lat
zaćma (zmętnienie soczewki)
jaskra ( podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe)
stany zapalne oczu, odwarstwienie siatkówki
cukrzyca i inne choroby metaboliczne
stożek rogówki i zmiany w rogówce
zespół suchego oka
ciąża i okres karmienia
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Paź 2010, 15:33:53nie jest

jest tylko retinopatia i cos tam jeszcze. sama dioptria nic nie znaczy wink
no to juz nic nie wiem - tak mi mowili róznie lekarze okulisci itp :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 21 Paź 2010, 15:51:07tak mi mowili róznie lekarze okulisci itp Smiley
mozliwe, ale nie jest ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: Dorotka1981 w 21 Paź 2010, 15:43:35Aby zakwalifikować się do zabiegu, wada wzroku musi się ustabilizować, tzn. nie ulec zmianie przez ostatni rok.

no widzisz, a u mnie zmienia sie co roku, dlatego na te chwile nie mysle o operacji.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Lwica

Cytat: mayagaramond w 21 Paź 2010, 16:20:38no widzisz, a u mnie zmienia sie co roku, dlatego na te chwile nie mysle o operacji.

Dlatego się przestraszyłam u mnie pogarsza się minimalnie ale co kilka lat, w ogóle ja dopiero mam wade wzroku od 18 roku życia.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

a mi sie polepszyly oczy o 0.25 ;) i bardzo mnie to uradowalo :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: golinda w 21 Paź 2010, 15:32:07
może by tak wydzielić wątek "oczny"? ;)

wydzielmy, zreszta ja bym watek oczny przesunela na otwarta strefe.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"