Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki

Zaczęty przez cherry, 05 Maj 2010, 14:41:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutenka

Mnie uderzylo jak obuchem "I tak Ci nikt nie uwierzy" :(


mayagaramond

golinda  niestety dostępny tylko w prenumaracie. Mozesz wstawic pdf?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Po niemiecku:

http://www.augsburger-allgemeine.de/politik/Das-Kopftuch-ist-ein-Symbol-wie-wenn-Rechtsradikale-Springerstiefel-tragen-id41156581-amp.html

Wywiad z kobieta, ktora sama jest muzulumanka, ale jest za zakazem chusty w miejscach publicznych. Odwiedza rowniez szkoly i rozmawia z uczennicami.

Zgadzam sie z nia w 100%, bo obraz kobiety i mezczyzny, ktory jest podstawa chusty, jest poprostu chory.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda


fasolka1980

Akademeia....to jest chore te ich ceny. a dostania na studia za granicą wcale nie gwarantują.

golinda

Cytat: fasolka1980 w 09 Sie 2017, 12:41:15na studia za granicą wcale nie gwarantują

na studia za granicę może w sumie jechać każdy. nie potrzeba wielkich pieniędzy i przygotowań
nie mówię o Oksfordzie, czy Cambridge, ale o normalnych uczelniach


wrobelek0403

rubin04, OJP lol lol ciekawe skad nastolatka ma 3 ,5 tys na koncerty. Os tego zacznijmy ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

nie mozecie tego wkleic jakos? nie mam dostepu :(

rubin04

mam pdf ale na maila moge dac bo zał za duzy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

Cytat: golinda w 09 Sie 2017, 14:32:09na studia za granicę może w sumie jechać każdy. nie potrzeba wielkich pieniędzy i przygotowań
nie mówię o Oksfordzie, czy Cambridge, ale o normalnych uczelniach

oj nie zgodzę się

moja siostra dostała się w ubiegłym roku na dwa Uniwersytety w Londynie, i żaden to nie był ten z powyższych
fakt, miała trochę niedoszacowane oczekiwania dot. i miejsca zamieszkania (wybierała tylko dobre dzielnice do zamieszkania, tylko pokoje do własnego wykorzystanie, a nie akademiki) i dot. tygodniowej liczby godzin, które musi poświęcić na pracę, żeby dała radę się tam utrzymać
(mieszkanie, jedzenie, dojazdy, książki)

rodzice mogli jej dawać tyle ile dawaliby jej np. na studia w Warszawie, resztę musiała zarobić sama

no i zderzenie z rzeczywistością było takie, ze ostatecznie studiuje w PL

z drugiej strony mam w pracy koleżankę, której syn skończył studia w Londynie i też nie na O lub C
kiedy zaczynał, startowali z pozycji ludzi mocno zamożnych, bo jego ojciec był wówczas wiceprezesem znanego banku, ale pracę stracił
ona do dziś spłaca jeszcze kredyt za te studia, które musiała w związku z tą sytuacją wziąć, żeby jej syn mógł je skończyć
realnie przy darmowych studiach w Londynie, ona szacowała mi te koszty na ok. 60 tys. rocznie

studia za granicą, nawet za bliską granicą i nawet jeśli są teoretycznie za darmo, to nie jest jeszcze jednak tania sprawa i dla każdego







golinda

Cytat: cumberland w 10 Sie 2017, 13:26:59oj nie zgodzę się

podałaś kiepski przykład UK
pozostałe kraje są bardziej przyjazne
ja w DE nie płaciłam nic za studia

cumberland

Cytat: golinda w 10 Sie 2017, 14:01:54ja w DE nie płaciłam nic za studia

a studiowałaś tam 5 lat czy byłaś na erasmusie?
bo to trochę zmienia postać rzeczy

moja kuzynka po erasmusie w DE została tam do końca studiów (w sumie 3 lata) i nie były to studia za darmo

a co do UK-sama podałaś przykład elitarnych w UK vs normalne, więc jakby do tego się odniosłam

golinda

Cytat: cumberland w 10 Sie 2017, 14:08:01a studiowałaś tam 5 lat czy byłaś na erasmusie?

nie byłam na żadnym erasmusie, czy sokratesie. egzamin dla obcokrajowców zdawałam
ale tam uniwerki są bezpłatne

cumberland

Cytat: golinda w 10 Sie 2017, 14:33:59ale tam uniwerki są bezpłatne


w UK też ;)

co nie oznacza, ze studiowanie za granicą nic nie kosztuje, i co nie oznacza jak napisałaś, że może jechać na nie każdy, bo wielkich pieniędzy nie wymagją

naprawdę studiowałaś 5 lat w DE? wow
jakoś miałam zakodowane, że na UW polonistykę? dobrze pamiętam?







golinda


golinda

Cytat: cumberland w 10 Sie 2017, 14:48:11jakoś miałam zakodowane, że na UW polonistykę? dobrze pamiętam?

nie, stosunki międzynarodowe
polonistyka była równolegle i tylko 4 semestry tam wytrzymałam

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

rubin wyslij mi w pdfie jak mozesz. mail wysle prv

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 10 Sie 2017, 19:32:37
o kurwa...lol lol

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,152731,22202101,seksuolog-w-gabinecie-co-dzien-slysze-jak-mezczyzni-obliguja.html#BoxGWImg

aż się wkurwiłam!
co za tępota, czy oni myślą czymś poza tymi małymi fiutami?
jak kobiety przejmą władzę, to facetom będzie się podawać środki obniżające potencję - wojen nie będzie, gwałtów, morderstw, przemocy domowej. chyba założę partię :D


mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 10 Sie 2017, 19:32:37
o kurwa...lol lol

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,152731,22202101,seksuolog-w-gabinecie-co-dzien-slysze-jak-mezczyzni-obliguja.html#BoxGWImg

To się przenosi z pokolenia na pokolenie. Widzą np. jak ojciec traktuje matke, jak ona traktuje siebie, jak wychowywane są siostry i kuzynki itp.

Także matki: macie misje!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

Cytat: cumberland w 10 Sie 2017, 14:08:01a studiowałaś tam 5
studiowalam w DE cale studia i sama je finansowalam, lekko nie bylo ale da sie.
Pracowalam w semestrze do 20h / tydz. najpier babysitting itp. potem mialam juz prace w biurze. W ferie najczesciej fulltime.
Tu plan zajec ustawiasz sama i na wykladach nie sprawdzaja obecnosci. Jest duzo swobody ale trzeba tez duzo samodzielnosci.
Nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login