Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki

Zaczęty przez cherry, 05 Maj 2010, 14:41:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry

Wpadl mi taki pomysl do glowy - moze wkleimy to linki na ciekawe artykuly
jakie znalazlysmy w prasie, albo pdfy

W Wysokich obcasach jest artykul o zdjeciach slubnych:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53581,7830089,Spinaj_sie__to_twoj_slub.html
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi



zwierzatko_mojej_mamy

czytalam - spoko artykul - zadziwilo mnie z kolei podejscie komentujacych, ze taka walka z nadwaga to zlo i dyrektor szkoly to cham...
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka


szelma

http://www.polityka.pl/kraj/rozmowy/1505364,1,rozmowa-z-prof-adamem-suchonskim.read

No i nietety tak właśnie jest - nikt w BE nie słyszał o Powstaniu Warszawskim, o kampanii wrześniowej (dla nich wojna zaczęła się w 1940 r.), Kopernik to Niemiec, Chopin i Skłodowska-Curie to Francuzi...


mayagaramond

#7
Cytat: szelma w 11 Maj 2010, 16:06:12Kopernik to Niemiec,

to nie jest takie proste - Kopernik byl poddanym krola polskiego, walczyl przeciwko Krzyzakom, ale nie znaleziono zadnych tekopisow po polsku. On sam nigdy nie uwazal sie ani za Polaka ani za Niemca. W tamtych czasach narodowosc nie odgrywala takiej roli jak teraz (panstwa narodowe powstaly dopiero w XIX wieku) i wg mnie nie ma w ogole sensu mowic o tym czy kopernik byl polakiem czy niemcem.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Cytat: mayagaramond w 07 Cze 2010, 11:38:16W tamtych czasach narodowosc nie odgrywala takiej roli jak teraz (

Otóż to. Tylko że my twierdzimy, że Kopernik był Polakiem, Niemcy twierdzili (nie wiem, czy dalej twierdzą?), że był Niemcem... Gdyby były podręczniki europejskie do historii Europy łatwiej byłoby zrozumieć, że nie ma sensu się w to zagłębiać, bo nie było poczucia państwowości jako takiej. Teraz nauka historii w PL skupia się na tym, jakim to Polska była wielkim krajem i jak bardzo ją historia skrzywdziła - takie mam przynajmniej odczucia własne. Szerszy obraz w kontekście europejskim dobrze by zrobił i polskim, i zagranicznym uczniom.

mayagaramond

Cytat: szelma w 07 Cze 2010, 13:42:06Otóż to. Tylko że my twierdzimy, że Kopernik był Polakiem, Niemcy twierdzili (nie wiem, czy dalej twierdzą?), że był Niemcem...

tak, ale na niemieckich stronach na pytanie czy byl polakiem czy niemcem pisza, ze to nie ma znaczenie, ze byl europejczykiem.

Jeszcze w szkole mialam wrazenie, ze polska i niemcy nienawidzili sie od zarania dziejow, i ze hitler to kontynuacja polityki henryka II i bismarcka ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Cytat: mayagaramond w 07 Cze 2010, 13:49:25hitler to kontynuacja polityki henryka II i bismarcka

Hitler to przecież kontynuacja Krzyżaków :D.

mayagaramond

Cytat: szelma w 07 Cze 2010, 12:55:59
Hitler to przecież kontynuacja Krzyżaków :D.

wlansie, zapomnialam o krzyzakach ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 07 Cze 2010, 11:38:16wg mnie nie ma w ogole sensu mowic o tym czy kopernik byl polakiem czy niemcem.
Kopernik byla kobieta, a czy Polka czy Niemka to juz sprawa drugorzedna.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

evelka

#13
Cytat: nionczka w 07 Cze 2010, 20:05:53
Kopernik byla kobieta, a czy Polka czy Niemka to juz sprawa drugorzedna.
Maria Curie-Skłodowska też była kobietą  ;)


tusia

Cytat: mobka w 07 Cze 2010, 10:16:28
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53581,7973825,Taniec_z_melonem__czyli_kobieta__mezczyzna_i_seks.html
Pozostawie bez komentarza.
mobka, Twój brak komentarza mnie zaintrygował i zachęcił do przeczytania tego artykułu ;D
Muszę przyznać, że jest całkiem ciekawy, a fragmentami nawet zabawny  :mocking:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

W Sydney zorganizowano pierwszy koncert dla psów: http://www.nuvideo.nl/opmerkelijk/38253/honden-blaffen-en-janken-bij-opera-sydney.html

Normalka? Przesada? Już mnie nic nie zdziwi? Co o tym sądzicie?

Ja chyba skłaniam się w stronę "już nic mnie nie zdziwi"... niby fakt, że fajnie z psem wszędzie pójść, sama czasem chodzę z psem do knajpy, głównie jednak na wycieczkach, kiedy idę coś zjeść. Na koncert bym jednak nie wzięła... no to chyba jednak nie miejsce dla psa... tłum, hałas.. dodatkowo mój pies jest bardzo przyjacielski i wyzwala w ludziach uczucia pt. "koniecznie muszę pogłaskać", co czynią zresztą w większości bez pytania mnie o zgodę...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: tusia w 08 Cze 2010, 13:31:08Muszę przyznać, że jest całkiem ciekawy, a fragmentami nawet zabawny  mocking
Wg mnie zabawny dopóki nie pomyślimy, że na tym wychowuje się/uczy licealistów :( Ja bym nie chciała, żeby kiedyś moja córka miała zajęcia z wychowania seksualnego prowadzonego wg tych podręczników :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

mayagaramond

#18
Cytat: ishka82 w 09 Cze 2010, 21:31:10
Wg mnie zabawny dopóki nie pomyślimy, że na tym wychowuje się/uczy licealistów :( Ja bym nie chciała, żeby kiedyś moja córka miała zajęcia z wychowania seksualnego prowadzonego wg tych podręczników :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

mam nadzieje, ze juz z niego nie ucza, bo artykul jest z 2000 roku. Goga pewnie bedzie wiedziala.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: ishka82 w 09 Cze 2010, 22:31:10bym nie chciała, żeby kiedyś moja córka miała zajęcia z wychowania seksualnego prowadzonego wg tych podręczników

noi coz, ishka bedziezsz musiała dziecko uswiadomic wczesniej i uczulic na "wiedze tego typu" ;)

IMO tylko szczera rozmowa z rodzicem, z ktorym ma sie dobry kontakt jest jedyną drogą do dobrej edukacji seksualnej. I to rozmowa nie tylko o zabezpieczeniu, ale tez o wartosciach, emocjach i asertywnosci. :thumbup:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Obawiam się, że to dalej może tak być w szkołach... Edukacja seksualna dalej tak naprawde nie istnieje... Najważniejsi w tym są rodzice - przez to że dzieciaki na porządna wiedzę nie mają co liczyć.

My w podstawówce mieliśmy zajęcia z nawiedzoną kobietą, która była kochanką księdza :crazy:. Serwowała takie teksty, że szok. No i obowiązkowy film o aborcji...

zwierzatko_mojej_mamy

no nie dajmy sie zwariowac - kto z Was przejal sie czymkolwiek na katechezie czy tez etyce w liceum ? :D bo ja stanowczo mialam inne priorytety lol lol poza i tym i tak nie wierze, ze dziecko sie przekona do czegokolwiek podawanego w ten sposob, nawet jak w domu nie przeprowadzalo sie "rozmowy na TE tematy" tylko po prostu normalnie sie gada miedzy soba i dziecko sie uczy Waszych przekonan podsluchujac ;) u mnie nikt nie przeprowadzal rozmow typu "usiadzmy i porozmawiajmy", tylko jak jakis temat byl w prasie, tv, czy przyniesli ze szpitala to sobie gadali i ja sluchalam i tak se wyroslam z podobnymi przekonaniami itp ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Cze 2010, 11:54:25na katechezie czy tez etyce w liceum

Nie miałam ani tego, ani tego, więc się nie przejęłam :D. No ale to w podstawówce to nie działało na mnie tylko dlatego, że już byłam wystarczająco uświadomiona. Myślę, że ta baba to mogła nieźle zwichrować psychę :crazy:.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 10 Cze 2010, 11:59:47Myślę, że ta baba to mogła nieźle zwichrować psychę crazy.
no takich nie uswiadczylam - ale to chyba idzie sie zorientowac, czy jakas wariatka nie uczy w danej szkole nie?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Cze 2010, 12:00:44ale to chyba idzie sie zorientowac, czy jakas wariatka nie uczy w danej szkole nie?

Idzie. Po pierwszych zajęciach z wariatką rodzice zabrali mnie z tych lekcji i już. Ale co przez pierwszą lekcję nagadała, to jej...