Pokój dziecięcy - inspiracje

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 14 Lip 2008, 21:01:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: mayagaramond w 18 Lip 2008, 10:33:51
swietnie podrzuce Ci swoje,

ty chyba nie wiesz co piszesz! ja jestem jedną z założycielek KWM - Klubu Wyrodnych Matek. Twój H. jako pedant to chyba zawału by dostał D:

nionczka

Czy ktoras z mam lub bardziej zaawansowanych ode mnie ciezarnych juz zrobila pokoik? Ja juz bym chciala robic...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: zuzia w 18 Lip 2008, 10:37:17
Cytat: mayagaramond w 18 Lip 2008, 10:33:51
swietnie podrzuce Ci swoje,

ty chyba nie wiesz co piszesz! ja jestem jedną z założycielek KWM - Klubu Wyrodnych Matek. Twój H. jako pedant to chyba zawału by dostał D:

pedant to on jest, ale nie szaleje z detergentami. Poza tym uwaza, ze dziecku do szczescie czasem potrzebne jest wytarzec sie w blocie ;) Wiec nie jest tak zle :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gdziezby

Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

sweedee

Cytat: gdziezby w 28 Lip 2008, 21:54:51
a tu się chowają dziatki dżej lo
http://hookedonhouses.files.wordpress.com/2008/04/lopeznursery13.jpg
:D
te łóżeczka są koszmarne; nie dosyć, że czarne (!!!), to wyglądają jak takie rodzinne groby na cmentarzu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

Ale sie usmialam z tych grobów rodzinnych! A caly pokój wyglada raczej malo atrakcyjnie dla dziecka (i nie tylko dla dziecka). Ale o gustach sie nie dyskutuje :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gdziezby

Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

foszek

Cytat: nionczka w 27 Lip 2008, 20:40:25
Czy ktoras z mam lub bardziej zaawansowanych ode mnie ciezarnych juz zrobila pokoik? Ja juz bym chciala robic...
Ja jeszcze nie lol
Tzn, mam lozeczko, koszyczek, ale wszystko to stoi jeszcze sobie luzem gdzies tam. Mam nadzieje ze w sobote uda mi ssie wszysko kupic i urzadze w przyszlym tygodniu, bo czasu juz niewiele

eva_luna

a u mnie sciany sa w dwoch odcieniach rozu, i bynajmniej nie bylo tak malowane ze wzgledu na bąbla w brzuchu (mial byc pokoj goscinny). Meble wybrane z Ikei, seria Leksvik w naturalnym kolorze drewna. Pewnie kupimy je dopiero w listopadzie. Dla mnie najwazniejsze zeby bylo fukcjonalnie i wygodnie, no i jednak bez nadmiaru slodkich ozdobek bo to oczoplasu mozna dostac.

nionczka

Cytat: eva_luna w 29 Lip 2008, 14:51:42
a u mnie sciany sa w dwoch odcieniach rozu, i bynajmniej nie bylo tak malowane ze wzgledu na bąbla w brzuchu (mial byc pokoj goscinny). Meble wybrane z Ikei, seria Leksvik w naturalnym kolorze drewna. Pewnie kupimy je dopiero w listopadzie. Dla mnie najwazniejsze zeby bylo fukcjonalnie i wygodnie, no i jednak bez nadmiaru slodkich ozdobek bo to oczoplasu mozna dostac.

Slicznie bedzie. My tez goscinny przerabiamy. Ale u nas jets bialo-zielono.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna jako posiadaczka 2 sztuk tych mebli uprzedzam lojalnie, ze to sa ogromne krowy :D mamy komode o przedziwnej glebokosci, ktora zawsze wystaje przed wszystkie inne meble :) no i lawe, ktora wcale nie jest taka malutka jak w sklepie wygladala ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

madolka

A ja uwazam, ze otoczenie ma duzy wplyw na dziecko. Ale chodzi mi glownie o aspekt ksztaltowania wrazliwosci na piekno i o gust. wystarczy porownac sobie np. przedszkola i szkoly podstawowe w Polsce i np w takiej Skandynawii... W Polsce- misie i pysie w paskudnych kolorach i infantylizm wtorny, hehe- dzieci nie sa takie glupie jak sie niektorym wydaje, zwlaszcza niektorym projektantom. To dorosli ksztalutuja w duzej mierze gust u dziecka. A w Skandynawii 'dzieciecy' charakter wnetrz uzyskuje sie troche innymi srodkami. Np wyborem materialu, dbaloscia o 'cieplo' wystroju, przyjaznosc, rozmiarem poszczegolnych elementow (dostepnoscia dla dziecka). I wszystko z gustem a nie infantylizmem. Przeklad dalam 'przedszkolno-szkolny', ale mozna to przelozyc na pokoj.

vobi

madolka, a mozesz podrzucic jakis przyklad (zdjecie, link) skandynawski? Dzieki  :thx:

madolka

Cytat: vobi w 01 Sie 2008, 18:41:30
madolka, a mozesz podrzucic jakis przyklad (zdjecie, link) skandynawski? Dzieki  :thx:

Wlasnie szukam...:) Mam w ksiazkach, a w necie cos mi nie idzie. No nic, zobaczymy.

eva_luna

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 30 Lip 2008, 15:54:32
eva_luna jako posiadaczka 2 sztuk tych mebli uprzedzam lojalnie, ze to sa ogromne krowy :D mamy komode o przedziwnej glebokosci, ktora zawsze wystaje przed wszystkie inne meble :) no i lawe, ktora wcale nie jest taka malutka jak w sklepie wygladala ;D

No wlasnie Zwierzak jak poszlam do sklepu to bylam zaskoczona rozmiarem......., ze mniejsze niz w katalogu sie wydaja:) Niestety w Gdansku komoda ciagle dostepna jest bez przewijaka.Mam nadzieje, ze w pazdzierniku wszystko spokojnie dostane....

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna no one wszystkie w tej wielkiej ikeowe przestrzeni sie wydaja zgrabniutkie ;D gorzej w pokojach 3x4 m:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eva_luna

pewnie masz racje Zwierzak, ale nie rozpaczam z tego powodu bo pokoj to cztery gole sciany i za duzo mebli nie kupuje, wiec przynajmniej takiej pustki nie bedzie. A tak wogole meble wygodne, sprawdzaja sie w uzywaniu?

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna komoda jest w porzadku - nic sie nie stalo kolorystycznie, nic z prowadnicami i dna od szuflad tez nie wypadly ;) nie zacina sie ii wogole "wporzo" :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

katgoli

moj znajomy przeksztalcil ta komode na komode do przewijania. Fajnie mu to wyszlo.

foszek

Cytat: eva_luna w 29 Lip 2008, 14:51:42
a u mnie sciany sa w dwoch odcieniach rozu, i bynajmniej nie bylo tak malowane ze wzgledu na bąbla w brzuchu (mial byc pokoj goscinny). Meble wybrane z Ikei, seria Leksvik w naturalnym kolorze drewna. Pewnie kupimy je dopiero w listopadzie. Dla mnie najwazniejsze zeby bylo fukcjonalnie i wygodnie, no i jednak bez nadmiaru slodkich ozdobek bo to oczoplasu mozna dostac.
Ja kupilam wczoraj komode z tej serii.
Chyba z tej, bo jest nietypowa, szukam ja w necie i kataloi i nie ma :)
Moja ma 3 szuflady i skladana ta nastawke do przewijania.
Radze uwazac z lozeczkami w ikea, sa one mniejsze niz normalne, standartowe i mozesz miec problemy z materacykiem do niego.


eva_luna

Masz racje foszek, lozeczka wydawaly mi sie dziwnie male, dlatego postanowilam, ze kupie tam wzystko oprocz lozeczka, bo wyglada troche jak dla lalek...

foszek

Cytat: eva_luna w 07 Sie 2008, 13:51:32
Masz racje foszek, lozeczka wydawaly mi sie dziwnie male, dlatego postanowilam, ze kupie tam wzystko oprocz lozeczka, bo wyglada troche jak dla lalek...
Roznica jest w zasadzie tylko o ok 10 cm, zarowno na szerokosci jak i dlugosci.
A komodke kupilam taka: http://picasaweb.google.com/Foszka/Komoda

zuzia

foszek,
ty nam tu komódek nie fotografuj tylko brzuszek pokaż!!! :P

eva_luna

Foszek a gdzie kupilas ta komode??

foszek

Cytat: eva_luna w 08 Sie 2008, 10:34:06
Foszek a gdzie kupilas ta komode??
W ikea w Wiesbaden, byla w strefie przecenionej, dalam za nia niecale 60 €