Pokój dziecięcy - inspiracje

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 14 Lip 2008, 21:01:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

chociaz jeszcze nie spodziewam sie:) to juz i tak mam wszystko obmyslame:)

dla dziewczynki pokoj bedzie w lawendowym stonowanym kolorze reszta bedzie kremowa. Szafy i komoda kremowe. Proste jedwabne zaslony w kolorze lawendy lub pastelowego rozu, lub ciemne kremowe. Meble bez zadnych wariactw, zadnych wymyslnych dzieciecych! Beda proste kremowe w "francuskim stylu". Na kominku beda wylozone zabawki i w koszach wiklinowych. Na scianie bedzie sample wyhaftowany w w/w kolorach.

Dla chlopaka; sciany kremowe ale dodatki beda ciemno niebieskie, np w paski:) Np. ciezkie bawelniane zaslony w paski. zabwki na komodzie. Urodzinowy sample w ciemnej niebieskiej ramce.

W pokojach nie bedzie przewijalni i tego typu rzeczy. z doswiadczenia wiem ze nikt z nich w pokojach dziecka nie korzysta. Takie praktyczne rzeczy beda na dole w pokoju w ktorym najwiecej czasu spedza sie w ciagu dnia. Dziecko bedzie ciagle przy mnie i nie wyobrazam za kazdym razem latac do dzieciecego pokoju na przebieranki itp itd...

popieram Maraxele, niektore pokoje dzieciece to masakra! oczojebny cyrk :be: sama mialabym problem z koncentracja nie mowiac juz o dziecku........


salsa

słuchajcie, skąd pomysł ze jak dla dziewczynki to róże i tym podobne odcienie a dla Chłopca to niebieski?
osobiscie niebieski bardziej pasuje mi do dziewczynki, a różowy to chyba juz tylko do Dody-elektrony... poza tym po co dobierać kolor do płci? nie obraźcie się, po prostu mnie to śmieszy :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Cytat: siog w 09 Sie 2008, 00:58:18
W pokojach nie bedzie przewijalni i tego typu rzeczy. z doswiadczenia wiem ze nikt z nich w pokojach dziecka nie korzysta. Takie praktyczne rzeczy beda na dole w pokoju w ktorym najwiecej czasu spedza sie w ciagu dnia. Dziecko bedzie ciagle przy mnie i nie wyobrazam za kazdym razem latac do dzieciecego pokoju na przebieranki itp itd...

U mnie latanie do dzieciecego pokoju to dwa kroki w tyl z salonu :-) Male mieszkanie musialo miec jakies zalety! :-)
Siog, ja tez mialam wiele rzeczy obmyslonych zanim zaszlam w ciaze. I nawet nie byl to efekt myslenia. Ja w kwestiach dekoracji po porstu doznaje olsnienia. W pewnym momencie uwiadamiam sobie, ze chce tego i tego. Cudnie u Was bedzie :-)

Salsa, kupilismy juz troche rzeczy dla Irene (korzystajac z wyprzedazy a nie z nadgorliowsci) i wiekszosc wlasnie jest niebieska albo zielona. Plus czerowny i bezowy. W rozu nie mamy niczego i wole zeby tak zostalo :-) Tym bardziej, ze po Irene moze bedzie Adas i chcialabym móc wykorzystac te rzeczy jeszcze raz (albo i dwa). W zadnym momencie nie myslalam o kolorach dla dziecka w zaleznosci od plci i w Hiszpanii jestem raczje dziwna pod tym wzgledem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: nionczka w 09 Sie 2008, 14:09:17


Salsa, kupilismy juz troche rzeczy dla Irene (korzystajac z wyprzedazy a nie z nadgorliowsci) i wiekszosc wlasnie jest niebieska albo zielona. Plus czerowny i bezowy. W rozu nie mamy niczego i wole zeby tak zostalo :-) Tym bardziej, ze po Irene moze bedzie Adas i chcialabym móc wykorzystac te rzeczy jeszcze raz (albo i dwa). W zadnym momencie nie myslalam o kolorach dla dziecka w zaleznosci od plci i w Hiszpanii jestem raczje dziwna pod tym wzgledem.


bardzo mi sie podoba Twoje podejscie:)
po pierwsze dlatego, że urządzasz pokoj pod kątem-żeby było ładnie i funkcjonalnie, a nie żeby sprostać jakimś modom.
rózu mojej córce tez nie chce zapodawać-jeszcze od młodości spaczę jej pogląd na "dziewczyństwo"  :D ;D ;D ;D ;D ;D
co do wykorzystania rzeczy-tez kiedyś tak bede chciała zrobic, nie lubie kupowania na jedne raz, albo wyrzucania bo sie nie rpzyda , nie pasuje itp:) także, dobrze , że myslisz do przodu, a nie na chwilę.
w ogole kolory niebieski i zielony sa dobre, bo działają uspokajająco a taka atmosfera dziecku nie zaszkodzi:)
mówisz że w Hiszpanii taki "szał dekoratorski" ??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

nionczka czyli nieświadomie kupiłaś ciuszki zgodnie ze stara polska tradycją :)

niebieskie dla dziewczynki
rózowe dla chłopca

bo niebieski to kolor maryjny a purpurowy (róż) chrystusowy


dopiero z zachodu przyszło odwrotne kolorowanie  :hammer:

salsa

Cytat: Kasia w 09 Sie 2008, 16:07:57
nionczka czyli nieświadomie kupiłaś ciuszki zgodnie ze stara polska tradycją :)

niebieskie dla dziewczynki
rózowe dla chłopca

bo niebieski to kolor maryjny a purpurowy (róż) chrystusowy


dopiero z zachodu przyszło odwrotne kolorowanie  :hammer:

KASIA< ale numer, poważnie?!
to juz wiem dlaczego gdy ja sie urodziłam to babcia  kupiła mi w prezencie błękitny kocyk, a jak moj  brat to różowy z purpurowym!!
no tak, moja babcia z tych bardzo maryjno-chrystusowych, a ja myslałam ze jej sie cos pomerdało:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

salsa bo za naszych czasów jeszcze obowiązywała właśnie ta wyżej opisana zasada


ja do chrztu miałam miałam na świecy niebieską kokardę :)


to jakoś niedawno sie zhamerykanizowało, chociaż widzę że niektórzy jeszcze stosują te stare zwyczaje :)

jusia

my,poniewaz nie znamy jeszcze plci, to i tak robimy zakupy w neutralnych barwach, tzn. mam duzo bieli, bezu, kremu, ale tez czerwien, pomaranczowy, niebieski i granat, najgorsze z tymi ciuszkami jest, ze jesli cos jest przez projektanta przewidziane dla chłopca, to neutralny ciuszek wzbogaci jakas koparka, wozem strazackim, czy czym podobnym....i w druga strone, co dla dziewczynki to zawsze motylki, kwiatki i takie tam....a w sumie tlo neutralne i moglby to byc ciuszek unisex
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Jusia, ja stawiam na paski i ewentualnie zwierzeta.  U mnie pól sazfy w paseczki i u dzieci tez. A moja siostra dzis wykupila chyba wszystkie ubranka dzieciece w Brukseli. Calkiem jej odbilo to ciotkowanie. Na szczescie w 4 roznych rozmiarach! Tanio mnie to dziecko wyjdzie z taka ciocia :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: salsa w 09 Sie 2008, 14:29:17

mówisz że w Hiszpanii taki "szał dekoratorski" ??

Wnetrzarstwo ich srednio interesuje i jeszcze gorzej im wychodzi. Oni raczej maja brzydkie domy. chodzilo mi o wyprawke. Tu jak urodzi sie dziewczynka to ma wszystko rozowe a chlopak wszystko blekitne. I nie ma przebacz. Rzadko kiedy widuje sie kolorowe dzieci. Szczegolnie te najmlodsze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Przerazaja mnie te pokoje dzieciece jak z zurnala.
Czlowiek az sie boi cokolwiek zrobic.
Wg mnie u dziecka powinno byc kolorowo i wesolo, a nie jak w sklepie na wystawie.
A ciuszki mam we wszystkich prawie kolorach, brakuje tylko rozowego, ale chyba sobie ten kolor daruje ;)

eva_luna

ja mam wiekszosc ciuszkow od bratowej, mix kolorowy. Jesli chodzi o rozowe sciany w pokoju to byly zanim pojawilo sie dziecie w drodze i byl to kolor przeznaczony dla gosci (niestety pokoj nie zdazyl sprawdzic sie w tej funkcji bo sie pospieszylismy). Kolor jest na tyle stonowany i radosny, ze jakos jak tam wchodze to nie mam Dody przed oczami.

zuzia


dagi

Cytat: zuzia w 03 Wrz 2008, 10:42:28
tutaj aranżacja pokoju dziecięcego z której chyba trudno brać przykład:
http://www.pudelek.pl/artykul/12276/oto_pokoj_corki_tori_straszne_zdjecia/

:o :o :o współczuję dziecku
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

kasiad

coś okropnego  :Jumpy: po 5 sekundach bolą oczy, a co dopiero tam stale przebywać  :be:


nionczka

Mika super ten domek na drzewie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

trafilam przypadkiem na cudowne forum - jedyne, z ktorym moge lekko zdradzac nasze ;)

i tutaj :

   
low budget nursery :
http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=270902.0

Blue & brown nursery
http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=276756.0
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Lis 2008, 15:13:19
Blue & brown nursery
http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=276756.0
to mi się bardzo podoba  :P sama mogłabym mieć taki pokój  :hihi: ślicznie i tak ciepło a jednocześnie gustownie i nie przesłodzone  :)
garderoba dziecięca jest the best  :yeah:

zosia2007

justynaaaa2 a co ty tu robisz  what

jeszcze slubu nie wziela a juz za pokoikiem dla dziecka sie oglada  :jezor:  :ag:

tusia

Cytat: mika w 10 Wrz 2008, 13:58:53
bez kitu zakochałam się
http://dom.gazeta.pl/wnetrza/1,86567,5644251,Pomyslowe_pokoje_dzieciece.html

Sama będąc dzieckiem marzyłam o domku na drzewie. A tu nawet w pokoju można takowy zrobić.  :surprise:
Szkoda, że wcześniej moi rodzice o tym nie wiedzieli  :ag:
Może ja w przyszłości zafunduję taki pokoik mojemu szkrabowi, z którym czasem będę siedzieć w domku na drzewie  jupi
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

Cytat: zuzia w 03 Wrz 2008, 10:42:28
tutaj aranżacja pokoju dziecięcego z której chyba trudno brać przykład:
http://www.pudelek.pl/artykul/12276/oto_pokoj_corki_tori_straszne_zdjecia/


Patrząc na pokój córki Tori można oczopląsu dostać od nadmiaru tego jaskrawego różu...  :wacko: :thumbdown:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: tusia w 08 Lis 2008, 12:20:45
Cytat: zuzia w 03 Wrz 2008, 10:42:28
tutaj aranżacja pokoju dziecięcego z której chyba trudno brać przykład:
http://www.pudelek.pl/artykul/12276/oto_pokoj_corki_tori_straszne_zdjecia/


Patrząc na pokój córki Tori można oczopląsu dostać od nadmiaru tego jaskrawego różu...  :wacko: :thumbdown:

oczoplasu to pol biedy - padaczki nawet ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login