Pokój dziecięcy - inspiracje

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 14 Lip 2008, 21:01:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

twinni prosze cie malo z krzesla nie spadlam to ejst obrzydliwe

twinnie77

W sumie na razie dziecięcego nie urządzam, ale u nas w sypialni też nie mamy żadnej nocnej lampki. Chyba będę musiała zadowolić się moją biurkową halogenówką z jakąś szmatką tłumiącą silne światło :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

twinnie77 mi sie podoba zayrafka - jest wyrabana w kosmos ;) ale nie wiem czy gliniaste to dobre takie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

mika mis na cala sciane jest fajowy jupi jupi
moi znajomi jak urzadzali mieszkanie (pieknie zreszta) zrobili dziecku na cala sciane wlasnoreczne malowidlo...no i niestety  chyba lepiej jakby sie powstrzymali :-X
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

po co malowac sciany -podrosnie troche i sam je pomaluje ba nawet caly dom da rade pomalowac lol

golinda

mika, super niektóre te pokoiki!!!
aż chce się mieć dziecko!

golinda

Cytat: maraxela w 17 Lip 2008, 09:31:06
po co malowac sciany -podrosnie troche i sam je pomaluje ba nawet caly dom da rade pomalowac lol

mój brat jak wchodził na górę do swojego pokoju to dzierżył w ręce kredki i mazał nimi po ścianach...

jusia

Cytat: golinda w 17 Lip 2008, 12:16:42
mika, super niektóre te pokoiki!!!
aż chce się mieć dziecko!
a najlepsze w tym wszystkim jest to, ze dziecku to absolutnie zwisa, tylko matki szaleja ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

no nie, jusia, jakbyś zrobiła dziecku czarny pokój, to wierz mi, że nie byłoby normalne ;)

vobi

Cytat: jusia79 w 17 Lip 2008, 12:52:55
a najlepsze w tym wszystkim jest to, ze dziecku to absolutnie zwisa, tylko matki szaleja

Mysle ze dziecku to nie zwisa (no, moze poza niemowlakami, one jednak percepcje dosc ograniczona maja ;)), ale dzieciom chyba podoba sie co innego niz doroslym... Z drugiej strony - trudno zeby sie taki maluch wypowiedzial o swoich upodobaniach, wiec i tak jego pokoj to odzwierciedlenie gustu rodzicow. Ale wydaje mi sie, ze jesli jakis projekt pokoju dizecinnego powoduje lekka oczojebke tudziez podenerwowanie doroslego, to chyba na dziecko podobnie moze wplywac.

marax

no popatrzcie sobie na ta roze kilka postow nizej

zwierzatko_mojej_mamy

roze  ta sama ma kumpel w salonie - nie wyglada oczojebnie - jasne , mozna miec mieszane uczucia gustowe, albo czy pasuje do dziecka, bo dla mnie srednio, ale nie oczojebnie ;) moze w takim malym pokoju takie wielkie sie bardziej rzuca w oczy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

zwierzatko_mojej_mamy, o oczojebkach mowilam ogolnie, nie mialam na mysli zadnego konkretnego zdjecia. A roza do salonu pasuje mi jak najbardziej, ale do pokoju dziecinnego jakos mniej  ???

zwierzatko_mojej_mamy

vobi a ja tez tak ogolnie mowie, bo ta roza jako przyklad sie przewija, wiec sie do niej odnioslam ;)

powoli mnie zaczyna wkurzac ten temat ;) bo wychodzi na to, ze dziecko nic kolorowego nie powinno miec, bo brzydkie, bo natlok, najlepiej szpitalne sterylne wnetrze z gora 1dnim kolorem i to bezem kawowym jak dla mamuni w dwoch odcieniach raptem..

kazda przesada w kazda strone jest dla mnie bez sensu i oczojebne rozowe pokoiki godne barbi, albo 6000 wyscigowek na metr kwadratowy, ale tak samo przesada mi sie wydaja stonowane pokoiki robione "pod doroslych" - ciekawe jak wytlumaczyc dziecku, ze zabawki innej niz bezowej nie moze miec, bo sie bedzie gryzlo z reszta wystroju a wystarcza 3 roznokolorowe zaby plastiki z ikei i juz cala aranzacja leci na leb na szyje - ma byc po prostu dziecinnie i juz
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

zwierzu, wydaje mi sie ze pokoj po prostu powinien sie zmieniac razem z dzieckiem, oczojebny pokoj bedzie IMHO w sam raz dla przedszkolaka, ale niekoniecznie dla neimowlaka... choc niby niemowle na poczatku widzi tylko zywe kolory, to ich nadmiar raczej mu nie sluzy

o, tu jest jakis artykul na ten temat
http://dom.gazeta.pl/czterykaty/51,57598,4205108.html?i=0

Kasia

Cytat: jusia79 w 17 Lip 2008, 12:52:55

a najlepsze w tym wszystkim jest to, ze dziecku to absolutnie zwisa, tylko matki szaleja ;)

no jasne
przeciez i tak te wszystkie misie, kwiatki, pszczółki są tak naprawdę dla nas ;)

małe dziecko ma w nosie czy na pampersach ma pieska czy kotka, tak samo z ciuszkami



oczywiscie pomalowanego na czarno pokoju ;) to chyba nikt nie miałby w nosie what 

goga

Cytat: vobi w 17 Lip 2008, 19:01:17
zwierzu, wydaje mi sie ze pokoj po prostu powinien sie zmieniac razem z dzieckiem,


racja masz  :drunk:   ja pamiętam jak Paweł miał w pokoju jasną ścianę i woła mnie któregoś dnia - że ma nowe sciany - połozył się na łóżku i na ścianie zrobił sobie podeszwami od butów abstrakcyjny wzorek  ;D ;D ;D ;D   skoro mu sie podobało.......................
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

golinda

Cytat: vobi w 17 Lip 2008, 17:55:03
ale dzieciom chyba podoba sie co innego niz doroslym...

chyba nie, bo dlaczego małe dzieci wyciągają rączki do ładnych kobiet, a od brzydkich w okularach (nie wiem, co jest z tymi okularami, ale dzieci mają do nich wstręt) się odwracają - wiele razy już to zauważyłam :)

vobi

Cytat: golinda w 18 Lip 2008, 08:32:28
chyba nie, bo dlaczego małe dzieci wyciągają rączki do ładnych kobiet, a od brzydkich w okularach (nie wiem, co jest z tymi okularami, ale dzieci mają do nich wstręt) się odwracają - wiele razy już to zauważyłam :)

o tym nie slyszalam (i nie zwrocilam uwagi), tylko pytanie czy bardziej przeraz je brzydota czy okulary? ;)

zwierzatko_mojej_mamy

a w stosunku ladnych W okularach ro robia?  odwrocone wyciagaja lapki ? lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

zwierzatko_mojej_mamy, sciagaja im okulary!

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2008, 09:07:19
a w stosunku ladnych W okularach ro robia?  odwrocone wyciagaja lapki ? lol

dzieci w ogóle źle reagują na osoby w okularach
lepiej też reagują na jasne niż na ciemne włosy :)

mayagaramond

Cytat: golinda w 18 Lip 2008, 09:24:38
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2008, 09:07:19
a w stosunku ladnych W okularach ro robia?  odwrocone wyciagaja lapki ? lol

dzieci w ogóle źle reagują na osoby w okularach
lepiej też reagują na jasne niż na ciemne włosy :)

czyli moje dziecko bedzie przede mna na pewno uciekac  ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mayagaramond w 18 Lip 2008, 10:15:26
Cytat: golinda w 18 Lip 2008, 09:24:38
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2008, 09:07:19
a w stosunku ladnych W okularach ro robia?  odwrocone wyciagaja lapki ? lol

dzieci w ogóle źle reagują na osoby w okularach
lepiej też reagują na jasne niż na ciemne włosy :)

czyli moje dziecko bedzie przede mna na pewno uciekac  ;D

a ja mam szansę przynajmniej z blond włosami :D

mayagaramond

Cytat: zuzia w 18 Lip 2008, 10:15:50
Cytat: mayagaramond w 18 Lip 2008, 10:15:26
Cytat: golinda w 18 Lip 2008, 09:24:38
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2008, 09:07:19
a w stosunku ladnych W okularach ro robia?  odwrocone wyciagaja lapki ? lol

dzieci w ogóle źle reagują na osoby w okularach
lepiej też reagują na jasne niż na ciemne włosy :)

czyli moje dziecko bedzie przede mna na pewno uciekac  ;D

a ja mam szansę przynajmniej z blond włosami :D

swietnie podrzuce Ci swoje, H. ma co prawda blon wlosy, ale tez nosi okulary :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"