Materace Ikea Sulatn Hustad czy Sultand Heberg

Zaczęty przez magda_ok, 13 Cze 2008, 10:40:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda_ok

Ktos posiada? W naszej ikei jest przecena na oba, ktory polecacie??
Klucze dostaniemy za poltora miesiaca, ale kurka materace za pol ceny to juz bysmy kupili...

inkageo

Ja mam hustad, jest bosko miękki :) Jesteśmy baaardzo zadowoleni :)
Imagine there is no hate

magda_ok

Dzieki inka, wlasnie mi jo doniosla ze ty posiadasz :) Polewam piwko i dalej mysle czy kupic, pojedziemy sprobowac, ale ja miekko to nie lubie :(

mayagaramond

Materac musi byc dostosowany do wagi ciala - czyli czlowiek ciezszy, tym materac twardszy.

Jak ona ma twardosc ten materac? A ile kosztuje? Noi potrzeby Wam tez bedzie stelaz.

Przejdz sie dla porownia do Dänisches Bettenlager albo jakiegos innego Matratzenzentrum.

Byliscie w Segmüller? Tam tez maja materace.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Heberg ma chyba zwykłe sprężyne, nie te kieszeniowe.
Hustad jest niby średnio twardy, ale wg mnie najmiększy spośród średnio twardych i przy naszej wadze piórkowej idealny. Przyjaciółka kupiła trochę twardszy bo ten był dla nich za miękki, ale nazwy nie pamiętam.
Imagine there is no hate

magda_ok

Nasza Ikea ma teraz promocje, Husted kosztuje €89 a heberg €59. Tylko dlatego sie zastanawiam nad tymi dwoma ;) Chyba robia wyprzedaz bo wprowadzaja jakies nowe modele materacy.
A w zwiazku z tym dostosowaniem materaca do wagi to sie zastanawiam czy nie bedzie on dla nas za miekki, bo ja taka chudzina jak Inka to nie jestem ;(
Do Segmüller sie przejdziemy, ale w sumie bardziej nastawiamy sie na ikea - malm jest tani jak barszcz...

nionczka

My mamy najtwardszy (taki chcielismy albo jeszcze twardszy) i nadrozszy z ikeowskiej oferty, ale juz kiedys patrzylam i albo maja inne nazwy teraz albo inne produktu. Spimy na nim od ponad 3 lat i jestesmy bardzo zadowoleni. W sumie to nas pozytywnie zaskoczyl. Kosztowal cos kolo 350 €.
Razem wazymy jakies 125 kg (teraz pewnie nieco wiecej ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

exitmusic

Z sultan heberg zrezygnowałabym: ma żałośnie mało sprężyn(86 sprężyn/m2). Tak mało, że w ikea pakuje go w rulon. Moim zdaniem nadaje się dla kogoś kto waży mniej niż 50 kilo. Hustad ma juz 151 sprężyn/m2.  I chyba pakowane w kieszonki :)
My mamy od 5 lat sultana hogbo, nie jest to jakieś cudo, ale śpi się całkiem dobrze. Jednak planujemy już jego wymianę. Pomimo tego, że obracamy go raz na jakieś trzy miesiące to wygląda jakby miał z 10 lat. Ta gąbka, która jest bo bokach odkleja się i wygina:/

zwierzatko_mojej_mamy

exitmusic KOPE LAT!! :D jak tam zycie w malzenstwie ? :D zniknelas na jesieni - co to ma znaczyc? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

exitmusic

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 13 Cze 2008, 13:38:24
exitmusic KOPE LAT!! :D jak tam zycie w malzenstwie ? :D zniknelas na jesieni - co to ma znaczyc? :D

Życie małżeńskie aż tak dobre, że szukamy nowego materaca  ;) Dlatego się tak wymądrzam tą ilością sprężyn  :)

zwierzatko_mojej_mamy

exitmusic no to rzeczywiscie calkiem dobrze Wam idzie wykanczanie materacy ;) eh - melancholia mnie zlapala - pamietam jak dzis Twoje zdejcia w rekawiczkach, a to juz kupa czasu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: magda_ok w 13 Cze 2008, 11:41:53
Nasza Ikea ma teraz promocje, Husted kosztuje €89 a heberg €59. Tylko dlatego sie zastanawiam nad tymi dwoma ;) Chyba robia wyprzedaz bo wprowadzaja jakies nowe modele materacy.
A w zwiazku z tym dostosowaniem materaca do wagi to sie zastanawiam czy nie bedzie on dla nas za miekki, bo ja taka chudzina jak Inka to nie jestem ;(

a maja do tych materacy stelaze? Czy te materace maja te strefy twardosci? jesli tak, to stelaz tez musi to miec, inaczej nie ma efektu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magda_ok

No i tak zwana kupa, albo my takie grubasy, albo materace do niczego. Bylismy, wyprobowalismy, czulam sie jakbym na gabce miekkiej lezala. Wiec nie kupilismy nic!
A teraz wprowadzaja jakie nowe typy materacy,duuzo lepsze i oczywiscie o niebo drozsze :(

mayagaramond

Nie martw sie magda :) Polaz po sklepach z materacami, zobacz jakie maja oferty, musisz sie tez potargowac. Jak szeroki ma byc materac? Jesli 80 cm, to znajdziecie duzo promocji itp. My szukalismy 90 wiec bylo troche trudniej, ale tez sie udalo. Nie pamietam ile zaplacilismy na dwa materace i stelaze, chyba ok. 400€ albo mniej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magda_ok

My chcemy jeden, 140. (ew 160) no i te sa oczywiscie odpowiednio drogie. :(
Ale damy rade, najwyzej pierwsze pol roku przespimy na karimacie :D

mayagaramond

Cytat: magda_ok w 16 Cze 2008, 13:25:24
My chcemy jeden, 140. (ew 160) no i te sa oczywiscie odpowiednio drogie. :(
Ale damy rade, najwyzej pierwsze pol roku przespimy na karimacie :D

ten duze sa drogie, to prawda. Na poczatku tez chcielismy jeden, ale doszlismy do wniosku, ze trzeba by bylo specjalnie wynajmowac vana, zeby to przewiezc.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magda_ok

my mamy hak w samochodzie, a wynajecie przyczepki to 10€. I chcemy koniecznie jeden materac - my z tych "przytulajacych" sie we snie i jak sa dwa materace, to ktos spi w "dolku" ;(

julka

#17
magda_ok - my mamy sultan hustad, 160 cm i jesteśmy zadowoleni, dla nas nie za miękko, a swoje ważymy, duuużo więcej niż inka  ;)
I jeszcze takie coś cieńsze, na materac też mamy, ale nazwy nie pomnę, jak wrócę to przeczytam. Tylko my dopiero od marca użytkujemy, więc na temat jakości się nie wypowiem...
do przytulania super - można w poprzek leżeć, jak się nogi przykurczy...
łee, dopiero doczytałam, że Wam żaden nie pasował.... :hammer:

magda_ok

Julka, bo ja lubie twardo, bardzo twardo :)

julka

Cytat: magda_ok w 16 Cze 2008, 14:18:04
Julka, bo ja lubie twardo, bardzo twardo :)
magda  :hammer: Ty mnie nie rozpraszaj, ja mam pracować, mąż 10 km i półtorej godziny ode mnie  ;)
a dla nas materac jest wystarczająco twardy , jak nam podłoże nie pasuje, przenosimy się na podłogę  ;D

inkageo

Maya ja się głowiłam tydzień jak my wniesiemy po wąskich schodach materac 160x200, a on był zapakowany próźniowo w mały rulon :) I do auta osobowego bez problemu się zmieścił :)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

magda_ok o dzizas - ale tekstem zasunelas :D  lol lol lol skojarzenie bynajmniej nie z materacem mialam ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mika


magda_ok

Ej, no ja przyzwoita i ustatkowana mezatka jestem, tylko wy macie jakies takie dziwne skojarzenia..  :hammer: lol

zwierzatko_mojej_mamy

no a jak mezatka to juz tylko na miekko ? :D co ma pies do wiatraka? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl