Moda w Wielkim Miescie :)

Zaczęty przez beesok, 27 Maj 2008, 16:57:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beesok

Czy sa tu Modnisie z Nowego Jorku przypadkiem?????? Albo takie co wzglednie czesto tam bywaja???

Jesli tak prosze o info o tym co gdzie, jak i kiedy  :P Niby mam obcykane trasy zakupowe NYC ale zawsze warto sie dowiedziec czegos nowego he he he

Lece w niedziele! YAAAAAAAAAAAAY :)

Reportaz pelny ze zdjeciami po powrocie :)


salsa

beesok ja to Ci moge zrobić modę w Krakowie kontra moda w Egipcie, ale w NYC to nawet palcem po mapie nie byłam, bo nie lubie hameryki:) wiec niestety:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

siog

Beesok, ja prosze pania wlasna liste (tych juz obcykanych tras) przygotowac i do mojej widomosci przeslac:)) bo wybieram sie przed Bozym Narodzeniem:)

beesok

Alez bardzo chetnie - chcesz tu czy mailem??? :)

beesok

Cytat: salsa w 27 Maj 2008, 16:59:09
beesok ja to Ci moge zrobić modę w Krakowie kontra moda w Egipcie, ale w NYC to nawet palcem po mapie nie byłam, bo nie lubie hameryki:) wiec niestety:(

Ja tez nie jestem fanka the U S of A.....ale dla NY robie wyjatek :) Jest to miasto jedyne w sowim rodzaju....nie zeby bylo idealne ale cos w sobie ma :)
Ech w zeszlym roku juz szukalismy mieszkan tam na wynajem bo grozila na przeprowadzka na manhattan ale na szczescie nie doszlo do tego....niemniej raz/dwa w roku chetnie sie tam wybieram...chocby dla SUPER zakupow :)

salsa

no to fakt, sklepowo sa nie do pokonania:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: beesok w 27 Maj 2008, 16:57:04
Czy sa tu Modnisie z Nowego Jorku przypadkiem?????? Albo takie co wzglednie czesto tam bywaja???

Jesli tak prosze o info o tym co gdzie, jak i kiedy  :P Niby mam obcykane trasy zakupowe NYC ale zawsze warto sie dowiedziec czegos nowego he he he

Lece w niedziele! YAAAAAAAAAAAAY :)

Reportaz pelny ze zdjeciami po powrocie :)

obejrzyj "friends", rachel na pewno zna pare fajnych adresow :)

jak ja bylam w NY to jeszcze dwie wieze staly ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

beesok



obejrzyj "friends", rachel na pewno zna pare fajnych adresow :)

errrr to ja juz sie wole zapytac Carrie Bradshaw albo najchetnej Charlotte (choc ta to nie trudno odgadnac naprawde :)




nionczka

NYC to nie Ameryka, nawet Amerykanie tak uwazaja. ja tez bylam jak jeszcze wieze spokojnie sobie tam staly. Ciuchy mnie nie interesuja, ale do paru sklepów wnetrzarskich bym sie wybrala, chociaz nie wiem po co bo nie mam mieszkania do urzadzania :-(
Najlepiej niech sie wypowie Eliza, ona ma nawet mapke wlasnej roboty :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

beesok

No dobra, skoro sama zaczelam temat to sobie sama odpowiem poki co  :clean: no i ku uciesze Siog a kto wie - moze jeszcze ktoras skorzysta?  ;D

Uwaga - bedzie dlugo i szczegolowo i bardzo malo intelektualnie - o zabytkach i czesci kulturalnej NY pisac NIE BEDE (been there, done that and bought the t-shirt i juz mi sie nie chce  :hammer:

OK zakupy w NY dziele na 4 czesci:
1. Department Stores
2. Butiki
3. Sklepy vintage
4. Outlety.

Zaczne od konce bo najkrocej: Woodbury Common Outlets - mozna wygooglowac to otrzyma sie wszelkie info o dostepnych markach, dojazdach etc. Moje tipy - bylam tam 2 razy i w sumie musze powiedziec, ze bylam zadowolona - ale ja wtedy byla w NY prawie miesiac za kazdym razem wiec poszlam bardziej z nudow - ja sie ma pare dni to moze nie warto? Jak to outlet - nie wiadomo na co sie trafi! Aha i nie ma SILY zeby wejsc do wszystkich sklepow!!! Nawet Ty Siog nie dasz rady :)
Najlepiej wziasc sobie mapke i zaznaczyc ktore marki Cie najbardziej interesuja. Moje typy:
1. Sklep DVF - rewelacyjne ceny, sukienki juz od 80-100$
2. Theory - rzeczy do pracy, swietne garnitury
3. Bottega Venetta - zalezy od szczescia - czasem trafiaja sie cuda - jest wiekszy niz ten we Florencji (ktory jest beznadziejny!!!!)
4. Gucci - swietny outlet - duzo torebek portfeli, butow
5. Catherin Malandrino - specyficzna ale fajne torebki
6. Tory Burch - ja lubie niektore jej rzeczy szczegolnie dzinsy
7. Max & Co - na szybko - casual i sportowo
8. Jimmy Choo - jak ktos juz musi
9. Ralph Lauren HOME - ja lubie ich posciele, reczniki itp
10. Ferragamo i Bally (nie wiem czy jeszcze sa - ale dobra selekcja byla)
Wielkim rozczarowaniem sa natomiast:
1. Chanel - kicha taka, ze za darmo bym tego nie chciala
2. Celine i Pucci - ceny malo atrakcyjne i wogole reprezentuje ere Celine jeszcze jako siostre blizniacza Escady (w zlym eurotrashowym sensie tego slowa)
3. Omijac BCBG, Banana Republic, outlet Saks i Barneys - maja sie nijak do ich "prawdziwych"
sklepow
4. Svarowski - beznadzieja gorsza niz jego butiki na duty free :)
Daj sobie na to caly dzien - z dojazdem (ok 2 godz w jedna strone) i lunchem (musisz sobie zorbic przerwe - niestety jest tylko marny food hall amerykanski)


Department Stores:
Moje ulubione (i tu Siog fanko butow powinnas zaczac:) Bergdorf Goodman i Barneys. Ale mialam frajde jak w zeszlym roku weszlam sobie spokojnie po sniadanku do pustego shoe salon w BG a tu..przecena 75% na blahniki ! A one wszystkie dostepne i we wszystkich rozmiarach!!!!! :angel: I was in shoe heaven  :angel:
Lubie tez Bloomingdales - maja dobra srednia polke ciuchowa.
Saks - jest OK - czasem fajne buty
Henri Bendel - bylam tam tyle razy i nie rozumiem o co ten caly "hype" - nie maja BUTOW :P
Macys - olewam - ewent jak jest przecena i mam duzo czasu i cierpliwosci
Century 21 - tylko i wylacznie najwyzsze pietro w kacie - tzw Premier Designer rack - tylko uwaga jak cos mignie fajnego to od razu brac! Inaczej zostanie sprzatniete sprzed nosa natychmiast :) Aha - nie warto tam czekam do przymierzalni - daja full refund na zwroty z nie oderwanymi sklepowymi metkami a kolejki sa dluuuugie. Przyklad - podkoszulek z welenki Lagerfelda za ..25$, top Pucci (ladny! jedwabno-kaszmirowy) za niecale 100$.


CDN jak zrobie herbate  :P




beesok

Cytat: nionczka w 27 Maj 2008, 20:22:23
NYC to nie Ameryka, nawet Amerykanie tak uwazaja. ja tez bylam jak jeszcze wieze spokojnie sobie tam staly. Ciuchy mnie nie interesuja, ale do paru sklepów wnetrzarskich bym sie wybrala, chociaz nie wiem po co bo nie mam mieszkania do urzadzania :-(
Najlepiej niech sie wypowie Eliza, ona ma nawet mapke wlasnej roboty :-)

zgadzam sie - niektorzy twierdza ze NY jest najbardziej europejskim z amerykanski miast :)
hmmmm... sama mam zamiar obadac sklepy wnetrzarskie i galerie - choc Londyn pod wzgledem jest chyba nie do pobicia ;)

nionczka

Pamietam jak po 2 miesiacach podrózowania po Stanach dotarlysmy z siostra do NY odetchnelysmy z ulga bo ludzie ubierali sie podobnie do nas i wreszcie nie bylo grubasów na ulicach :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

beesok

Cytat: nionczka w 27 Maj 2008, 20:56:05
Pamietam jak po 2 miesiacach podrózowania po Stanach dotarlysmy z siostra do NY odetchnelysmy z ulga bo ludzie ubierali sie podobnie do nas i wreszcie nie bylo grubasów na ulicach :-)


ha ha ha - fakt! Przy manhattanskich dziewczynach mozna sie czasem nabawic kompleksow - one w wiekszosci sa strasznie "high maintenance" :)

mayagaramond

Cytat: beesok w 27 Maj 2008, 21:02:34
Cytat: nionczka w 27 Maj 2008, 20:56:05
Pamietam jak po 2 miesiacach podrózowania po Stanach dotarlysmy z siostra do NY odetchnelysmy z ulga bo ludzie ubierali sie podobnie do nas i wreszcie nie bylo grubasów na ulicach :-)


ha ha ha - fakt! Przy manhattanskich dziewczynach mozna sie czasem nabawic kompleksow - one w wiekszosci sa strasznie "high maintenance" :)

nie wiem moze 10 lat temu zle patrzylam, ale nie przypominam sobie jakis swietnie ubranych kobiet...Ladnych tez nie pamietam, a bylam i w LA i NY i jeszcze paru wsiach ;)

Dlatego teraz jak ogladam jakis film toczacy sie w NY to jestem zawsze zdziwiona :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Rachel to zalezy z ktorej serii. ja ja lubie w ciuchach ciazowych, chociaz nie wszystkich, i w serii 9. w dziesiatej tez troche.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

beesok, chyle czola i polewam za ten miniprzewodnik!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

beesok

Cytat: panikarola w 27 Maj 2008, 22:48:18
beesok, chyle czola i polewam za ten miniprzewodnik!!!


dzieki ;) ciag dalszy nastapi - tylko ja wlasnie wrocilam i chyba za duzo lychee coolers mi podali (swietowalismy z przyszlym bratowym ukonczenie przez niego sesji :)

chyba jednak jutro bo bzdury tu zaczne wypisywac :)

mayagaramond

Cytat: beesok w 27 Maj 2008, 23:14:53
Cytat: panikarola w 27 Maj 2008, 22:48:18
beesok, chyle czola i polewam za ten miniprzewodnik!!!


dzieki ;) ciag dalszy nastapi - tylko ja wlasnie wrocilam i chyba za duzo lychee coolers mi podali (swietowalismy z przyszlym bratowym ukonczenie przez niego sesji :)

chyba jednak jutro bo bzdury tu zaczne wypisywac :)


jedno piwo za sesje, a drugie za przewodnik :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: beesok w 27 Maj 2008, 20:35:56

i nie ma SILY zeby wejsc do wszystkich sklepow!!! Nawet Ty Siog nie dasz rady :)

ha ha!!!!!!!! ja sobie rolki zaloze i takie okulary specjalne bede do sklepu wjezdzac, skanowac towar i wio!!!!!!!!! lol lol lol



Department Stores:
Moje ulubione (i tu Siog fanko butow powinnas zaczac:) Bergdorf Goodman i Barneys. Ale mialam frajde jak w zeszlym roku weszlam sobie spokojnie po sniadanku do pustego shoe salon w BG a tu..przecena 75% na blahniki ! A one wszystkie dostepne i we wszystkich rozmiarach!!!!! :angel: I was in shoe heaven  :angel:

Lo Matko!!!! dostalabym palpitacji serca i zawal!!!!!! moj maz ostatnio prawie dostal, jak przeczytal w biznesowej gazecie ze Blahnik bedzie juz do kupienia w Dublinie!
lol jupi


siog


beesok

Dzieki za piwka dziewczeta :) ale ja mam niska bardzo tolerancje :)))) (taa taa wszyscy sie smieja ze przeciez "polka" a nie moze vodki pic :)))


Oj biedny Twoj maz Siog!!! A wiesz, ze ja nigdy nie bylam u Blahnika w Londynie???? Jakos mi sie nie chce po opowiesciach kolezanki o "attitude" Pan w tym sklepie tutaj. W NY maja zupelnie inne doswiadczenia...w BG to wogole Cie caluja po rekach jak cokolwiek kupisz ale np w samym butiku Blahnika - bardzo wszyscy byli mili - a Pan ktory mnie obslugiwal najpierw krzyknal na caly sklep do mnie "I like your shoes!!" ( my shoes????  :-[ You're kidding me!) potem mi doradzal - niestety buty ktore mi sie podobaly byly albo za duze albo za ciasne wiec powiedzial, ze mam nie kupowac ich! AQ wogole to mam isc do BG bo tam wszystko jest teraz taniej bo jest sale!!!!!!!!! I to wszystko bez sarkastyczno-kasliwych uwag w stylu panienek np w Londynskim CL!




elizapj

beesok czekam na czesc dalsza przewodnika:)  brawo
moze uda mi sie jednak ze 'wsi w nj' wyrwac na kilka dni dluzej (niz tylko planowany 1) i wtedy skorzystam:)
piwka!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

beesok

Cytat: elizapj w 28 Maj 2008, 03:28:43
beesok czekam na czesc dalsza przewodnika:)  brawo
moze uda mi sie jednak ze 'wsi w nj' wyrwac na kilka dni dluzej (niz tylko planowany 1) i wtedy skorzystam:)
piwka!

cheers  ;D Ale fajnie by bylo gdybysmy we trojke (razem z Siog_ trafily tam w tym samym czasie --- zrobilybysmy straszny chaos!!! Pamietam jak raz w BG (oczywiscie po kolejnej obnizce juz - 90%) stalam przed lustrem na kazdej stopie inny but a w rekach jeszcze inna para i za cholere nie moglam sie zdecydowac KTORE!! Wiec.....kupilam wszystkie 3.....a to wszystko po drodze do hotelu, bo 1) mialam lekka migrene wiec zostawilam S. z przyjaciolmi 2) mielismy w ten wieczor kolacje wiec chcialam zdazyc sie "zdrzemnac" i przygotowac....on wszedl wlasnie jak trzymalam te buty w identycznej pozie jak w sklepie tylko przed naszym lustrem w bieliznie :))))) No i to pomoglo i wybral za mnie - zreszta bardzo trafnie  brawo pozostale grzecznie oddalam na drugi dzien :angel:

To jest kolejna rzecz ktora mi sie podoba w NY! Wlasnie to ze w 99% przypadkach zawsze wszystko mozna oddac za refund! (tylko uwaga w niektorych butikach ta zasad nie obowiazuje wiec pytac najpierw!)


OK CD bo spac nie moge:

Sklepy Vintage:
Ja ogolnie nie jestem straszna fanka vintage ale trafilam tak sobie lazac bez celu na kilka fajnych sklepow na Lex Av.:
Margoth 218 East 81st - tutaj kupilam prawie nowa LV pouchette za ....100$ 100% oryginalna i choc obsmiana marka na polskim forum ja bardzo ta akurat lubie :)
A Second Chance - maja tez sklep na ebay ale uwaga - ceny wyzsze o 200$ niz w "realu" 1109 Lex Av. - mieli bardzo fajne accessories m.in. chanel i hermes, fajne torebki chanel i bottegi
Vintage Collections 147 East 72nd Street - poswiecony wlasciwie wylacznie Chanel i LV - bardzo ladnie, bardzo bogate kolekcje, - widac, ze tu przychodza Paniusie UWP (Upper-West-Side Princesses  :P zeby zdeponowac "towar"

Te trzy mi najbardziej utkwily - reszta albo badziewie albo nie w moim stylu.

Aha na Lex nr 985 jest tez slynny fs/ny - baleriny french sole - podobno to ten  "oryginalny" i byl pierwszy przed londynska wersja :) pracowaly tu mile polki


Butiki:
I tu sie zaczyna jazda! Trzeba sobie to podzielic dzielnicami: np. Nolita:
kilka uliczek - szczegolnie Mott i Elizabeth - duzo sklepow malych i nieznanych :)
Soho: Bleeker - ale ciagnie sie az to West Village prawie
West Broadway - masowka ale jest pare fajnych
No i pomiedzy..duzo uliczek, fajnie sie lazi i mozna trafic na rozne buticzki

Polecam:
Searle - maja kilka butikow polecam te na Madison Av. nr 635, 805, 1035, 1124 i ten na 10523rd Av at 62nd Street
Calypso szczegolnie ten na Madison sa dwa albo 815 albo nr 935 w jednym jest przepiekna kolekcja bizuteri Asha by ADM (pisalam Ci o niej kiedys Siog) i maja fajne clutche Augousti - wszystkie kolory!
Maja tez kilka butikow w Soho i Nolita ale te na Madison sa moim zdaniem lepsze
Intermix - polecala mi go znajoma - cos w stylu Browns Fashion w Londynie - ja nie mialam szczescia tu nic kupic ale maja kilka butikow - musisz wygooglowac adresy
Scoop - fajny jest w Meatpacking district i jest jeden na Broadway niedaleko Bloomingdales (uwaga to ten maly - "flagship" bloomingdales jest Uptown). Adres w Meatpacking: 861 Washington Street.
Wogole Meatpacking jest dosyc mala i mozna obleciec szybko - w kazdym butiko tam dawali "mini mapki" sklepow i galerii - no i jest tam duzy Thoery, Ed hardy, DVF, no i Louboutin oczywiscie ;) (choc ja ostatnio nie jestem zachwycona jakoscia jego butow!!!!!! Sto razy wole Rupert Sanderson!)

Bardzo lubie Nanette Lepore na 423 Broome Street. Uliczki Broome, Greene i Prince to trzy glownie shopping streets w Soho. No i jeszcze Wooster - tutaj jest sklep Osklen przy nr 97 - ciekawe accessories.
Jonathan Adler jest przy Greene nr 47 - fajne ozdoby do wnetrza
Olive & Bette's tez fajny maja kilka butikow na 1070 Madison (Uptown), 158 Spring Street (Soho), 384 Bleecker strt (bardziej West Village)

Add Accessories na West Broadway (nr 461) jest fajny. No i kilka sklepow wlasnie na W. Broadway - dluga ulica - uwaga ;)

Aha koniecznie musicie wpasc do galerii bizuterii w Soho, okolice La Fayatte i chyba Bleecker (ale po lewej stronie od Broadway) chyba nr 65. Tam jest cos w stylu marketu/showroom wewnatrz budynku kilkadziesiat stoisk z bizuteria i artysci na "dorobku" wiec ceny bardzo atrakcyjne!

Wiem, ze strasznie namieszalam pewni i nie jestem w stanie wymienic wszystkich sklepow ale sprobuje to podzielic ulicami i z mapa bedzie Wam latwiej:

Nolita: Mulberry, Mott i Elizabeth
Soho: Broadway, West Broadway, Broome, Spring, Greene, Prince, Bleecker, Houston
West Village: Bleecker i Houston sie ciagna od Soho az tu.
Meatpacking: granice sa 15th street i Horatio i west of Hudson Street.

Tu jest mapka, ktora pokazuje "dzielnice" - dobrze jest miec ten obraz w glowie - bardzo ulatwia nawigacje:
http://www.restoran.net/images/map/mapNYCManhattan.gif

Siog koniecznie musisz zajrzec do Prady na Broadway (olej 5ta Aleje) - pamietasz ten odcinek SATC jak Carrie tam bierzez Burgera ? Sklep jest odjechany :)

Niektorzy lubia Brooklyn -ze niby tam jest teraz trendy - ja sie wybralam - i ok specyficzne miejsce naprawde ale na zakupy not my style :)

Najlepiej najpierw sobie przestudiowac mape i podzielic wszystko dzielnicami - Manhattan jest prosty jak but - nawet dla takich bez orientacji w terenia jak ja - tylko Downtown sie zaczyna jazda bo jest bardziej "normalnie" i uliczki nie sa jak narysowane olowkiem :)
ale ogolnie to straszne mala wioska i odleglosci sa niewielkie a taxi z samego uptown do downtown to bylo ok 20$ wiec nie jest najgorzej :) Metrem sie rzadko poruszalam bo za goraco bylo i nie chcialo mi sie - nie spieszylam sie wiec wszedzi chodzilam na nogach.

Siog - butiki roznia sie zdecydowanie towarem w roznych swoich oddzialach w zaleznosci od target audience np Intermix Uptown bedzie bardziej spohisticated a Downtown troche bohemian/edgy :)

Dalabym bym sobie spokoj natomiast z Chinatown (chyba ze ktos lubi i chce zwiedzic) - ja tu pisze o NY tylko i wylacznie z punktu widzenia pustego sklepo chodzenia :)

(ale konieczne nalezy zaliczyc Mome i Guggenheima)

Uffff chyba na tyle - w razie pytan Siog pisz :)









beesok

przepraszam za taaakie dlugie posty
Elizapj - jezeli namiesalam za bardzo to prosze pytac  :P

Jutro wkleje zdjecia fryzury  ;)

panikarola

#24
o kurcze, beesok... respect, kobieto!!! tak systematycznie to ja nawet salonow slubnych nie zwiedzalam, hi, hi...

piwko oczywiscie! co tam jedno, dwa piwka!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.