Rewelacyjny sernik czekoladowy

Zaczęty przez sonja, 04 Maj 2008, 20:41:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Przepis pochodzi z DESERY Wielka Księga Kucharska, wydawnictwa Koneman, mojej ulubionej:)

Spód:
200m gr pokruszonych herbatników w czekoladzie
70gr schłodzonego masła
wysypać na dno tortownicy o średnicy 23 cm

ja nie miałam, zapomniałam kupić, miałam za to w zamrażalniku kruche ciasto, więc je starłam i było super:)

Ciasto:
Stopić i ostudzić 250 gr gorzkiej czekolady
500 gr twarogu mielonego ubić z 300 ml kwaśnej śmietany i 90 gr cukru.
Ubijając dodać stopniowo 2 jajka, a następnie 1 łyżkę kakao w proszku i ostudzoną stopioną czekoladę. Do tego wlać 80 ml Bailey's Irish Cream i ubić dokładnie.

Przełożyć do formy i piec 45 min:)

Pyszności i szybkie w przygotowaniu - w przepisie jest jeszcze bita śmietana na wierzch, ale uznałam że byłoby to już nadto. Fajnie by pasowały wiśnie do środka i chyba następnym razem dodam:)

inkageo

Mniam, Sonja bo jeszcze się skuszę i kolejne załamanie nerwowe gotowe :)
A o co chodzi w tym masłem? Trzeba je zetrzeć na tarce czy jak?
Imagine there is no hate

sonja

Napisane jest wymieszać okruchy herbatników z masłem - w książce. Ja bym stopiła masło i wtedy wymieszała-tak miałam zrobić dopóki mnie nie oświeciło że herbatników u mienia niet:) zrób zrób, uda się:)

inkageo

To po co masło ma być schłodzone? Hmmm..

A w jakiej temperaturze piec?

Imperiał to jest twaróg mielony? Tylko taki znam ;)
Imagine there is no hate

sonja

Dobra poddałam się. Jak schłodzone to trzeć, racja:) jednak ja rozumy dawali to ja po biust stałam;)

Kasia

inkageo moim zdaniem masło schłodzone ścierasz na tarce i wysypujesz na te herbatniki


bo jak je rozpuścisz i wlejesz to ci ono mogłoby sie trochę zmieszać z masa sernikową lub mogłoby wypłynąć na boki


a tak podczas pieczenia masło roztopi się i wsiąknie w herbatniki STOPNIOWO :)

sonja

A na serze białym mielonym jest napisane, że mielony:) zwykle w wiaderkach sprzedawane, stoi koło zwykłego twarogu w sklepach, w etykietę musisz się wczytać:)

inkageo

Ostatnie pytanie - jak topisz czekoladę? Już widzę mój kopcący garnek ;)
Imagine there is no hate

sonja

Kasia wypłynąć na boki to nie wyplynie, bo kiedyś robiłam inny sernik, właśnie topiłam i było super, ale jak każą chłodzić to pewnie trzeć.

Kasia

inka czekoladę to tylko w kąpieli wodnej

inkageo

Hmm... Mam się z nią kąpać? ;)
Imagine there is no hate

sonja

W kąpieli wodnej. Stawiam na gazie garnek duży w którym jest woda, a do niego, tak żeby opierał się na jego rancie mniejszy - i do tego czekolada. Nie ma szans się przypalić. Ew  w mikrofali - ale tu już karuzela raz mi się przypala raz nie.

Kasia

sonja ja mam zawsze takiego niefarta że jak robie sernik na zimno to przy wlewaniu galaretki zawsze mi sie sernikiem ta galaretka "ubrudzi

i dlatego unikam jak ognia mieszania ciekłych i stałych WARSTW

sonja

A a co do sernika na zimno, to na maxa go schłodzić i najpierw cieniutkę warstewkę już zimnej galaretki, a na to jak stężeje resztę dopiero, już taką zastygającą.

aja


sonja

No, to skoro masz juz nie spac, to szybciutko do sklepu po brakujące przepisy;) im bliżej sesji i obrony tym bardziej chce mi się gotować:)

martos82

sonja przeois warty wyprobowania. Juz kiedys robilam inny sernik z Bailey'sem i byl bardzo dobry.
Spod z herbatnikow bym rowniez zrobila mieszajac pokruszone ciastka z roztopiony maslem. Zawsze tak robie, taka masa wylepiam forme, wkladam do lodowki i jak zastygnie wylewam na to mase serowa i do piekarnika. Jeszcze mi sie nigdy nic nie wymieszalo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Podejrzana sprawa, poszło mi szybko, sprawnie i nawet jest czysto w kuchni ;) Mój pierwszy w życiu sernik siedzi w piekarniku :) Ustawiłam na 180 stopni, może być? :)
Imagine there is no hate

bozena.dp

inka i jak zrobiłaś w końcu z tymi herbatnikami i masłem? starłaś to masło na tarce?

mayagaramond

Cytat: inkageo w 09 Maj 2008, 18:17:38
Podejrzana sprawa, poszło mi szybko, sprawnie i nawet jest czysto w kuchni ;) Mój pierwszy w życiu sernik siedzi w piekarniku :) Ustawiłam na 180 stopni, może być? :)

tak 180° jest OK, tylko nie otwieraj co chwila piekarnika! A jak juz bedzie gotowy, to wylacz i uchyl drzwiczki, zeby sie spokojnie przyzwyczail do nizszej temperatury.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: bozena.dp w 09 Maj 2008, 18:20:46
inka i jak zrobiłaś w końcu z tymi herbatnikami i masłem? starłaś to masło na tarce?
Tak, połamałam je i starłam masło.
Imagine there is no hate

sonja


inkageo

Czekam aż wystygnie, Sonja stawiam piwko :) Ciekawe czy się udał :) Jak go macam to jest taki piankowaty.
Imagine there is no hate

sonja

No to zapowiada się, że Ci wyszedł:) bo powienien taki byc:) dziekuje:)

inkageo

Brawo Inka, brawo Sonja, sernik się udał :)
Imagine there is no hate