wesele w niedzielę?

Zaczęty przez karlasta, 23 Kwi 2008, 21:39:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karlasta

ktoś się odważył na imprezę ślubno-weselną w taki dzień? z braku wolnych sal wybralismy termin wakacyjny w niedziele 27 lipca  :-\ czy ktoś z was miał ślub w ten dzień, lub w takowym uczestniczył???
bo zaczynam miec stresa........
jedyna zaleta: wolne trerminy dobrej orkiestry i dobrego forografa :-)

ps. jako forumka dziewica :-) WITAM WSZYSTKICH NA FORUM! TO BARDZOOOO SYMPATYCZNE MIEJSCE!!!!
serce, gdyby zaczęło myśleć, przestałoby bić....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

karlasta nic nie wiem o niedzielach - ale kumpel rok temu bral 15.08 czyli wniebowziecie NMP - a w tym roku wypada ten dzien w piatek - tak tylko podpowiadam, mozecie o takiej dacie pomyslec, jak niedziela Was troszke stresuje ;)

a w ogole to WITAMY ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aureola

Ja bede miala w niedziele. Niektorzy goscie sie dziwili, ale nie bylo z tego powodu odmow. (znalazly sie inne powody ;)). Niektorzy biora sobie nawet na poniedzialek wolne.

Wlasciwie tylko dzieki niedzieli udalo nam sie zorganizowac slub i wesele w dosc krotkim czasie (jakies 4 miesiace).

Poza tym witamy na forum.

twinnie77

Cytat: karlasta w 23 Kwi 2008, 21:39:59
ps. jako forumka dziewica :-)

Dziewica na forum jest tylko jedna - maraxela!!!

Witamy w naszym gronie :D

Zapraszam do wątku Panny Młode 2008-2009 i proszę o wpis na listę z datą ślubu!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

maroonbug

Moj wujek, 15 lat temu wzial slub w czwartek. W tamtych czasach to bylo troche niezwykle, ale wszyscy zaproszeni goscie przyszli. Nie byla to co prawda wielka impreza, sami bliscy.
Wedlug mnie wesele to wesele, niezaleznie od dnia. Z punktu widzenia goscia, chcialabym dostac zaproszenie (lub chociaz wiedziec o tym, ze bede zaproszona) na tyle wczesniej, zebym mogla sobie zorganizowac wolne.
Nasz DJ powiedzial, ze jego firma na wakacje 2008 ma zarezerwowane czwartki, piatki, soboty i niedziele na wesela. Z braku wolnych terminow ludzie rezerwuja inne dni niz sobota i staje sie to coraz bardziej popularne. Nie ma sie co martwic :)

wisienka

tez nie uwazam zeby niedziela byla złym dniem ... jak tylko gosci o tym powiadomisz na czas :) witaj:)

karlasta

jestesmy 1,5 roku po slubie cywilnym. planowalismy maly skromny slub koscielny w gorach ale po zdecydowanej interwencji rodzicow bedzie impreza na 150 osob :-) i kiedy taka decyzja zapadla - sobot brak. Optowalismy za piatkiem 15 sierpnia, wszedzie zajete. Pozostala nam niedziela 27 lipca :-). Goscie powiadomieni juz jakis czas temu, zaproszenia rozeslane. Każdy poinstruowany co do poniedzialku :-) Dobry zespol wybrany, dobry fotograf i kamerzysta......
a dzis pan od sali nam mowi ze sobota 26 lipca wlasnie sie zwolnila, i jakbysmy chcieli to :-) ....
ehhhhh, co za zywot.........
nic, tylko sie  :drunk:
serce, gdyby zaczęło myśleć, przestałoby bić....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Nasz slub byl w czwartek, sobota odpadala, bo nasz urzad (DE) pracuje tylko w 1. sobote miesiaca i ostatni slub w sobote jest o 12.00 /13.00.

Wybralismy 16.08, bo 15.08 to swieto i gosci enie musiali brac az tyle wolnego.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rilla

ja byłam na weselu w niedziele... bliskich znajomych i bawiłam sie super!
wziełam wolne na poniedzialek... problem mialam tylko z fryjerem, ale sie udalo
ludzie wychodizli troszke wczesniej, ale my bylismy do 4... aha slub byl na 13 wiec nawet jak ktos kolo 12 wyszedl to i tak bawil sie dlugo

karlasta

nasz ślub zaczyna sie o 15:00. myślę że ok 17:30 będzie już po "rosole". wcześniej są msze w kościołach.... może to trochę późno, ale niestety nie dogodzi się wszystkim......




serce, gdyby zaczęło myśleć, przestałoby bić....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

jasne, ale macie wesele w wakacje... ja bylam na tamtym w październiku, to ze wczesniej robio sie ciemno miało wpływ na to, że wczesiej ludzie byli zmęczeni...

Basia

Nasz ślub też jest o 15:00! wprawdzie nie w niedzielę ale tez w niestandardowy dzień bo w czwartek Boże Ciało.
Na razie nie żałuję że wybraliśmy taki dzień.
Teraz juz coraz mniej osób dziwi się na ślub w inny dzień tygodnia niż sobota.

PS. Witamy!!!   przytul
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

karlasta

Lejdisss, dziękuje za wpisy! Już mi przeszły obawy :-) Piwa dla wszystkich  :drunk:
Tylko - btw - jak naprawde się je dodaje???

serce, gdyby zaczęło myśleć, przestałoby bić....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

karlasta

ok, ok, ok, już wiem jak sie polewa :-)
na zdrowie Miłe Panie!
serce, gdyby zaczęło myśleć, przestałoby bić....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

maroonbug

A dziekowac, dziekowac, odwdzieczam sie :) Wszak to piatek!!!
:drunk:

wrobelek0403

karlasta, ja byłam w zeszlym roku na weselu niedzielnym. Slub był o 14, ale wesele trwało prawie do rana. Rodzina dopisała w całości, znajomi również - niektorzy (w tym my) wzieli urlop w poniedziałek.

Na poczatku bylo zdziwienie, ale w efekcie wyszło super :)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

karlasta, dziękuję za piwko!

Ciesze się że minęły Ci wątpliwości! brawo
Życzę wszystkiego dobrego!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

ellena

Hej,
W moim mieście (Białystok) jest ogromna społeczność prawosławnych, a oni pobierają się tylko w niedzielę, co za tym idzie, wesela również odbywają się w niedziele. Ostatnio byłam na takowym i trwało do 5 rano, goście dopisali i było na pewno około 130 osób :-) Nie masz więc czym się przejmować.

Kata

Ja w czerwcu zeszłego roku byłam na ślubie w okolicach Rzeszowa, który odbywał sie w niedzielę - tam ponoć często tak jest - i było sympatycznie, ślub był o 15:00 i goście dopisali także PM byli zadowoleni :)
Pozdrawiam

Kata

anawar

Cytat: ellena w 26 Kwi 2008, 14:15:23
Hej,
W moim mieście (Białystok) jest ogromna społeczność prawosławnych, a oni pobierają się tylko w niedzielę, co za tym idzie, wesela również odbywają się w niedziele. Ostatnio byłam na takowym i trwało do 5 rano, goście dopisali i było na pewno około 130 osób :-) Nie masz więc czym się przejmować.

w Naszym mieście ellena :D

księża w kościele problemów nie robią.. poza tym można wybrać wymarzoną salę w wybranym przez siebie terminie bo jest mniej chętnych... masz też ułatwione zadanie z kamerzystą, fotografem, zespołem itd.
co więcej, niektórzy oferują atrakcyjne ceny na śluby w tym dniu..
parokrotnie zdarzyło mi się bawić na niedzielnych przyjęciach - goście dopisują tak jak w sobotę i super się bawią..
plusem jest też to, że można zrobić poprawiny na sali weselnej bez obawy, że musisz szybko kończyć... w poniedziałek restauracje nie przygotowują już kolejnych wesel więc możesz bawić się do wieczora..

osobiście też wybrałam niedzielę także nie jesteś sama karlasta :D

errata

moja siostra miała, ślub i wesele w niedzile :) była zadowolona, zresztą nie czułam różnicy w stsounku do innych dni :)

natka

#21
Hmm..moze sie podepne pod watek. A co dziewczyny sadzicie o weselu w piatek?? ma ktos jakies doswiadczenia?? mam na oku fajna sale ale porezerwowane na 2 lata w przod a ze w niedziele nei da rady ze wzgledu na nasza prace to mysle o piatku...ciekawe co moj proboszcz na to ???

errata

Cytat: natka_26 w 07 Maj 2008, 15:41:07
Hmm..moze sie podepne pod watek. A co dziewczyny sadzicie o weselu w piatek?? ma ktos jakies doswiadczenia?? mam na oku fajna sale ale porezerwowane na 2 lata w przod a ze w niedziele nei da rady ze wzgledu na nasza prace to mysle o piatku...ciekawe co moj proboszcz na to ???

na takim jeszcze nie byłam, ale dużo osób robi np. dzień przed długimi wekendem, czyli np 14.08, 2.05 itp.

karlasta

na 2,5 tygodnia przed godzina 0 swiadomosc wesela w niedziele i jakikolwiek dyskomfort z tego powodu nie zaprzata moich mysli. nawet ku mojej radosci sporo gosci potwierdzilo swoja obecnosc  ::) podpisuje sie pod zdaniem: jesli ktos ma szczera ochote przyjsc na slub, zrobi to bez wzgledu na dzien tygodnia.
reszta info i relacje chyba juz po :-)
teraz stres z innej półki - spowiedz, po latach  :-[

serce, gdyby zaczęło myśleć, przestałoby bić....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: karlasta w 10 Lip 2008, 17:53:51
jesli ktos ma szczera ochote przyjsc na slub, zrobi to bez wzgledu na dzien tygodnia.

o, i to jest kwintesencja sprawy! :)

no to trzymaj sie w tych zakreconych dniach i ... powodzenia ;)