Cywilizowane zabawy ślubne :o)

Zaczęty przez bu_hoooka, 18 Kwi 2008, 10:26:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Cytat: inkageo w 18 Kwi 2008, 21:00:11
A ja mam apel do tych przed! Nie zgadzajcie się na to żeby prowadzący wybierał/wyciągał ludzi do zabaw. U nas zgłaszali się sami, z chętnymi nie było problemu. Ja strasznie nie lubię tego momentu gdy państwo młodzi czy prowadzący wybierają ludzi do zabaw..



I o to chodzi Inka. Dlatego ja wychodzę w tym czasie. Nienawidzę jak się mnie do czegoś zmusza, potrafię się wtedy rozryczeć niezależnie od czasu i miejsca:)

inkageo

I prawda jest taka, że jak impreza jest udana, goście dobrze się bawią, poziom prowadzącego im odpowiada to z miłą chęcią z własnej nieprzymuszonej woli zgłoszą się do każdej animacji, a gdy nie mają ochoty i trzeba ich na siłę wyciągać..to chyba o czymś świadczy ;)
A już najbardziej wkurzające są komentarze typu "kto dobrze życzy młodej parze, ten idzie na parkiet, a kto źle życzy, to siedzi nadal przy stole"... No ludzie, co to za metody... Skoro nie tańczą to zmień do licha muzykę, może ta się nie podoba, a nie zmuszaj...
Imagine there is no hate

jo_miekka

Macie rację jak najbardziej. Jak zobaczyłam mojego dj'a z tyczką, to już chciałam z sali wyjść, bo jakieś żenujące to mi się wydawało, ale goście bardzo dobrze to przyjęli, w szoku byłam :D

trik26

Dziewczyny jeśli dacie mi czas do poniedziałku (będę miała dostęp do innego komputera) wkleję wam dużo różnych zabaw, które kiedyś pozbierałam. Wiele z nich jest "słaba", zeby nie powiedzieć beznadziejna, ale jest duzo takich "normalnych" i są te które podawałyście, łazcni z tą z balonami i odpowiadaniem na pytania i mam spisane też te pytania, wiec wszystko wkleję.
Pozdrawiam

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: inkageo w 18 Kwi 2008, 21:00:11
A ja mam apel do tych przed! Nie zgadzajcie się na to żeby prowadzący wybierał/wyciągał ludzi do zabaw. U nas zgłaszali się sami, z chętnymi nie było problemu. Ja strasznie nie lubię tego momentu gdy państwo młodzi czy prowadzący wybierają ludzi do zabaw..

my znaliśmy nasz zespół z innego wesela i wiedzieliśmy, że tak nie będzie. tzn. nic na silę. zresztą u nas bylo więcej ochotników a część chciala tylko się wstydzila (to widać kto nie chce a kto chce tylko nie umie tak wybiec na środek). żadnego zmuszania - też uważam, że to żenujące i wprowadza zlą atomsferę.
A co do zabaw - myślę, że tutaj trzeba uprzedzić zespół/DJ i będzie ok.

magdalinska

dodaa - polewam!! ale z toba pic nie bede, bo dzisiaj oprocz pepsi i rosolku nic nie wypije ;) szczegolnie z procentami ;)
co do zabaw - to ja akurat nie lubie, nie podobaja mi sie, no chyba ze jakis pociag czy kankan :) oczepin tez nie lubie, na weselach zawsze wtedy wychodzilam na spacer :) i teraz, jak juz jestem stateczna mezatka ciesze sie ze spokojnie bede mogla siedziec :)
I tu Inka zgadzam sie z Toba - nie wyciagajcie ludzi na sile!! kto chce niech bierze udzial w zabawach, kto nie niech sobie siedzi i patrzy, nie kazdy to lubi!!
u mnie nie bylo zadnych zabaw, oczepin tez nie i nie zalujemy. ale - kazdy robi tak jak chce i  co chce, byle tylko do niczego mnie nie zmuszal :)

zuzia

Cytat: magdalinska w 20 Kwi 2008, 09:40:55
dodaa - polewam!! ale z toba pic nie bede, bo dzisiaj oprocz pepsi i rosolku nic nie wypije ;) szczegolnie z procentami ;)

ooooo
widzę, że poszalalaś.
Red bull dobrze robi :)

magdalinska

oj, poszalam, poszalalam..... raz na jakis czas mozna :P  sprobuje redbulla, ale meza wysle na orlen jak wstanie, bo powiedzial ze musi sie wyspac, a jak ktos nie potrafi pic to niech teraz cierpi :P

zlota

na ostatnim weselu, na ktorym bylam panie ustawiły sie w szeregu po jednej stronie sali, a panowie po drugiej. Panna Mloda musiala pocalowac kazdego pana , a Pan Mlody każdą panią. ten kto szybciej skonczy trzyma kase :)

bu_hoooka

triki26, przypominam, że dzisiaj poniedziałek..   8)
Just married...

trik26

Jestem- pamiętam! Wklejam wszystkie zabawy, zaznaczyłam te, które  może wykorzystam, niektóre są tragiczne. Niektóre się trochę powtarzają, ale może coś wybierzecie - to cały mój zbiór


1. ZABAWA MŁODEJ PARY ta może

POTRZEBA 12 BALONÓW – starsi drużbowie musza wyciąć, zwinąć i włożyć do balonu po karteczce, i napompować – razem związać kiść balonów - państwo młodzi przebijają balony na zmianę w których są karteczki każdy czyta tą którą wylosuję, aż do ostatniej. na karteczkach jest np.

BEDĘ SPRZĄTAĆ KUCHNIĘ

BĘDĘ PO IMPREZIE PROWADZIĆ SAMOCHÓD

BĘDĘ PRAĆ PIELUCHY

BĘDĘ CI ROBIĆ MASAŻ STÓP

PO ZAKUPACH BĘDĘ PIEC CIASTA

BĘDĘ MYĆ GARY

BĘDĘ ODDAWAĆ CI CAŁĄ ZAROBIONĄ KASĘ

BĘDĘ PRASOWAĆ TWOJE UBRANIA

BĘDĘ ZOSTAWAĆ Z DZIECMI KIEDY TY BĘDZIESZ CHCIEĆ WYJŚĆ NAPIĆ SIĘ DO BARU

BĘDĘ ZAKŁADAC DLA CIEBIE POŃCZOSZKI DO ŁÓŻKA ABY DBAĆ O NASZE ŻYCIE EROTYCZNE

GDY BĘDZIESZ MIEĆ DEPRESJE ZATAŃCZĘ DLA CIEBIE TANIEC EROTYCZNY

BĘDĘ JEŹDZIĆ NA OBIADKI DO TWOICH RODZICÓW

zakupy robię ja

ja podaje śniadanie do łóżka

ja urodzę dziecko

na piwo chodzę ja

pieluchy piorę ja

kasę trzymam ja

ja rządzę w domu

będę wracać do domu nad ranem

będę słuchać mądrych rad teściowej

będę chodzić z kolegami na piwo

będę sprzątać kuchnię

śmieszniej jest jak losują "na odwrót" nie swoje zwyczajowe zadania, dlatego można dla lepszej zabawy dyskretnie zaznaczyć balony, oddzielne dla Młodego, oddzielne dla Młodej...

2. BALONY

Wybiera sie kilka osób - w tym przypadku zabawa toczyła sie dwa razy, odrębnie dla pan i panów - i każdej przywiązuje się na wstążce balonik do lewej nogi. Tej nogi nie wolno odrywać od ziemi, można nią tylko szurać. Natomiast drugą nogą należy zbić baloniki przeciwników. Trzeba też chronić swój balonik bo wygrywa ten kto zostanie z nienaruszonym balonikiem. Jest dużo biegania, ale zabawa niezła!

3. WYŚCIG może ta

Zbiera się 2 drużyny Pana Młodego i Panny Młodej po 4 osoby w każdej drużynie. Ustawia się krzesełka gęsiego jedno za drugim. I tak ostatnia osoba ma zjeść banana,(jak to zrobi klepie w ramię osobę która siedzi przed nim) przedostatnia napompować balon tak żeby pękł, 3 osoba ma wypić szybko szklankę soku a czwarta osoba ma zjeść pół szklanki bułki tartej i gwizdnąć - oczywiście kto pierwszy ten lepszy Tylko że nikt kto nie brał udziału w takiej zabawie lub o niej nie słyszał nie wie jak ciężko jest gwizdnąć po zjedzeniu bułki tartej. Bułka wysusza ślinę i przez jakieś 2-3 minuty nie da rady gwizdnąć nawet na palcach. Ubaw po pachy jak się patrzy na facetów którzy próbują gwizdnąć a tu nic, albo leci im z buźki taka bulka tarta nie przerzuta jeszcze.

4.DLA ODWAŻNYCH

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak, żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki (wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robią ze dwa niepełne okrążenia. Który pierwszy się ubierze wygrywa butelkę.


5. BUTELKA  -tragedia

Do konkursu potrzebne są min. 2 Pary Panowie mają za zadanie umieścić puste butelki po piwie w swoich spodniach tak aby wystawała szyjka Natomiast zadaniem pań jest przelać szklankę wody do butelek swoich partnerów Jak łatwo się domyśleć są 2 sposoby przelewania wody - szybki - czyli ze szklanki wprost do butelki (i troszkę poza butelkę znaczy w spodnie) - dokładny - czyli woda jest nabierana w usta a następnie przelewana do butelki (równie ciekawa opcja) oczywiście w tym, konkursie się nie liczy czas tylko dokładność zawodników

Drugim etapem zabawy jest to że puste szklanki stawia się na podłodze a panowie bez użycia rąk muszą przelać zawartość butelki z powrotem do szklanki: po ilości przelanej wody w szklance widać która para była dokładniejsza i mniej rozlała wody

6. SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE 

Bierze się stroik z głowy panny młodej i chowa w bukiecik na stole, lub pod klapą wodzireja albo pod krzesłem. Przedtem wyprasza się panny z sali. W tym czasie gdy one szukają goście śpiewają, żeby nie podpowiadać... Inna wersja dla panów: stają w kole, Pan Młody podaje muchę i pokolei "idzie" z rąk do rąk tyle razy ile lat w sumie mają Młodzi. Na kogo wypadnie na tego bęc Jeszcze jedna propozycja: bierze sie sto balonów wkłada do nich karteczki, ale tylko na dwóch jest napisane "pan młody" i "panna młoda". Ten kto znajdzie nakłuwając balony wygrywa...

7. ZAKRĘCONY

Na jednym końcu sali siedzi panna młoda na drugim końcu stoi "przysłowiowy" zawodnik Na podłodze leży talerz, chętny nachylając się i dotykając palcem talerza kręci się wokół niego 12 razy -następnie ma do przebiegnięcia odległość jaka dzieli go do panny młodej i pocałować ją w usta. Śmiechu jest wiele zwłaszcza jak zawirowania po kręceniu połączone są z promilami -niejeden biegnie wtedy na czworaka aby dać buziaka

8. KONKURS TAŃCA

Wybiera się ok. 5 chętnych par (może być więcej i nie koniecznie pary jako mąż i żona, mogą być nawet obcy dla siebie ludzie) do konkursu tańca. Każda z tych par określa sie jaki rodzaj muzyki chce zatańczyć np. dyskotekowo, czaczę, kantry, tango lub walc (pełna dowolność - zależy co mają muzycy). Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi (tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący kładzie na podłodze kawałek (koca, prześcieradła lub obrusu) i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Ubaw po pachy gwarantowany. Potem para młoda obdarowuje zwycięzców butelką wódki.

9. KONKURS DLA PAŃ

Wybiera się kilka pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki a kiedy muzyka ucichnie zespół rzuca rozkaz co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra zabawę

10. RODZINKA może to

Prowadzący (Wodzirej) Zaprasza do zabawy 14 osób wraz z krzesełkami. Krzesełka należy ustawić w dwóch rzędach na przeciw siebie (muszą być obrócone przodami do siebie).Następnie wybieramy rodzinkę a właściwie dwie, ponieważ to ma być konkurs sprawnościowy między dwoma rodzinkami. Jak w każdej rodzinie jest: Tata, mama, Dzieci - 3 (Wituś, Gosia, Wacuś), pies pikuś (którego również gra człowiek, a nie czasem prawdziwy pies) oraz Słoń. Tak usadawiamy nasze rodzinki.

1 KRZESEŁKO - Tata X2

2 KRZESEŁKO - Mama X2

3 KRZESEŁKO - Wituś X2 (W każdej rodzinie dzieci mają te same imiona)

4 KRZESEŁKO - Gosia X2 (W każdej rodzinie dzieci mają te same imiona)

5 KRZESEŁKO - Wacuś X2 (W każdej rodzinie dzieci mają te same imiona)

6 KRZESEŁKO - pies: PIKUŚ X2 (oczywiście nie pies tylko osobą)

7 KRZESEŁKO - SŁOŃ X2 (oczywiście nie słoń tylko osobą)

To były tylko przygotowania. Cała zabawa polega na czytaniu Tekstu pt "Dzień z życia rodziny". Kiedy zostanie w tekście wyczytane imię członka rodziny, to każde z nich (oczywiście z obydwu rodzin jednocześnie)musi wstać i jak najszybciej obiegnąć swoją rodzinkę i wrócić na swoje miejsce. Po tym przygotowaniu zaczynamy czytać tekst wtedy gdy tekst jest wyróżniony kolorem każdy powinien obiegnąć krzesełka)

Pewnego razu TATA powiedział: do naszego miasta przyjechał cyrk. WSZYSCY bardzo się ucieszyli, ponieważ TATA obiecał, że jutro CAŁĄ RODZINĄ pójdziemy na przedstawienie. Świetnie! Zawołał WITUŚ. Bardzo chciałbym zobaczyć SŁONIA. E tam SŁOŃ, małpy są o wiele ciekawsze powiedział WACUŚ. Ja tam najbardziej lubię naszego PIKUSIA, powiedziała GOSIA, ale to tylko kundel. Pójdziemy WSZYSCY powiedział TATA, a MAMA go poparła. Następnego dnia MAMA kupiła bilety i WSZYSCY poszli do cyrku. Przedstawienie się zaczęło. Występowały małpy, tygrysy, potem konie, a na końcu śmieszny klaun. Lecz DZIECI zaczęły się bardzo niepokoić bo wciąż nie było SŁONIA. Ja chcę SŁONIA! - zaczął wołać WITUŚ, a ja chcę lody zmienił temat TATA i kupił lody. RODZICE spojrzeli na siebie, a DZIECI nadal czekały na SŁONIA , a SŁONIA wciąż nie było. Po paru innych występach wreszcie na arenie pojawił się SŁOŃ. DZIECI bardzo się ucieszyły. Czas szybko mijał, przedstawienie dobiegało końca. Cała RODZINA dobrze się bawiła, a najbardziej DZIECI .WSZYSCY zadowoleni wrócili do domu. Nawet PIKUŚ szczekał z radości. Przy kolacji TATA obiecał DZIECIOM ,a MAMA potwierdziła, że jutro z PIKUSIEM , jak będą grzeczne, to znowu WSZYSCY pójdą do cyrku, aby zobaczyć jeszcze raz SŁONIA i inne zwierzęta. I tak zakończył się dzień.

Bardzo ważne:

- nie należy informować przystępujących do zabawy o trudnościach poszczególnych ról.

-Tekst należy czytać bardzo wolno, w taki sposób, aby każdy zdążył wrócić na swoje miejsce.

- Zabawę prowadzić w taki sposób żeby po przeczytaniu wyróżnionego tekstu robić minimalne przerwy aby stworzyć napięcie w zabawie.

11.
10 PRZYKAZAŃ MAŁŻEŃSKICH

1. Jam jest twój mąż, który cię wywiódł z domu niewoli panieńskiej zgryzot i cierpienia,

2. Nie wymieniaj imienia męża twego ordynarnie, lecz mów zawsze pieszczotliwie i zdrobniale,

3. Czcij Matkę i Ojca jego, albowiem obdarzyli Cię tak cudownym mężem,

4. Nie kradnij pieniędzy z kieszeni swego męża, gdy wraca do domu późną nocą i w złym humorze,

5. Nie mów fałszywego świadectwa, jakoby twój mąż chodził po kawiarniach, pił wódkę, grał w karty; chociażby to była prawda,

6. Nie zabijaj miłości jaką mąż twój będzie darzył kochanki swoje,

7. Nie żądaj samochodów, futer i innych rzeczy, które by obciążały kieszeń męża twego,

8. nie wódź cudzych mężów chociażby byli lepsi od twojego,

9. MŁODY UWAŻAJ!  Nie zdradzaj żony swojej z wdowami bo u wdowy będziesz za niewolnika – tam trzeba pieścić za siebie i za nieboszczyka,

10. Młoda nie żądaj więcej niż raz na dobę, bo są jeszcze kobiety, które mężów nie mają.



trik26

ciąg dalszy....

12. WYŚCIG CEBULEK

Do zabawy staje pięć osób. Każdej z nich przywiązujemy z tyłu do szlufki na 30-40cm odcinku mocnej nitki cebulę, jak największą. Ustawiamy graczy w linii i wyznaczamy dystans, np 3m. Przed zawodnikami ustawimy pudełka, małe, najlepiej po zapałkach. Zabawa polega na tym, aby ruchami bioder rozkołysać cebulki, którymi należy dopchać pudełka do mety. Zamiast cebuli można użyć marchewek... więcej zabawy i sugestywnych skojarzeń. Żeby było śmieszniej można prosić ojców pary młodej, pana młodego oraz świadka. Zespół komentuje przebieg zabawy w wiadomy sposób. Nieobowiązkowe: Zwycięzca musi zjeść swoją cebulkę, popijając alkoholem.

13. WYKRYWACZ KŁAMSTW  może to

Para młoda siada do siebie plecami a prowadzący zadaje im pytania zaczynające się od "kto" (np. kto z was częściej mówi "kocham cię"?). Panna i Pan Młody mają karteczkę, na której z jednej strony napisane jest "ja" a z drugiej "on" (wersja dla niej) lub "ona" (wersja dla niego). Po usłyszeniu pytania każde musi odwrócić karteczkę z właściwą wg niego odpowiedzią w stronę "publiczności". Jeśli odpowiedzi są niezgodne - karniaczek albo taniec.

14. WRÓŻBY DLA PANIEN

Przed weselem proponuje Państwu zamówić w kwiaciarni, tanie małe bukieciki (po 3 lub 4 kwiatki) w takiej ilości, w jakiej zjawią się panny na Waszym weselu. Do tej ilości bukietów należy przygotować karteczki z odpowiednimi wróżbami np. ,,nigdy nie wyjdziesz za mąż", ,,będziesz miała męża skąpca" lub ,,wkrótce staniesz na ślubnym kobiercu". Wszystko zależy od Waszej inwencji. Karteczki należy dopiąć do bukiecików. Pani młoda w trakcie zabawy losowo rozrzuca bukieciki wśród panien. Później każda z nich musi na głos odczytać treść wróżby.

15. ZABAWA DLA KAWALERÓW

Pan Młody przygotowuje zabawę dla kawalerów. Przed przyjęciem należy zakupić tyle puszek piwa ilu jest kawalerów. W tajemnicy przed wszystkimi, tuż przed rozpoczęciem zabawy jedna puszka zostaje mocno wstrząśnięta tak, aby w trakcie jej otwierania, nastąpił niekontrolowany wybuch piany. Pan Młody rozdaje losowo puszki kawalerom. Na sygnał Wodzireja puszki zostają otwarte. Ten, który trafi na tą właściwą puszkę, zostaje uznany za tego, który niebawem stanie na ślubnym kobiercu. Wodzirej zaprasza takiego kawalera oraz Panią, która znalazła wróżbę ,,wkrótce staniesz na ślubnym kobiercu" do wspólnego tańca.

16. KRAWATY

Przed przyjęciem weselnym należy zakupić tyle krawatów (najtańsze, najlepiej w hipermarkecie) ilu będzie kawalerów. W trakcie zabawy oczepinowej Pani Młoda rozdaje kawalerom krawaty. Każdy z nich ma za zadanie w dowolny sposób zawiązać krawat na szyi. Pozostałe Panie, biorące udział w zabawie mają za zadnie zawiązać Panu Młodemu oczy. Od Wodzireja Pan Młody otrzymuje nożyczki, staje na środku sali, a wokół niego ustawiają się kawalerowie. Na znak Wodzireja zaczynają się oni przemieszczać wokół Pana Młodego, szybkim, żwawym tempem. Na hasło ,,stop" staja w miejscu i wyciągają krawaty przed siebie. Pan Młody przypadkowo wybiera jednego z nich i w asyście Pani Młodej przecina mu krawat. W ten sposób dowiadujemy się, dla którego z nich już wkrótce skończy się kawalerski żywot.

17. GORĄCE KRZESŁA

PRZEBIEG: Na parkiecie pojawia się 12 krzeseł. Do zabawy zapraszane jest pierwsze 12 chętnych osób. Wodzirej prosi uczestników o zajęcie miejsc na krzesłach. Pozostali goście proszeni są o gorący doping. Wodzirej prosi każdego z uczestników zabawy o znalezienie odpowiedniego rekwizytu, który powinien znajdować się w lokalu np. widelec. W trakcie gdy uczestnicy zabawy wybierają się w poszukiwaniu podanego rekwizytu, z parkietu znika jedno krzesło. W ten sposób osoba, która powróci najpóźniej nie ma już gdzie usiąść. Tym sposobem zostaje ona wyeliminowana z zabawy, a za karę, w pierwszym miesiącu po ślubie, ma wykonywać daną czynność dla Nowożeńców, wymyśloną przez Wodzireja np. wyprowadzać psa. Taki sposób eliminacji uczestników powtarzany jest jeszcze analogicznie 10 razy. Osoba, która pozostanie w zabawie najdłużej dostanie do wykonania najprzyjemniejszą czynność. W ten sposób przez kolejne 12 miesięcy przyjaciele Pary Młodej będą wykonywać dla nich wskazane czynności.

18. TANIEC NA GAZECIE 

Para dostaje gazetę i tańczy na niej po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół . Wygrywa para która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety

19. POCIĄG to może

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki" następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np: we Francji Kankana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. ilość krajów i utworów, zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości.

20. ZABAWA Z KRZESŁAMI

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób, lub par które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca, osoba, dla której nie starczy miejsc odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np: - Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni wodzirej (krawat, kucharka, rajstopy...) - Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

21. ŚWISTAK

W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę

22. PRZECHODZENIE POD SZNURKIEM

Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym miedzy sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale za każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka, lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para która zostanie na samym końcu.

23. TELEGRAM Z ŻYCZENIAMI DLA PARY MŁODEJ

Nie każdy wie, że Pan Młody przed ślubem należał do Klubu Starych Kawalerów. Cały klub przebywa teraz we Włoszech i przesyła telegram z życzeniami. Żeby udowodnić, że naprawdę przebywają we Włoszech będziemy czytać w oryginale i tłumaczyć.

Bongiorno Kamillo frajera (Dzień dobry drogi Kamilu)

Kontato schizofrenio (bardzo nas cieszy)

Liberta kaput (że się ożeniłeś)

Akademio kabaretto (w tym uroczystym dla Ciebie dniu)

La dyscyplina dyktatore (życzymy Ci wiele radości i szczęścia)

Paloma maszkarone (pojąłeś piękną żonę)

Katorga, galera, patoga (po weselu rozpoczniesz normalne życie)

Finito amore... (wasz związek będzie pełen miłości)

Cinquecento bambini (potem może przyjdą dzieci)

Padre Virgilius (zostaniesz ojcem)

Silencio mortale (będziesz się cieszyć tą perspektywą)

Arszenikos cyjankare (dbaj o teściową)

Piwencjo kuflozo (i o teścia)

Vizitato prokuratore (a zostaniesz doceniony)

Gratulacjone (życzymy Ci)

Non kolaboracjone (miłej współpracy)

Forsa finito (dużo pieniędzy)

Apartamento sutereno (ładnego mieszkania)

Karocze sireno (dobrego samochodu)

Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka (udanych wakacji co roku)

Cavalieros Sicilianos Italianos (Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii)

Kumplos smutatos (podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów)

P.S. Bongiorno stonka inwazione (Pozdrowienia dla gości weselnych)


24. KARETA może ta
Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin. Do zabawy potrzeba 9 osób, które reprezentują:

4 koła karety,

2 konie,

1 woźnicę,

no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda).

Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za nie zareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.

Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa.
Król i Królowa ze swoim Królem bardzo lubili jeździć swoją karetą.
Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne.
Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla:
*Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem.
Woźnica zaprzągł konie i karetę.
Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla:
*Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe.

Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla:
*Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami.

Król rzekł do Królowej: Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa.

25. KTO TO BĘDZIE ROBIŁ

mloda para siedzi na krzeslach tylem do siebie i trzyma w jednej rece swojego buta w drugiej buta partnera wodzirej zadaje pytanie np kto bedzie zmywal i podnosimy oboje buta swojego jezeli myslimy ze my lub buta meza/zony jezeli uwazamy ze to bedzie partner robil
ilosc pytan dowolna podobno ubaw po pachy 

26. Zasady zachowania na weselu ?
Poniższy tekst można rozłożyć na stołach lub odczytać na początku wesela.
1.   Wesele rozpoczyna się na początku a kończy, gdy młoda para zaśnie.
2.   Kto pojawi się na weselu w złym nastroju będzie rozweselany. Jednak jeśli wszelkie próby zawiodą, gość zostanie usunięty z sali.
3.   Zabrania się dłubania palcem w nosie sąsiada, dłubania widelcem w uchu, picia przez słomkę napoju sąsiada oraz wycierania tłustych palców w ubranie sąsiada.
4.   Podróże poszukiwawcze pod stołem są surowo wzbronione.
5.   Osoby mające uwagi dotyczące wesela zobowiązane będą do zorganizowania lepszego w przeciągu pół roku.
6.   Nie toleruje się pustych kieliszków. Dlatego będą one od razu napełniane w celu uniknięcia zaglądania do nich zbyt głęboko.
7.   Zabrania się rzucania kwiatów w kierunku młodej pary, jeśli znajdują się one nadal w wazonie.
8.   Osoby, które zgubią wątek nie muszą go szukać. Rano sala będzie gruntownie zamiatana i będzie go można odebrać.
9.   Nie należy więcej pić, gdy nie jest się już w stanie wypowiedzieć zdania "stół z powyłamywanymi nogami".
10.   Osoby niezadowolone ze swoich miejsc przy stole będą miały następnego dnia całą salę do dyspozycji.
11.   Radzi się wszystkim panom przynajmniej raz zatańczyć z własną małżonką. Kosztuje to tylko parę minut, a unika się w ten sposób kłopotów.
12.   Jeśli alkohol wyleje się na odzież prosimy nie panikować! Zostanie przyniesiona następna butelka.
13.   Dla osób, które nie znajdują żadnego powodu do śmiechu wisi lustro w korytarzu.
14.   Zabrania się kobietom przewracania oczami oraz używania innych znaków w celu zmuszenia mężczyzn do pójścia do domu.
15.   Zabrania się zabierania czegokolwiek z wesela oprócz dobrych wspomnień.
16.   Osoby idące do domu proszone są o zabranie swoich partnerów. Nie dopuszcza się przy tym jakichkolwiek zamian.
17.   Jeśli któryś z gości stwierdzi, że znajduje się sam na sali oznacza to, że zabawa dobiegła końca.
Każdy z uczestników jest zobowiązany do przestrzegania powyższych zasad niezależnie od rasy, koloru skóry, płci, wyznania czy przekonań politycznych pod karą zmywania naczyń po weselu.



27. Parą młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają kartki. Mają po
dwie kartki z napisem: "Ona-imie" i "On-imie".
Orkiestra zadaje pytania typu: "kto pierwszy powiedział kocham cię", "kto
lepiej prowadzi samochód", "Kto będzie trzymał kasę" "Kto pierwszy wyciąga
rękę po kłótni", "Kto pierwszy zasypia w łóżku" "Kto będzie zmywał po
posiłkach?", "kto będzie rządził w sypialni" "kto ma fajniejszych
teściów", "kto nawiązał znajomość pierwszy" itd., para odpowiada na pytania
podnosząc do góry kartki jednocześnie, z wskazaniem on czy ona.

kto głośniej krzyczy w domu
- kto wybierze imie dla naszego dziecka
- kto chrapie w sypialni
- kto bedzie pracował
- kto czesciej przeprasza
- kto bedzie rozpieszczał nasze dzieci

kto umyje okna pierwszy raz po ślubie
- kto jest bardziej rozrzutny
- kto będzie trzymał kasę
- kto ma bardziej romantyczną duszę
- kto potrafi używać... pralki, zmywarki do naczyń, drukarki komputerowej,
wiertarki, ....

Kto będzie chodził z kumplami na piwo? (mój nie lubi piwa, będzie chodził za
karę ;-)
Kto będzie chodził częściej do fryzjera?
Kto ma ładniejsze uszy? (moje są odstające, a jego takie zgrabne ;-)
Kto będzie malował paznokcie?
Kto będzie chodził w mini?
Kto będzie chodził na obcasach?
Kto będzie wynosił śmieci?
Kto będzie rodził?
Kto będzie przewijał?
Kto będzie karmił?
Kto będzie spłacał długi?
Kto będzie gotował?
Kto będzie prasował?
Kto będzie zmieniał olej w samochodzie?
Kto będzie gotował flaczki? (mój lubi, a ja nie, i to on będzie sobie robił
sam!)
Kto będzie gotował (jadł) kalafiora? Ja lubię, a on nie ;-)

Kto pierwszy pocalowal ?
Kto bedzie gotowal ?
Kto pierwszy zaczal ?
Kto bedzie wynosil smieci ?
Kto pierwszy zasypia w łóżku ?
Kto jest większym egoista ?
Kto bardziej kocha ?
Kto bardziej kocha swoja Teściową ?
Kto lepiej gotuje ?
Kto będzie trzymać kasę ?
Kto dłużej spi ?
Kto bardziej dążył do Ślubu ?
Kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni?
Kto będzie jeździł Autem ?
Kto częściej mówi ,, Kocham Cie ,, ?
Kto więcej marudzi ?
Kto będzie rządził w Małżeństwie ?
Kto jest większym marzycielem ?
Kto pierwszy powiedział kocham ?
Kto będzie pomagał dzieciom odrabiać lekcje ?
Kto jest większą marudą ?
Kto będzie "stroną dominującą" podczas nocy poślubnej ?
Kto mial na swiadectwie maturalnym lepsza ocene z j.polskiego ?

zlota

piwko za pkt 26 :) :drunk:  na pewno z pomyslu skorzystamy. generalnie bardzo fajny ale zmodyfikujemy trochę tresc zasad :) Wydaje mi sie, ze ciekawiej bedzie jak ktos to odczyta, szczegolnie jak to bedzie ktos z zapedami kabaretowymi :) my zlecimy to swiadkowi :)

zwierzatko_mojej_mamy

a ja wlasnie dzwonilam do kapeli, ktorej jeszcze nie slyszalam, zeby umowic sie na posuchanie i liste piosenek i spytalam o zabawy, to poweidzal, ze to tajemnica i zobacze na weselu buehehehe   lol jupi lol jupi
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Zwierzątko...aż strach się bać... Takie tajemnice są najgorsze... ;) Nie ufałabym im ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo umowilam sie na 03.05 na liste piosenek i takie tam to ich przekabace moze - bo to pan z tego typu "przez telefon nie slucha co do niego mowia" :D na zywo to zawsze go moge szturchnac pod zebro i moze go zatchnie na chwile, zebym mogla cos powiedziec ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

ja też nie ufam tajemnicą zespołu - na szczęście nasz ma wszystko jawne ;)

bu_hoooka

polałam piwko trik26! właściwie to należałoby sie 27, ale boje sie, ze możesz nie ustać po takiej ilości alkoholu ;)

a swoja droga ciekawa jestem czy na zagranicznych weselach tez są jakieś zabawy.. czy to może tylko nasza polska tradycja..
Just married...

aureola

Cytat: bu_hoooka w 21 Kwi 2008, 20:03:47
a swoja droga ciekawa jestem czy na zagranicznych weselach tez są jakieś zabawy.. czy to może tylko nasza polska tradycja..

Na niemieckich weselach jest mniej zabaw, za to wiecej wystepow. Czlonkowie rodziny, grupki przyjaciol przygotowuja rozne teatrzyki, kabarety, wierszyki, rymowanki, a takze czasem jakies zadania dla mlodych.

Widzialam tez cos takiego, ze znajomi mlodych przyniesli przescieradlo z namalowanym sercem, a para mloda musiala to serce wspolnie wyciac i pan mlody musial przeniesc mloda przez otwor po sercu.

trik26

Cytat: bu_hoooka w 21 Kwi 2008, 20:03:47
polałam piwko trik26! właściwie to należałoby sie 27, ale boje sie, ze możesz nie ustać po takiej ilości alkoholu ;)

a swoja droga ciekawa jestem czy na zagranicznych weselach tez są jakieś zabawy.. czy to może tylko nasza polska tradycja..

27 piwek, czemu niee, zawsze można włożyć do lodówki  :P
Mam nadzieje, ze sie przydadza i cos wybierzecie

tachogti

trik26 odemnie tez piwko ;D liste przekaze moejmu dj'owi - wprawdzie nie chcielismy zabaw ale mzoe cos fajnego sie wykombinuje  ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

alijka

Hej dziewczyny ja znalazlam jeszcze takie zabawy ta druga fajna ale sama nie nie wiem jeszcze.

1. Worek z prezentami.

Wszyscy stoją w duzym kole. Młody trzyma w rękach worek. Gdy zaczyna grac muzyka, worek wędruje z rąk do rąk. Gdy muzyka ustaje, osoba która ma worek wyjmuje z niego jeden prezent i musi go ubrac (np stara-wielka marynarka, wielkie majtki, kalesony lub ogromny stanik itp.)ubiera i zabawa trwa dalej, do wyczerpania się prezentów.




2.Prowadzący zabawę daje pannie młodej ozdobne pudełeczko. I czyta z kartki po kolei "polecenia" (wszystkie są w formie krótkich zabawnych wierszyków np. aby dała to pudełko osobie z najdłuższymi włosami na weselu. Gdy taką osobę znajdzie, daje jej pudełko, a prowadzący czyta kolejne polecenie tak to jest ułożone, że na końcu znów pudełko trafia do panny młodej. ona je otwiera i rozdaje karteczki ze środka paniom i panom (karteczki są odpowiedni oznaczone) Wszyscy z karteczkami wychodza na środek i patrza co mają napisane. Panowie mają bohaterów bajek, a panie bohaterki - I łączą się w pary. Ktoś kto wylosował Shreka, szuka pani która ma Fionę, Czerwony Kapturek szuka Wilka, Piękna Szuka bestii itd. Jest przy tym duzo smiech bo dobór par jest przypadkowy .Na koniec połączone pary odprowadzają sie Polonezem na swoje miejsca.

wierszyki:
Pierwszy paczuszkę dostaje Pan Młody i
:
"ten prezent daj tej kobiecie,
którą kochasz najbardziej na świecie"

paczuszka oczywiście wedruje do Panny Młodej i wierszyk dla niej:

"Prezent od męża oddaj dla pana,
który Twym teściem jest już od rana"

Pudełko znajduje się u ojca pana młodego, kolejne wierszyki juz zależą od przekroju gości:
"Pudełko podaruj kobiecie,
co ma najdłuższe włosy na świecie"

"Skoro najdłuzsze włosy masz,
męskiej osobie z najkrótszymi dasz"

"paczkę musisz oddać niestety,
dla najpiękniejszej dla Ciebie kobiety"

"Wręcz temu to pudełko,
co największe ma sadełko"

"Która ma oczy koloru nieba,
" podarek zaraz wręczyć jej trzeba"

Podarunek masz gotowy,
dla najwyższej męskiej głowy"

"jeśli zobaczysz blondynkę wsród nas
oddać prezencik nadszedł już czas"

"Jeśli dostrzeżesz kogoś wśród gości
oddaj paczuszkę na znak miłości"

"Kto się najlepiej śmiał w tej godzinie,
tego podarek ten nie ominie"

"Kto z płci męskiej okulary tu nosi,
ten o prezencik życzliwie Cie prosi"

"Czyj ci się podoba strój
temu oddaj przeznt swój"

"Który najwięcej zjadł potrawy,
dostanie paczkę z tej zabawy"

"która ma najwiecej dzieci,
do tej paczuszka wnet poleci"

Kto z najdłużych wąsów słynie,
tego paczuszka nie ominie"

"Która kobieta najdłuższą suknię nosi,
ta o prezencik Cie poprosi"

"któremu przyprószył włosy szron,
ten dostanie paczke tą"


Ta paczuszka leci do jednego
Najlepszego MYSLIWEGO!

Daj paczuszke pannie młodej
Da ci buziaczka na osłodę

inkageo

Hmm... Wg mnie ta zabawa jest dosyć dyskusyjna.. I byłam jej świadkiem na weselu.
"Wręcz temu to pudełko,
co największe ma sadełko" ???
Imagine there is no hate

bu_hoooka

inka, ale przecież fragment o sadełku można pominąć lub zastąpić.. a poza "sadelkiem" masz co do niej jakieś uwagi?? coś nie wyszło albo nie zrozumieli?? mi sie ona podoba i pomyślę nad jej przeprowadzeniem, ale wcześniej wolałabym znacz wszystkie "PRZECIW"  :-[
Just married...