projektant wnetrz?

Zaczęty przez panikarola, 06 Mar 2008, 12:58:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

dziewczyny, a zastanawialyscie sie nad zatrudnieniem projektanta wnetrz? ja tak na razie teoretycznie, nie bede mojemu wynajmujacemu robic tej przyjemnosci i zostawiac urzadzonego mieszkania.

tak sie zstanawiam na przykladzie moich rodzicow. chca odremontowac mieszkanie, a oboje pracuja. nie maja czasu chodzic po sklepach, wyszukiwac i porownywac i zastanawiac co by tu chcieli, to nie ten charakter i nie ten wiek. poza tym nie maja specjalnie zdolnosci w tym kierunku - efekt: zapalu im wystarcza na dojechanie do jakiegos sklepu, kupuja potem pierwsze na oko pasujace, a ze jak wiadomo na oko to chlop w szpitalu umarl, to efekt jest sredni, a styl taki... sztukowany.

tak sie luzno zastanawiam, co oferuje projektant wnetrz? nawet jak zaprojektuje, to nadzoruje wykonanie? ma kontakty do jakichs osob, ktore to wykonuja (zwazywszy, ze osiedlowy pan Wiesio od kafelek od trzech lat w Irlandii)? i co najwazniejsze: czy to sa ceny tak zaporowe, jak przy organizacji slubu/wesela na zlecenie (chociaz to sie chyba zmienia jakos ostatnio)?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Wg mnie to świetna sprawa i też jestem ciekawa cen.. Gdybym urządzała małe mieszkanko, to chyba zdałabym się na własne pomysły, ale jeżeli kiedyś wybudujemy dom, to mam nadzieję, że fachowiec pomoże mi go urządzić, żeby wszystko miało ręce i nogi. Matko ile jest zachodu przy remoncie, ja już mam dość naszej łazienki, a jeszcze na dobre nic nie jest zaczęte..
Imagine there is no hate

marax

a ja jakos mam wielki zapal zeby zrobic to samemu-przynajmniej w srodku mzoe cos da sie z tym projektem zrobic-bo z zewnatrz to nikt juz chyba nie pomoze

panikarola

no wlasnie, dlatego sobie mysle, ze nawet przy urzadzaniu takiego malego mieszkanka jak rodzicow warto zwrocic sie o pomoc, zwlaszcza ze nie maja sami czasu. jak bede miala chwile to posiedze w necie poszukam ofert, ale podejrzewam ze takie netowe raczej zniechecaja cena.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Zajrzyj na gazetowe fora wnętrzarskie, tam ludzie poszukują projektantów.
Imagine there is no hate

inkageo

Imagine there is no hate

magdalinska

z tego co sie orientuje (znajoma wziela sobie babke do urzadzenia domu, no i moja najlepsza przyjaciolka jest architektem) to taki projekt, z doborem materialow kosztuje ok 5-7 tys. odchylenia oczywioscie moga wystapic :) ja mam to szczescie, ze pomoze mi ta wspomniana przyjaciolka, mysli za mnie, ja tylko moiwe mniej wiecej co chcialabym, ona rzuca pomysly, a tam gdzie nie wiem co, to ona wymysla i ja akceptuje albo nie :) zwraca uwage na takie rzeczy, na ktore ja za cholere nie wpadlabym. jesli ma dysponuje ktos taka gotowka to jak najbardziej polecam,  chcoaiz osobiscie, jakbym miala placic za taka usluge, to chyba byloby mi szkoda..... no ale ja taka troche zyla jestem ;)

nionczka

Ja bym chciala byc projektantem wnetrz i nie wukluczam,z e sie kiedy przekwalifikuje. Ale uwazam, ze to swietny pomysl jesli ktos nie zna sie na temacie, nie interesuje go to i nie ma czasu. Ja chociaz nie urzadzam mieszkania kupuje dwa pisma, chodza pod sklepach, udzielam sie na forach, chodze po sklepach z meblami, sciagam katalogi w pdf, etc.

Gdybym robila powazny remont zatrudnilabym architekta bo to juz powazniejsza sprawa. Ale tylko do tematów konsktrukcyjno- instalacyjnych :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Fajnie by bylo gdyby ludzie czesciej zamawiali projektantów wnetrz bo jak ogladam oferty biur nierumochosci to krew mnie zalewa. Szczegolnie starsza kuchnie i lazienki :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Cytat: magdalinska w 06 Mar 2008, 13:29:28
taki projekt, z doborem materialow kosztuje ok 5-7 tys.

Cytat: nionczka w 06 Mar 2008, 13:32:24
Fajnie by bylo gdyby ludzie czesciej zamawiali projektantów wnetrz bo jak ogladam oferty biur nierumochosci to krew mnie zalewa. Szczegolnie starsza kuchnie i lazienki :-(

no, i gdyby to bylo jednak tansze... a tak, 5000 to juz kawal mieszkania urzadzony!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

magdalinska, to rzeczywiscie masz szczescie, taka przyjaciolka to skarb!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

nionczka

Tylko, ze ja mam na mysli mieszkania, w ktorych widac, ze kasy nie brakowalo. kAsy i wyobrazni bo zeby niektore rozwiaznia wymyslec potrzeba wyobrazni. Czego natomiast brakuje to styl, umiar, harmonia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: panikarola w 06 Mar 2008, 13:34:45
a tak, 5000 to juz kawal mieszkania urzadzony
W sumie przy dzisiejszych cenach wyposażenia to jeszcze nie jest tak dużo.. Durna szafka pod umywalkę z umywalką z Koła kosztuje 2000 zł...
Imagine there is no hate

panikarola

no, a nad wykonaniem taki projektant tez czuwa? czy wrecza projekt i do widzenia?

nionczka, to faktycznie, takie zachowanie to powinno byc karalne!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

hm, no szafka za 2000 to jakos duzo...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magdalinska

panikarola, fakt, skarb, szkoda tylko ze mieszka na drugim koncu Polski ;)  ale radzimy sobie :) dla mnie jednak 5tys to troche duzo, jakbym miala na łape mcznie, to pewnie nie wahalabym sie.. bo to naprawde fajna sprawa, a ja, nawewt po ogladanieciu tysiecy katalogow, sklepów rozwiazan, nie wymysle tego, co architekt

magdalinska

aha, no i niestety nie wiem jak jest z wykonaniem, jak ta moja przyjaciolka projektuje komus juz na etapie budowania, to biega po budowie, doglada, mierzy sciany, czy dobrze wybudowali, ale mysle,ze to wszystko to kwestia dogadania sie z projektantem

inkageo

Imagine there is no hate

nionczka

Ja mysle, ze wielu projektantów woli nadzorowac projekt bo nie chce, zeby ktos mu spieprzyl robote. A poza tym to napewno kwestia dogadania.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no my mamy teraz projektantke - tez chcialam sama wszystko, bo uwielbiam rysowac sobie i dobierac, ale dalam sie przekonac rozsadnemu chlopu, ze moze jednak czasami warto dac czlowiekowi materialowo i rozmiarowo wyksztalconemu - przeciez to dalej bedzie MOJ projekt, bo babka wszystko z nami ustalila, wypytala o preferencje, jakie style, kolory, czy wiecej przrestrzeniu, czy mniej, na czym na zalezy itp.

my placimy ok 2000 za cale mieszkanie 51m2, ale wlasnie ta babka ma zaprzyjazniona dobra ekipe + elekrtyka + stolarza i tak sobie robia razem, ze ona nadzoruje chlopakow - no i jeszcze w zakres uslug wchodzi kilka wypadow z nia do sklepow, zeby dobrac i zamowic plytki/podloge/drzwi itp

jestem bardzo szczesliwa, ze sie zdecydowalismy na takie rozwiazanie, bo przynajmniej mam wiecej czasu - ja mowie, co chce, a to ona "traci" swoj platny czas na rysunki i dodatkowe pomysly ;)

wrzuce Wam dzisiaj 3 projekty, bo tez mamy problem, ktory wybrac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

na 2 tys to bym sie skusila, ale my mamy 120m do zagospodarowania a nie 50 ;) wiec mniej wiecej cena-metraz to by gralo...

zwierzatko_mojej_mamy

a to i tak tansza z krakowskich, wiec moze rzeczywiscie - ale tak z perspektywy ulgi, jakiej doznalam po tym jak przyniosla pierwsze szkice i sie okazalo, ze glupot nie zrobila, a z kolei zrobila kilka rzeczy, na ktore bym predzej osiwiala, niz wpadla na takie rozwiazania, to nie wiem - jakbym budowala teraz dom, albo remontowala i brala kredyt na remont calosciowy - to bym te 5000 dodala i wliczyla bez szczypania sie na 100%

zawsze mozecie poprosic o czesciowy projekt - mysmy tak z nia zrobili na probe - miala lazienke (czyli czesc najgorsza) do zaprojektowania, za male pieniadze - jak to zrobila w 5ciu wersjach i widac bylo, ze jest super, to juz nie zalowalismy sobie i wzielismy do calego mieszkania ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

hm, ale dla moich rodzicow to juz nawet moze wchodziloby w gre...

tyko skad wziac takiego projektanta - na tym forum, co inka wkleila, glownie Warszawa sie reklamuje...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

a Ty potrzebujesz skad?;>- cholera musze te miejscowosci zrobic, zeby sie pokazywaly ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 06 Mar 2008, 15:41:26
cholera musze te miejscowosci zrobic, zeby sie pokazywaly

ja i tak nie wpisywalam :)

to dla rodzicow, Wroclaw i okolice.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.