Kto płaci za pobyt w hotelu?

Zaczęty przez butterfly80, 13 Sie 2007, 13:16:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

butterfly80

Połowa naszych gosci przybędzie z Północy na Poludnie na nasz slub. Oczywistym jest, że trzeba im zagwarantowac miejsce w hotelu. Najpierw myślałam, że to my <młodzi> pokrywamy koszty pobytu 30osób w hotelu(2 noclegi), ale wszyscy mi mówią, że mam im zarezerwować miejsca, ale to kazdy płaci za siebie...
Jak to jest wg savior-vivre'u? Jak sadzicie??
A męzatki, jak  wy to rozwiązałyście?
Dodam, że my<młodzi> w pełni pokrywamy koszty wesela i chcemy to zrobić ekkonomicznie (i ekologicznie;-)

eva_luna

w naszym przypadku cala moja rodzina (48 osob) to przyjezdni i za nocleg placimy my, mlodzi.

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ashton

My też płaciliśmy za nocleg gości (1 lub 2 noce). Kilka razy spotkałam się z płaceniem przez młodych za jeden nocleg, ten stricte po weselu, natomiast jeśli ktoś chciał przyjechać wcześniej czy wyjechać później, to już na swój koszt.

nionczka

U nas goscie placili sami za swoje noclegi. Podobnie u znajomych (Warszawa). Najlepiej zorientuj sie jakie zwyczaje panuja w Twoim srodowisku, rodzinie, etc. Od nas nikt sie nie spodziewal placenia za nocleg, a przynajmniej tego nie okazal  :mrgreen:  :-D .
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

butterfly80

Tak wydaje się logicznie. Zobaczymy, czy wszyscy potwierdzą przybycie. Co innego obiecywać, a co innego zebrać sie i pokonac 660km całą rodziną...
Dzieki za odp.

emcia

#6
;

inkageo

My płacimy za 33 pokoje dwuosobowe (jedna doba).
Imagine there is no hate

gioseppe

my tez placilismy za noclegi
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

kamu2

my mam 3/4 wesela przyjezdnych,część będzie spała u moich rodziców ,kilka  osób u nas a reszta ma załatwiony i opłacony nocleg przez nas,ja bym się czuła troche niezręcznie jak by mieli sami sobie opłacać ,chociaż byłam kiedyś na weselu w warszawie nikt nam nie załatwił noclegu(już nie mówie o płaceniu) i musielismy o 4 nad ranem wracac do częstochowy,ale bylismy wściekli,tym badziej że ciotka ma duży dom i bylismy pewni że nocleg mamy. Teraz jest śmieszna sytuacja bo jej córka z mężem przyjezdzją do nas na weslele i pierwsze pytanie ciotki (bo córka jest w ciąży) czy jest hotel,na co mój tata odpowiedział że w cz-wie jest dużo hoteli,my mamy nocleg załatwiony w domu pielgrzyma (40 miejsc)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

calla

My rowniez pokrywamy koszty noclegu ( dwie doby).
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zuzia

my pokrywamy koszty noclegu, tego stricte po weselu. Jak ktoś chce być na dłużej - płaci sam.

siog

u nas goscie placa sami zawsze. nikt nawet nie spodziewalby sie zebysmy my placili.
podajemy info o noclegach  i do wyboru zamek,B&B, lub domki golfowe. kazdy wybiera na co ma ochote :mrgreen:  :mrgreen:

Kasia

u nas na noclegi gosci zapłacimy my

moim zdaniem w dobrym tonie jest zapewnienie gościom noclegu
kiedyś goście nocowali w domach miejscowej rodzinki
lub np. gdy weselicho bylo na wsi w stodole :)

teraz jestemy wygodni i raczej mało kto decyduje się przyjmowac gości u siebie w domu
łatwiej wynająć pokój w hotelu :)
realia się zmieniły ale IMO zasada goszczenia gości, czyli tez zapłacenia za noclegi , nie powinna ulegac zmianie i to my Młodzi powinniśmy zapłacic za noclegi.

Każdy robi jak uważa
słyszałam że w jakimś tam kraju goście płacą za drinki :)

koka

U mnie prawie wszyscy goscie mieli zapewnione noclegi u rodziny. Moje przyjaciolki z zagranicy ( nie-polki) same oplacaly sobie nocleg w hotelu i podroz. Ale za to zrobilam im prezent przedslubny-wynajelam przewodnika po Warszawie i caly piatek mialy zwiedzanie.
Natomiast moj N wynajal pokoje dla swojej rodziny, ktora mieszka 250km stad. Dla 5 osob - nikt z nich nie przyjechal, a poinformawali nas o tym w piatek wieczorem (nie pytajcie o powod, ale byl durny!)
Natomiast zauwazylam jedna rzecz: na slubach w Warszawie malo kto gwarantuje noclegi. W innych miastach owszem. Pewnie zwiazane to jest z cenami. Najtansze, mozliwe miejsce to 90PLN/os:(

Kasia

my jesteśmy z Warszawy
i zamierzamy płacić za noclegi

jeszcze się nie spotkałam z nieopłaceniem noclegów :)

zuzia

Cytat: "koka"Natomiast zauwazylam jedna rzecz: na slubach w Warszawie malo kto gwarantuje noclegi. W innych miastach owszem. Pewnie zwiazane to jest z cenami. Najtansze, mozliwe miejsce to 90PLN/os:(

u mnie nocleg w najdroższym miejscu kosztuje 70 zł/os. ale tam to tylko wybrani goście będą spać. Wybrani tzn. tacy, których nie mogę położyć gdzie indziej (np. moja ciocia chodząca o kulach - jest to jedyny hotel z windą).
w dwóch pozostałych miejscach 20 i 35 zł / os.

koka

u mnie nocleg w najdroższym miejscu kosztuje 70 zł/os. ale tam to tylko wybrani goście będą spać. Wybrani tzn. tacy, których nie mogę położyć gdzie indziej (np. moja ciocia chodząca o kulach - jest to jedyny hotel z windą).
w dwóch pozostałych miejscach 20 i 35 zł / os.[/quote]
Hm...szkoda, ze jestem juz po. A mozesz podac namiary...tak na wszelki wypadek?

eva_luna

to widze, ze mam szczescie. W moim hotelu wesel w wakacje nie ma bo lezy nad morzem i latem kosza kase na czym innym. Ale poza sezonem nocleg z soboty na niedziele dla gosci weselnych kosztuje jedyne 10 zl/os.

nionczka

Koka, gdzie takie hotele znalazlas? W Warszawie? Podziel sie namiarami.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: "zuzia"
Cytat: "koka"Natomiast zauwazylam jedna rzecz: na slubach w Warszawie malo kto gwarantuje noclegi. W innych miastach owszem. Pewnie zwiazane to jest z cenami. Najtansze, mozliwe miejsce to 90PLN/os:(

u mnie nocleg w najdroższym miejscu kosztuje 70 zł/os. ale tam to tylko wybrani goście będą spać. Wybrani tzn. tacy, których nie mogę położyć gdzie indziej (np. moja ciocia chodząca o kulach - jest to jedyny hotel z windą).
w dwóch pozostałych miejscach 20 i 35 zł / os.



u mnie nocleg w hotelu 180 eur za pokoj. wiec roznica duza :mrgreen:

nionczka

Przepraszam, moje pytanie bylo skierowane do Zuzi :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

W polskich realiach zdecydowanie gospodarze placa za noclegi gosci (mam na mysli jeden nocleg po weselu). Pewnie to sie niedlugo zmieni, i bedzie tak jak w Europie Zachodniej, ale poki co jednak zaproszenie kogos i oczekiwanie ze sam sobie zaplaci za nocleg jest troche nieuprzejme. Znaczy nie troche - mocno nieuprzejme.

ddu

my płacimy sami, ale to mała miejscowość, koszty niezbyt wielkie, wszędzie można się dogadać. płacimy też za śniadanie gości...to już chyba fanaberia, ale teściowa zarządziła, to płaci;)

zuzia

Cytat: "nionczka"Przepraszam, moje pytanie bylo skierowane do Zuzi :-)

nie w wawie. ja mam ślub i wesele na mazurach.