Dieta dr Dąbrowskiej

Zaczęty przez golinda, 23 Lut 2018, 18:02:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

I zgadzam się z Angie.
To jest post o bardzo konkretnym celu, którym jest włączenie odżywiania wewewnętrznego. Organizm przechodzi na tryb zjadania siebie ponieważ nie dostaje odpowiednich wartości odżywczych. A jak zaczyna zjadać siebie to zjada elementy chorobowe również. Dlatego ważne jest restrykcyjne przestrzeganie postu, bo nawet gryz/łyk zakazanego produktu może spowodować sygnał do organizmu by wyłączyć to odżywianie wewnętrzne. Efektem tego będzie niedostarczenie odpowiednich wartości odżywczych i na przykład wypadanie włosów, łamanie paznokci i mówienie, że post nie działa. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: fasolka1980 w 23 Lut 2018, 20:26:31
tez się do tego przymierzam ,ale ciagle zastanawia mnie czy będę miała siłę na bieganie na tym poście...chyba zostawię na lato.

Ja biegalam podczas postu, ale Ty robisz zdecydowanie bardziej intensywne treningi a takie nie są wskazane. Ogólnie zalecenie jest takie by odpuścić wszelkie intensywne czynności, bo organizm może różnie zareagować.
Dość powszechne na początku jest osłabienie, bóle głowy, zimno i wtedy warto się sobą zaopiekować.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: suegro w 24 Lut 2018, 11:50:10
I zgadzam się z Angie.
To jest post o bardzo konkretnym celu, którym jest włączenie odżywiania wewewnętrznego. Organizm przechodzi na tryb zjadania siebie ponieważ nie dostaje odpowiednich wartości odżywczych. A jak zaczyna zjadać siebie to zjada elementy chorobowe również. Dlatego ważne jest restrykcyjne przestrzeganie postu, bo nawet gryz/łyk zakazanego produktu może spowodować sygnał do organizmu by wyłączyć to odżywianie wewnętrzne. Efektem tego będzie niedostarczenie odpowiednich wartości odżywczych i na przykład wypadanie włosów, łamanie paznokci i mówienie, że post nie działa. ;)
właśnie dziś o tym czytałam :)
wciągnęłam się
planuję przez marzec się doszkolić w temacie i po świętach wystartować :)
su ile ty byłaś na tym poście? zrobiłaś całe 42 dni?
którą książkę na początek polecasz? widziałam że polecają "ciało i ducha ratować żywieniem"
jest sens kupować tą z przepisami czy wszystko z netu brać?

suegro

Cytat: justynaaaa2 w 24 Lut 2018, 12:29:04su ile ty byłaś na tym poście? zrobiłaś całe 42 dni

Nie planowałam tyle, byłam 21 dni. Wiedziałam, że w listopadzie pójdę do szpitala, więc chciałam przed tym wyjść z postu.
Ja mam książkę "ciało i ducha...", mnie książki z przepisami nie robią roboty, bo ja jem dość spontanicznie. ;) Patrzę co mam i z tego robię posiłek.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie


justynaaaa2

poprzeglądałam te przepisy, fajne rzeczy mozna robić
mi się to kojarzyło z jedzeniem w kółko marchewki i piciem koktajlu ze szpinaku :D a tu takie cuda ludzie wrzucają
minus taki że trzeba to robić, gotować samemu ;)

Angie

Justyna pytanie czy ci się  będzie chciało.  Po kilku dniach nie czuje się głodu.  Ja jadłam surowizne, piłam sok z grejpfruta i smothie.  Mi warzywa gotowane średnio smakowały, eksperymenty zwykle źle się kończyły  :D

Ale każdy jest inny :D
Bigos mi jedynie smakował:D

golinda

Dzieki za opinie, Su. Widze ze to nie dla mnie. Ja ćwiczę silowo, aerobowo, gram w tenisa... nie dalabym rady.

inkageo

Su a co z tymi migrenami? Faktycznie zniknęły?
Imagine there is no hate

suegro

Cytat: golinda w 24 Lut 2018, 13:14:33
Dzieki za opinie, Su. Widze ze to nie dla mnie. Ja ćwiczę silowo, aerobowo, gram w tenisa... nie dalabym rady.

Tak jak pisałam, ja biegalam, ćwiczyłam kilka razy w tygodniu, jeździłam na rowerze i prowadziłam normalny dość aktywny tryb życia w trakcie postu. Fasolka biega naprawdę długie dystanse, stąd moja uwaga, ale może i to nie byłoby problemem.

Natomiast prawda jest taka, że im gorzej ktoś znosi początki postu i jest osłabiony, to tym bardziej tego postu potrzebuje. Tzn że organizm jest mocno uzależniony i potrzebuje tego odtrucia.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: inkageo w 24 Lut 2018, 15:08:16
Su a co z tymi migrenami? Faktycznie zniknęły?

Od października do ubiegłego tygodnia nie miałam ani raz migreny. W ubiegłym tygodniu miałam po raz pierwszy od tego czasu i to taką bardzo bardzo lekką wersję. Dlatego w marcu/kwietniu robię kolejny post.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#61
ja jestem tam zapisana, bo chce zrobic taki post po ktorym moje spozycie glutenu będzie minimalne. Odżywiam się zdrowo, ale jem gluten a ze względu a hasi powinnam go ograniczać jak się da
nie miałabym problemu z surowizną, mogę tak jeść
cały czas sie przymierzam
chce poprawić wyniki tarczycy, biorę 100 eutyroxu i nadal potrafi mi skoczyc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Su a jak często miałaś migreny wcześniej?

Mnie w weekend bolał łeb i dzisiaj znowu.. Mam już dość :(
Imagine there is no hate

golinda

Ten post to chyba najlepiej latem kiedy jest dużo swiezych warzyw. Teraz to trochę slabo...

justynaaaa2

zaczynam od jutra więc proszę o kciuki ;)

Angie ty też?

Angie


justynaaaa2

Cytat: Angie w 03 Kwi 2018, 11:33:18
Justa jasne :)
dobrze że się nie rozmyśliłaś :D
bo ja się boję trochę ale jestem też niezmiernie ciekawa tych odczuć i efektów o których ludzie piszą ;)
idę zaraz po zakupy

Angie

Justa nie rozmyśliłam się.  Muszę też dziś po powrocie zrobić zakupy.

mika

Dziewczyny jak dieta? Napiszcie co jecie?

justynaaaa2

no mi jakoś leci choć gdzieś od godziny już mnie ćmi głowa i najchętniej poszłabym spać
wkleję wieczorem mój jadłospis z dziś
mam na razie jedną obserwację, strasznie dużo roboty z tym przygotowaniem o ile chcemy jesc ciekawie i smacznie :)

Angie

Ja dziś surowizna soki i koktajle. Nic specjalnego.
Nie mam zresztą czasu na robienie dań.
Mi zresztą tą surowizna pasuje.

fasolka1980

chętnie bym to zrobiła,ale ta mała ilość kalorii przy dużym wysiłku fizycznym mnie blokuje....

mylsicie ze da rade na tym biegać? Bo niby liczba kalorii nie powinna przekraczac 800 kcal...

mika

justynaaaa2, wklej jadłospis, ciekawa jestem
Angie a jakie soki, w jakiej ilości?

wrobelek0403

fasolka1980, mysle ze nie da. Kurde, naprawde tak malo??? To jest jakas 1/3 dziennego zapotrzebowania srednio aktywnej kobiety. Chyba bym umarla z glodu ;)

Ja mam na redukcyjnej 1600 i bywam glodna.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Z tego co ludzie piszą na grupie to normalne trenują przy tej diecie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)