konto w banku - którym?

Zaczęty przez wrobelek0403, 28 Paź 2015, 09:09:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

nie wiem, czy już było, nie chce mi sie szukac :D

jakie macie konta? szukam mozliwie najtanszego/bez opłat.

Na razie widze tylko mbank, ale moze polecicie cos innego?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#1
wrobelek0403, ja polecam ING, konto Direct, wszystko mam, za nic nie płacę ;)

aaaa, i mają genialną aplikację na urządzenia mobilne! ostatnio nawet jakąś nagrodę dostała, kojarzę, bo pomyślałam wtedy, że nie tylko ja uważam, że jest genialna :D

Angie

ja mam mbank już ponad 10 lat, mój mąż pewnie z 15 i jesteśmy zadowoleni

rubin04

ING mnie wkurza, mam tam firmowe konto, interfejs, podpisywanie przelewów... brr..


Mbank - szybko, dbry interfejs, wyszukiwanie czegos w historii, aplikacja na tel pokazujaca mi stan konta. Same plusy jak dla mnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

mamy konta i dostęp mobilny w 3 bankach: mbank, bph i bzwbk, zdecydowanie mbank wygrywa. W nim mamy konto bez opłat (przy wpływie 1000 zł miesięcznie,  a karta przy transakcjach za min 200 zł), wszystkie bankomaty bezpłatnie, przelewy bezpłatnie.

ziuta

Cytat: rubin04 w 28 Paź 2015, 09:12:43ING mnie wkurza, mam tam firmowe konto, interfejs, podpisywanie przelewów... brr..
ale ja mówię o koncie Direct, to jest konto osobiste internetowe, w życiu nic nie podpisywałam, wszystkie przelewy robię z telefonu albo tabletu, wszystkie zmiany na koncie, aktywacje nowych usług, rezygnacje, zakładanie lokat, zakładanie nowych kont, wszystko robię przez internet, od lat nie byłam fizycznie w banku!

wrobelek0403

ziuta dzieki :D

rubin, mnie interfejs mbanku wkurza. Do tej pory nie moge sie przestawic po zmianach :D

ing direct miałam do kredytu, było ok. Tylko nie miałam karty, bo mi nie była potrzebna.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

mika, a te wszystkie bankmaty w mbanku to jakie konto?

bo mi tu pokazuje opłaty za "wszystkie bankomaty" 5 zł miesiecznie. No, ale to akurat nie problem, bo mbank ma umowe z BZWBK, wiec tych bankmatów jest od groma.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

wrobelek0403, karta też za free, wszystkie bankomaty za free, dodatkowo bezpłatny debet na koncie, chyba całkiem korzystnie oprocentowany, bo jak mi się zdarzyło kilka razy wejść w ten debet po kilkaset złotych to naliczyło mi opłaty rzędu 30-40 groszy...

Angie

Ja nie płacę ani za kartę, ani za konto

mój mąż ma jakąś inną kartę i za nią chyba 10 zł opłaty, ale jak zrobi określoną ilosć
płatności to zawsze to zwracają, więc nie płaci

ja mam zwykłą debetową, to bez opłat

wrobelek0403

ziuta, troche sie chyba pozmieniało, teraz mało ktory bank ma karty za darmo, albo sie płaci albo trzeba miec miesięcznie ileś tam płatnosci kartą miesiecznie.

Musze sprawdzić, czy przy dwóch kartach wydanych do konta każdą kartą trzeba zrobić te 300 zł (tak ma i mbank i ing)  :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Cytat: ziuta w 28 Paź 2015, 09:16:48w życiu nic nie podpisywałam

ale podpisywanie hasłem,
tam mam taki przycisk "podpisz i wyslij"
i nie iwem czy ja głupia jestem czy co, ale nie mam opcji by wysłac zdefiniowany przelew od razu, bez hasła sms
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

wrobelek0403, aż weszłam na stronę ing, żeby sprawdzić, rzeczywiście się zmieniło... sorry za wprowadzenie w błąd!

rubin04

Wróbelek, mBank,ma wszytskie bankomaty e-card, euronet, bzwbk
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

no i pasuje mi ze w mBanku mogę miec tego emaxa albo emax+ i coś tam sobie oszczedzać a jednoczesnie miec do teo szybki dostęp.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: rubin04 w 28 Paź 2015, 09:34:33ale podpisywanie hasłem,
tam mam taki przycisk "podpisz i wyslij"
i nie iwem czy ja głupia jestem czy co, ale nie mam opcji by wysłac zdefiniowany przelew od razu, bez hasła sms
rubin, w aplikacji mobilnej wysyłasz bez podpisywania przelewy bodajże do 1.000 zł, powyżej 1.000 zł wysyłają sms z kodem, możliwe, że ten limit można podnieść, nie sprawdzałam, bo dla mnie ten 1.000 zł jest ok

wrobelek0403

rubin04, mbank to wiem, bo sama mam.

Tylko ja mam stare konto i za karte nic nie płace. A nowozakładane mają juz opłaty.

Ba, ja za kredytówke płace 3,50 zł miesiecznie, mam to w umowie i nie dotkneły mnie te horrendalne podwyzki w lecie :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

a.może faktycznie to kwestia kwoty :hmm:
musze przy okazji sprawdzić to
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Wróbel włąśnie zmienialiśmy konto bo mieliśmy stare - jeszcze Multibanku, teraz mamy bodajże ekonto mobilne plus

rubin04

a, i jeszcze mBank ma wpłatomaty, wiec łapówki mozna wpłacac D:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


magdalinska

#21
ING ma tez wrzutnie :D ale to dla bogatych, ja bym nie miała co wrzucac ;) ja wielbie ten bank, najlepszy do konta firmowego, do obsługi naszych firm. Obskoczylismy juz chyba wiekszosc banków, ten jest najlepszy. najlepsza strona, mamy na penie podpis elektroniczny, wiec bez kodów sms.
Rubin ciesz sie ze nie masz w BGŻ, to jest porażka... dostalismy takie gówno małe, musze wklepac tam kod jaki pojawia sie po zatwierdzeniu przelewu, to cos daje mi kod zwrotny, który musze wklepac na stronie. i jest wyscig z czasem, jak nie zdaze to musze pisac przelew od nowa ;) najgorszy bank chyba z dotychczasowych. teraz na tapecie mamy BPS, napisze niebawem co i jak ;)

a  osobiste konto to mam w Pekao, nie mam zadncyh opłat, oprócz karty debetowej, jak zrobie chyba 5 transakcji karta, to mam ja za 2 zl, jak nie to za 4 czy 5zł.  przelewy bez opłat, ale bankomaty bez opłat juz tylko ich

OlaFasola

rubin04, ja mam firmowe w ING i przelewy zdefiniowane wysyłam bez hasła SMS.  Ale konto jest gorsze niż moje prywatne w Inteligo.
Gdybym nie była taka leniwa to bym pewnie zmieniła.

rubin04

ja mam sentyment do mBanku,
w końcu chyba w roku 2004 byłam "twarzą mbanku"
tzn. moje zdjecie pojawiało się na stronie startowej.
Dostałam za to kubek firmowy który mam do dziś.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

ja mam tez mBank/Multibank, Inteligo tez, Alior - ale nie włażę tam

w sumie to wiekszosc przeciez juz jest maksymalnie wyspecjalizowana w tych internetach, roznice sa kwestia gustu/wygody kazdego z nas
do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, nauczyc

wiadomo, teraz mbank sie odswiezyl, wiec tez kwestia czasu aby sie przyzwyczaic,
choc faktycznie ja lubie stare proste formy
teraz po prostu rzygam tymi ikonami wszędzie evryłer ikony gdzie nie wejdziesz..no ale co zrobić
to tylko narzędzie, funkcje swoje spełnia
bankomaty mam wszystkie ale to konto aquarius, nie wiem czy tam nie było jakiegos warunku wpływó miesiecznych aby dostac bezplatne karty i bezplatne wszystkie bankomaty :knuje: