Wyjazd nad Bałtyk - co zabrać dla dziecka

Zaczęty przez marcheewka, 09 Cze 2014, 18:25:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcheewka

W lipcu dziecko moje wyjeżdża na wakacje nad nasze morze. Kompletnie nie wiem, co mam jej przyszykować do ubrania....

Nasze wakacje zawsze były nad ciepłe morze, gdzie zabierałam jedną bluzę i dłuższe leginsy ;)
Kompletnie nie wiem, co spakować nad Bałtyk. Na ciepło to raczej wiem, co ale na zimno?
Na pewno kurtkę przeciwdeszczową, polar, kalosze, jakieś dresy, bluzkę z długim.
Szlafrok ( będą spać na kempingu, w przyczepie), klapki

Co zabieracie jeszcze dla dzieci?

Kasia

Marchewka po prostu letnie ciuchy plus kilka długich spidni i kilka bluz plus kalosze i kurtka przeciwdeszczowe.

magdalinska


marax

Mojej się teraz przydaje ten kostium kąpielowy z rękawem 3/4 i spodnie dłuższe. Nie wiem czy wiesz o co chodzi. Wieje nad tym Bałtykiem okrutnie a w takim kostiumie może sobie te nogi moczyć, zamki budować i nie jest jej zimno. Szybciej schnie też jak się zamoczy.

wrobelek0403

marchewka, koniecznie parawan. wieje czasem jak diabli,mimo słonca.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: wrobelek0403 w 09 Cze 2014, 22:47:03
marchewka, koniecznie parawan. wieje czasem jak diabli,mimo słonca.
O rany nic mnie bardziej nie bawi niż parawan :D
Ale fakt,  powiac potrafi.

wrobelek0403

jo, dlaczego?? :D

moi rodzice sami uszyli taki porzadny, długi i wysoki, zadna tam popierdułka 1m x 1m :D boski był :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 09 Cze 2014, 23:17:00
jo, dlaczego?? :D

moi rodzice sami uszyli taki porzadny, długi i wysoki, zadna tam popierdułka 1m x 1m :D boski był :D
ja mam nadal ten szyty, z plotna, ktore moze zabic gramatura, z palikami z drewna, wazy z tone, ale jest najlepszy lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marcheewka

Cytat: doda w 09 Cze 2014, 19:29:49
strój uv i krem
kapelusz

ee, to oczywistość
ja pytam o to, co sie przydaje u nas a czego nie zabieram w ciepłe kraje ;)

wakacje bedą na kempingu, w przyczepie, pewnie środek na komary sie przyda.

Musi być szlafrok, klapki, piżama z długim rękawem

Grubszą kurtkę dawać? Czy wystarczy przeciwdeszczowa i polar?

Ostatnio dziadkowie nad Bałtykiem okrutnie zmarźli, chyba z 8 stopni było i deszcz


Angie

Cytat: jo_miekka w 09 Cze 2014, 23:02:20
O rany nic mnie bardziej nie bawi niż parawan :D
Ale fakt,  powiac potrafi.

mnie też :D :D nie tyle parawany co czynność wydzielania sobie działki :D :D

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Cze 2014, 23:19:51
ja mam nadal ten szyty, z plotna, ktore moze zabic gramatura, z palikami z drewna, wazy z tone, ale jest najlepszy lol lol

no dokładnie :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: marcheewka w 10 Cze 2014, 00:23:41Grubszą kurtkę dawać?
lepiej tak, mi w zeszłe wakacje brakowało

jo_miekka

O to to!
A poza tym też to, ze to komicznie wygląda, no i parawan postawić trzeba umieć.
Ja jestem nadmorska dziewczyna i nie umiem, nie stosowałam  A jak raz z Mamą próbowałyśmy na konkretnym już wietrze to zrobić, to umierałyśmy ze śmiechu, bo tak nam nie szło :D
Ale przyznać trzeba, że już za parawanem jest spoooro cieplej, gdy wieje.

marcheewka

moi rodzice mają piękny parawan, taki kolorowy, tęczowy! Ech, z wakacji nad bałtykiem stawianie parawanu pamiętam.

W Chorwacji np. brakuje mi tego parawanu, bo on jednak odgradzał trochę i dawał namiastkę prywatności.
Nie lubię jak mi na plaży ktoś z głową miedzy nogami leży ;) a czasem jest tak tłoczno.


magdalinska

my kupilismy rok temu 6metrowy :D super jest, fajnie sie nim mozna było odgrodzic :)

nionczka

My też jedziemy w lipcu nad Bałtyk.
Przygotuję ciuchy do ubierania się na cebulkę. Na pewno bierzemy zestaw na deszcz, sztormiak, kalosze i rzeczy typowo plażowe. A poza tym krótkie rękawy, spodnie długie, w tym legginsy, krótkie, sukienki, bluzę z kapturkiem i sweterki. Z butów, oprócz kaloszy na pewno sandały, adidasy i coś na piach-gumowego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Ten namiot plazowy z opcja zapinania jest fajny