Zaswiadczenie o naukach

Zaczęty przez ewelita, 09 Lis 2007, 10:04:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewelita

Dziewczyny, jak wygląda takie zaświadczenie o naukach przedslubnych?

Jeszcze w czasach licealnych robiłam w mojej rodzinnej parafii kurs przedmałżeński. Mam w domu zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Zapisano tam, że wysłuchałam 12 konferencji ( w tym też o npr, brrr) i że niniejsze zaświadczenie nalezy przedstawić w parafi w trakcie badania przedślubnego (??)

czy któraś może mnie oświecić, czy to wystarczy, czy musze jeszcze jakieś inne kursa lub nauki pobierać? Zaświadczenie jest strae, sprzed 10 lat, ale  w sferze wiary chyba nic sie nie zmieniło?

Narzeczony też coś podobnego posiada, choć kiedy te kursy robiliśmy, nie mieliśmy pojęcia o swoim istnieniu :-)

inkageo

Wystarczy :) Badanie przedślubne to pewnie spisywanie protokołu przedślubnego.
Czasem tylko mogą Was wysłać do poradni rodzinnej.
Swoje zaświadczenie zeskanowałam przed oddaniem, więc jak chcesz to mogę wkleić.
Imagine there is no hate

ewelita

Dzięki, wklej jeśli możesz.
Narzeczony mówi, ze on ma troche inne zaświadczenie, z wyszczególnieniem tematów konferencji i oceną na dodatek.
No ale myślę sobie, że w różnych parafiach różne zaświadczenia wystawiają.

Mam nadzieję, że to wystarczy, bo znając zapał mojego faceta do załatwiania czegokolwiek to ten ślub nigdy nie dojdzie do skutku ( a tak jest szansa, że w przyszłym roku)

zuzia

ewelita,
u mnie K. mial takie zaświadczenie ale nawet parafia która je wystawila go nie honoruje bo podobno trzeba chodzić jako para. Ale.... gdy rok temu ślub brali nasi znajomi, oboje chodzili z K. do klasy i mieli takie zaświadczenia oboje to też im ksiądz nie uznal tylko coś tam wymyślil.
Także dowiedz sie wcześniej czy je honorują bo w niektórych parafiach - tak a w innych - niestety nie.