Fuertaventura - podzielmy się doświadczeniami

Zaczęty przez elve, 30 Wrz 2011, 10:20:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Dość popularny kierunek jak mniemam.
Napiszcie gdzie byłyście, w jakim okresie, jaka pogoda, co warto zobaczyć, czego unikać, rady porady i miłe wspomnienia :)

iksa_nl

Bylam tylko na Teneryfie i Lanzarote wiec z Fuertaventura nie pomoge niestety :(

inkageo

#2
Ja byłam we wrześniu 2007 r., więc dawno temu.. W Costa Calma, hotel Taro Beach (bardzo fajny). Miejscowość mała i niezbyt urokliwa.
Było ciepło, przyjemnie wiało, woda była trochę zimna.

Koniecznie trzeba zobaczyć wydmy (kierunek północny w stronę Corralejo) i warto wybrać się na Lanzarotte.
Imagine there is no hate

salsa

ja niestety fuerte wspominam zle - ale to był rejs, bylismy tam chwile i marina była beznadziejna wiec ucieklismy :) za to Lanzarote Teneryfa crand Canaria super :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ziuta

Wrzesień 2011, Costa Calma, hotel Costa Calma Beach Resort (bardzo bardzo) i reszta w zasadzie tak jak inkageo.
Wydmy w Corralejo koniecznie i ja jeszcze polecam obejrzenie jaskini w miejscowości Ajuy (czyt. Ahuj :D).

magoo

wrzesień 2008, Caleta de Fustes, hotel, Barcelo Fuerteventura
miejscowośc polecana dla rodzin z dziećmi - brak nocnych atrakcji, ale hotel bardzo fajny
we wrześniu ciepło, ale trochę wiało
generalnie na Fuercie nie ma jakiś zabytków, ani dużo rzeczy do zwiedzania, można wypożyczyć samochód pojeździć trochę po wyspie, ale bez fajerwerków
ale gdybym miała jeszcze raz jechac, albo komuś polecać to raczej hotele w okolicach Corralejo lub Morro Jable ze względu na piękne plaże

inkageo

No i widoki na wulkany wg mnie prima sort :D Korfu to się chowa ;)
Imagine there is no hate

cumberland

byliśmy w grudniu w tym samym hotelu co ziuta :D
Fuerta cudowna, piękne szerokie plaże, miły bryzowy klimat, krajobrazy wybitnie "pocztówkowe"
bardzo bardzo: półwysep jandia i puerto de la cruz, jedno z piękniejszych miejsc ever seen ;) fale oceanu z trzech kierunków zderzają się tutaj w jednym miejscu...
polecam objazd wyspy wg klucza: od latarni do latarni, może być przygodnie :D ale na pewno bardzo uroczo
oprócz tego wydmy na pólnocy, rejs na lanzarote

cudowne wspomnienia :)

feeling.good

marzec 2009, Corralejo, Hotel Oasis Papagayo

Pogoda świetna, wiatr delikatny. Wydmy cudne, ale reszta Fuerty raczej mnie nie zachwyciła. Na relaks ok.