zanim zostane mama, reczy/sprawy kt chce zrobic/zalatwic

Zaczęty przez elizapj, 18 Paź 2007, 11:25:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Zanim zostanę mamą to chcę zajść w ciążę :D
(strasznie to mądre, ale mam głupawkę)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Widzę, że asekuracyjnie nie wypowiedziałam się w tym wątku :D
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: inkageo w 17 Gru 2009, 17:21:39
Widzę, że asekuracyjnie nie wypowiedziałam się w tym wątku :D

Ja też mojej wypowiedzi nie znalałam :D chyba że przegapiłam gdzieś ;)

ishka82

Ja znalazłam, ale w sumie nic konkretnego nie napisałam ;) I dobrze ;) :)

wrobelek0403

Cytat: wrobelek0403 w 31 Maj 2008, 11:13:22

panicznie się jednak boję, że nie dam rady uczyć się jednocześnie do egzaminu sedziowskiego i walczyć z ciazową sennością lub niewyspaniem po "upojnej" nocy z maluchem.
A ja juz taka jestem, ze staram się robic wszystko tip-top i nie znosze niedociągnieć, wole wiec robic po kolei niż ryzykowac niepowodzenie (może wychodzi wytykane przez całe życie przynoszenie 5+ zamiast 6  :( )

Poza tym mam umowę na czas aplikacji do września 2009, potem ... nie wiadomo, ale cokolwiek bede chciała robic - bede musiałam rywalizowac z innymi o miejsce pracy - no i kto weźmie ciezarna, majać jako alternatywe chłopaka????

No i tak się miotam: i chciałabym i boje się ...


hahahaha, alez miałam przemyslenia - egzamin zdałam, dostałam bez problemu umowe na czas nieokreslony, nic tylko zabierac sie do roboty lol lol

ale .... nie chce  ;) odwidziało mi sie ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Angie

Własnie najbardziej chciało mi sie smiać jak czytałam co wróbelek
nawypisywała :D :D

Kasia

Cytat: Angelos w 17 Gru 2009, 17:49:26
Własnie najbardziej chciało mi sie smiać jak czytałam co wróbelek
nawypisywała :D :D

miała dokładnie takie same spostrzezenia :D

wrobelek0403

Cytat: Angelos w 17 Gru 2009, 17:49:26Własnie najbardziej chciało mi sie smiać jak czytałam co wróbelek
nawypisywała

ale dlaczego??  :blush: czy to az tak widac, ze mi sie odwidziało??? ;)

goga, to bedzie moje motto :rotfl:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: wrobelek0403 w 17 Gru 2009, 18:32:51ale dlaczego??  blush czy to az tak widac, ze mi sie odwidziało??? wink
widac ze projekt orlik jakos wyjatkowo Cie nie fascynuje :D

malybob

Dziewczyny, super watek. Ja mam pytanko do mam- czy sa wsrod Was takie,ktore urodzily lub zaszly  w ciaze zaraz po studiach? I nie pracowaly w zawodzie w czasie studiow?
Jakie teraz macie perspektywy?

Bo mnie taka sytuacja sen z oczu spedza.. Dziecko tak, jak najbardziej, tylko czy pozniej kiedykolwiek bede miala szanse pracowac w zawodzie a nie na przykladowym zmywaku (co byloby nie dosc,ze frustrujace to jeszcze malo platne :/)

olcia

Ja mam zamiar zajść w ciąże w okolicy marca-kwietnia jak się uda a jestem na 6. roku studiów (medycyna) i dziecko chciałabym urodzić na stażu. Jestem w o tyle dobrej sytuacji, że na staż przyjmują w nawet bardzo zaawansowanej ciąży. Na stażu na macierzyński a później dokończyć staż i na specjalizację (tylko w międzyczasie wypadałoby dobrze LEP zdać :P)

mayagaramond

#137
malybob tez sienad tym zastanawiam, co prawda nie w kategorii zajscia od razu po studiach (chociaz podyplomowe to tez studia ;) ), ale tego czy szukac dalej do upadlego pracy, odczekac rok i  zajsc w ciaze czy miec wszystkie plany w nosie, zajsc teraz i martwic sie pozniej.

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, bo z jednej strony pracodawcy boja sie, ze 30-latka zacznie pracowac i zaraz zajdzie w ciaze (a ich obawy sa z pewnoscia uzasadnione doswiadczeniem ;) ) to wole jednak zatrudnic kogos innego. Z drugiej strony jak masz male dziecko, to musisz zagwarantowac pracodawcy (oczywiscie zaleznie od stanowiska i tego co chgcesz osiagnac) czy masz plan B, na wypadek gdyby plan A (zlobek, przedszkole, babcia) nie wypalil, a jeszcze lepiej miec plac C, gdyby tez i B sie spieprzyl.


W moim przypadku pewnie najlepiej byloby zajsc w ciaze na studiach, tak w wieku 25 lat i miec teraz 7-latka lol. Oczywiscie pozostaje kwestia ojca ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: Kasia w 17 Gru 2009, 18:33:43
widac ze projekt orlik jakos wyjatkowo Cie nie fascynuje :D

kobieta zmienna jest lol

a na powaznie, pewnie juz teraz zgodziłabym sie na "zywioł" gdyby nasza sytuacja finansowa nie była tak kiepska. A tak, byłaby to zwykła nieodpowiedzialnosc ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

tytuł wątku brzmi jak testament ;)
widzę, że tez się tu jeszcze nie wypowiadałam
studia skończyłam, firma jest, mieszkanie prawie też
w zasadzie wszystko czego chciałam
ale się boję...

marlen_ka

to ja w sumie przed narodzinami dziecka chce tylko wreszcie kupic to mieszkanie i mam nadzieje, ze jak w styczniu bedziemy w Polsce to nam sie uda

nionczka

Cytat: nionczka w 18 Paź 2007, 12:21:55
Ja w sumie nie mam niczego takiego czego nie moglabym zrobic bedac mama. Cale zycie spelnialam swoje zachcianki i mniejsze lub wieksze marzenia. A poza tym nie byly to rzeczy niemozliwe do zrobienia z dzieckiem.

Ja chce sie wybrac z kolezanka na Karaiby za jakis miesiac bo w ciazy ani z malenstwem nie bede tam leciala. Tym bardziej, ze mojego meza ta podroz absolutnie nie interesuje. A bedac mama z dzieckiem nie znalazlabym rowniez towarzystwa w postaci kolezanki :-)

[ Dodano: 18-10-2007, 12:23 ]
I jeszcze remont kuchni  :mrgreen:

karaiby byly
remont kuchni byl
100% realizacji planu

Moze byc teraz kolejne plany do kolejnego dziecka nasmarowac? (oj tu by bylo co pisac...)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: elizapj w 18 Paź 2007, 11:25:00moja wstepna lista:
1. skok spadochronowy
2. rafting
3. zipgliding przez jungle
hehe pazdiernik 2007...
rafting byl
reszty nie
czyli nie czas:)
a lista z 3 urosla do moze 5 -7, i kilka z tych nawet sie spelnilo:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka czyli powiadasz, ze jak tutaj sobie czlowiek zaplanuje to wykona? :D to moze ja tez powinnam spisac deklaracje niepodlegosci na strefie? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Gru 2009, 11:43:01nionczka czyli powiadasz, ze jak tutaj sobie czlowiek zaplanuje to wykona?  to moze ja tez powinnam spisac deklaracje niepodlegosci na strefie?

Nie wiem czy o to chodzi, zawsze mozesz sprobowac. Ja po prostu wiem jak robic listy, zeby pozniej z czystym sumieniem móc odhaczac kolejne pozycje ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ehh to ja mam z tym problem chyba :) listy uwielbiam robic i planowac i zawsze se za duzo wladuje na raz ;) apotem sie odklada ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elizapj

ja mam caly zeszyt list. celowo w tym celu kupiony na ktoregos 6 grudnia zwany nasza ksiega marzen. siegam rzadko ale zazwyczaj wowczas zapisuje po kilka zyczen/marzen/ambicji/celow/planow
wyciagniecie tej ksiazki, przekartkowanie i odhaczenie za jednym razem kilku spelnionych marzen sprawia wielka frajde :)
serdecznie polecam

ps. dobrze jest zapisywac date przy wpisie oraz przy odhaczeniu date realizacji...czasami wystarczy kilka miesiecy czasami potrzebne sa lata:)

przy okazji wesolych swiat!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: nionczka w 20 Gru 2009, 21:00:09
Nie wiem czy o to chodzi, zawsze mozesz sprobowac. Ja po prostu wiem jak robic listy, zeby pozniej z czystym sumieniem móc odhaczac kolejne pozycje ;-)


a to wam powiem, ze w III kl liceum zrobiłam sobie taką liste "długoterminowa" i na razie wszystko sie sprawdza, tylko rodzaj aplikacji zmieniłam   :mocking:  :mocking:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

wrobelek0403 ja w podstawówce napisałam list do siebie 40-letniej :D Ale mogę go otworzyć dopiero w 2022 roku ;)

Już nie pamiętam co tam wypisywałam :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Zanim zostane mama po raz drugi chcialabym:
1. przeprowadzic sie do innego kraju
2. zmienic prace
3. sprzedac mieszkanie i kupic wieksze/domek w innym miejscu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login