Alergia - suchy kaszel

Zaczęty przez vobi, 16 Maj 2011, 22:39:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Pomocy :pray:
Okazalo sie, ze na stare lata dostalam alergii. Cholera wie na co. W kazdym razie, dostaje nagle kataru i suchego kaszlu, wyglada to jak przeziebienie i trwa ok. 2 -3 tygodnie. Ostatnio "walczylam" w marcu, jeszcze nie bylam pewna czy to alergia, ale w koncu laryngolog stwierdzila ze innego wyjasnienia nie widzi. Teraz kuzwa znowu powtorka. Zazywam Aerius, na katar jakby pomaga, ale za to kaszle jak gruzlik, zwlaszcza wieczorem i w nocy (ostatnie 3 noce spedzilam na sofie w saloonie :(
Bylam dzisiaj u lekarza zeby mi cos na ten kaszel poradzila/przepisala, ale ona mowi ze w zasadzie to nie ma nic takiego. Mozna Thiocodin zazywac, ale maks 3 dni. OK, mam ten Thiocodin w domu nawet, ale na ulotce jak byk stoi, zeby nie uzywac przy lekach antyalergicznych :crazy: Tabletki nawilzajace (Isla) w ciagu dnia jakos daja rade, ale wieczorem/w nocy w ogole. Juz nie wiem co mam robic  :crying: Macie jakies sprawdzone, najlepiej pozamedyczne sposoby na suchy kaszel?

ishka82

vobi, a pewna jesteś, ze to alergia? robiłaś testy? bo ja miałam podobnie i po wymazie z gardła okazało się, że to jednak bakteria, a nie alergia ;) już brałam antybole i jest dużo lepiej...teraz mam zrobić kontrolny wymaz i czuję, ze jeszcze coś tam może być.

zosia2007

mi na takie nocle napady kaszlu kiedys pomagaly parówki (tzn inhalacje nad goracą parą) z dod. chydrocortizonu lub diprofiliny

aniak1211

Cytat: zosia2007 w 17 Maj 2011, 12:02:55mi na takie nocle napady kaszlu kiedys pomagaly parówki
Przeczytalam ze parowki i pomyslalam ze parowki jadlas i pomogly :D

vobi

#4
Cytat: ishka82 w 17 Maj 2011, 11:55:26vobi, a pewna jesteś, ze to alergia?

ha, no pewna nie jestem, dwoch lekarzy tak stwierdzilo (internista i laryngolog), testow jeszcze nie robilam, kurcze moze faktycznie zrobie sobie wymaz z gardla :hmm:

Dodany tekst: 17 Maj 2011, 11:12:13

Cytat: zosia2007 w 17 Maj 2011, 11:02:55
mi na takie nocle napady kaszlu kiedys pomagaly parówki (tzn inhalacje nad goracą parą) z dod. chydrocortizonu lub diprofiliny

dzieki, sprobuje, nigdy chyba parowek nie robilam

Dodany tekst: 17 Maj 2011, 12:12:21

:beer:

ishka82

vobi, mój przed skierowaniem do alergologa zrobił mi morfologię z obrazem i wg niego ja alergii nie mam, bo coś tam jest przy reakcji alergicznej zawsze podwyższone, a u mnie norma, więc zamiast na siłę do alergologa, to pomyślał o tym wymazie i znalazł się winowajca ;D najlepsze jest to, że mam/miałam w gardle bakterię, która najczęściej występuje w ukł. moczowym :crazy: :crazy: :crazy: skąd ona tam, to nie wiem ;D

konwalia


Lwica

Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

marax

#8
Vobi podobne objawy są przy zapaleniu np oskrzeli .może być tak ze to jedyny objaw bez gorączki itp  . Bez testów można jedynie hipotetycznie gdybac . Rozumiem ze u alergologa nie byłaś

ishka82


vobi

maraxela ale przy zapaleniu oskrzeli chyba bylyby jakies objawy "osluchowe"?
Nie, nie bylam u alergologa. W zasadzie dostalam diagnoze "alergia", recepte na Aerius i informacje ze jak zaczna sie pylki to dopiero bedzie.... Zajebiscie po prostu.

marax

#11
Cytat: vobi w 17 Maj 2011, 21:41:18
maraxela ale przy zapaleniu oskrzeli chyba bylyby jakies objawy "osluchowe"?
Nie, nie bylam u alergologa. W zasadzie dostalam diagnoze "alergia", recepte na Aerius i informacje ze jak zaczna sie pylki to dopiero bedzie.... Zajebiscie po prostu.
objawow osluchowych najczesciej brak . No raczej to nie zapalenie oskrzeli bo mialabys jednak ten kaszel troche produktywny a nei taki ciagle suchy . Zapalenie sie stwierdza jak kaszel wystepuje ok 2-3 tygodni czesto bez zadnych innych objawów ....................... Idz do alergologa on bedzie wiedzial najlepiej czy to allergia . Moim zdaniem powinnas miec zdjęcie pluc jak tak ciagle kaszlesz . No i trzeba sprawdzic czy przypadkiem sie astma nie zaczyna-charakterystyczne kaszle nocne  .

zuzia

Cytat: vobi w 17 Maj 2011, 22:41:18maraxela ale przy zapaleniu oskrzeli chyba bylyby jakies objawy "osluchowe"?
chyba niekoniecznie.
tak samo jak czasem przy zapaleniu płuc ich nie ma.

marax

#13
Cytat: zuzia w 17 Maj 2011, 22:17:19
chyba niekoniecznie.
tak samo jak czasem przy zapaleniu płuc ich nie ma.
u dzieci w zapaleniu pluc nie ma objawow w RTG ani w osluchu (rtg jest praktycznie niediagnostyczne a objawy osluchowe czesto slabo wyrażone)  u doroslych najczesciej są

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


adam90

Zamiast szukać informacji na forum to najlepiej iść do lekarza, zrobić badania. Potem będziesz wiedzieć czy to nie jakaś choroba, bakteria, wirus. To lepszy sposób niż pomoc od internautów... ;_;

sabrinka

Myślałam że suchy kaszel to objaw gruźlicy

sylvia63

Alergia to mało sympatyczna choroba. Wiem bo mam. Tylko wizyta u odpowiedniego lekarza, testy skórne lub z krwi na początek i dopiero można cokolwiek wyrokować. Ja do tego mam początki astmy :(

Legre

Walić do lekarza i tylko to! nie ma nic lepszego niz pomoc specjalisty, a szkoda tracic życie i zdrowie na "samoleczenie"  :jezor:

Gornika

#20
Rownież jestem zdania, że warto jest udać się do lekarza. Laryngologa albo alergologa. MOżna też wybrać się do internisty i ten pokieruje dalej do odpowiedniego specjalisty. Zwykle jeśli suchy kaszel trwa dłużej niż tydzień, trudno będzie nam go wyleczyć.


Daję namiar na przychodnię w Skawinie https://rcmskawina.pl/zakres-uslug MOżna zapisać się na miejscu do laryngologa na wizytę oraz skonsultować ten prbolem z lekarzem.