Raclette czyli co by tu ugrilować?

Zaczęty przez gdziezby, 07 Paź 2007, 18:06:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gdziezby

Macie? Lubicie? Nie lubicie?

Ja jestem posiadaczką okragłego modelu od całkiem niedawna i jako fanka grillowanych potraw bywam wprawiana w zachwyt podczas konsumpcji ;-). Na górze szaszłyki, krewetki, pieczarki, papryka, cebula, ziemniaki, a w łopatkach 1000980 gatunków sera.

Super do imprezki i winka.

Może znacie jakieś fajne przepisy???
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

salsa

gdziezby, to jest super sprawa, znajomi to maja i na kazdej imprezie obowiazkowo:)

my   mamy tylko founde, a to mi sie marzy na razie:) szczesciaro;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

gdziezby, salsa,
mi też sie to marzy. Na razie mamy tylko grilla. Nawet zestawu do fondue nie mamy (bo i tak nie byloby gdzie trzymac), ale wszystko przed nami.

salsa

Cytat: "zuzia"Na razie mamy tylko grilla.

tez mamy grila-zapakowany w pudełku bo nie ma gdzie go trzymac:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

gdziezby

Serio palce lizać. Myślałam, że będzie przysłowiowy kurzołap. A tu miłe zaskoczenie. salsa,  a pieczeie coś wyjątkowo wymyślnego? :-) Ja chcę poeksperymentować z owocami i białą czekolą.
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

zuzia

Cytat: "salsa"tez mamy grila-zapakowany w pudełku bo nie ma gdzie go trzymac:P

a myślisz, że nasz to jak stoi? na razie zwiedza wersję "na szafce" w kuchni, musimy tylko zaprosić na obiad ofiarodawców i pewnie znowu tam zawędruje.

salsa

Cytat: "gdziezby"A tu miłe zaskoczenie. salsa, a pieczeie coś wyjątkowo wymyślnego? :-)
ostatnio robilisy szaszłyki, zawijance  z pieczarek i boczku
piersi kurczaka w sosie sojowo miodowym
oczywiście serki:)
smażone pomidory w chrupiącej panierce
chlebki czosnkowe

na słodko-kawałki ananasa , brzoskwini i arbuza w ciescie naleśnikowym z cynamonem:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Raclette ma podstawowa zaleze - nic nie musisz gotowac, no oprocz ziemniakow. Warzywa kroisz, ukladasz w salaterkach, a kazdy sobie griluje na patelence co chce.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sweedee

Cytat: "mayagaramond"nic nie musisz gotowac, no oprocz ziemniakow
ja tam nawet ziemniaków nie gotuję, tylko kroję w cieniutkie plasterki i wychodzą takie niby chipsy  ;-) tylko powierzchnie smaruję jakimś tłuścioszkiem, żeby nic nie przywarło.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mayagaramond

Cytat: "sweedee"ja tam nawet ziemniaków nie gotuję, tylko kroję w cieniutkie plasterki i wychodzą takie niby chipsy ;-) tylko powierzchnie smaruję jakimś tłuścioszkiem, żeby nic nie przywarło.

Musze wyprobowac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

My mamy tylko takiego grila i uzywamy go bardzo czesto bo wszytsko robimy z grila (warzywa, mieso, ryby, croissanty...)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Yotta

Cytat: "gdziezby"Serio palce lizać. Myślałam, że będzie przysłowiowy kurzołap. A tu miłe zaskoczenie. salsa,  a pieczeie coś wyjątkowo wymyślnego? :-) Ja chcę poeksperymentować z owocami i białą czekolą.

heheheheh jak mam gości to często robię właśnei "grilla " a potem na posiadówkę i deser founde czekoladowe. W miseczce rozpuszczam czekolade z odrobiną mleka i alkoholu, stawiam na podgrzewaczu ( od herbacianego dzbanka, ale to moze byc zestaw do foundee) wkoło w miseczkach różne owoce - winogrona, ananas, wiśnie z nalewki - mniam, mandarynki, gruszki i widelce do founde. Zabawa przednia. Polecam.

Natchnęłaś mnie by dla odmiany zrobić z biała czekoladą

gdziezby

#12
Robale wyszły wyborne.
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.