Aktualności KINOWE

Zaczęty przez salsa, 14 Gru 2008, 18:24:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

a propos magii - my bylysmy wczoraj na Mary Poppins. N. i jej przyjaciolce bardzo sie podobalo. wyszly zauroczone.
dla mnie za duzo muzyki i spiewania, za mało magii. pamietam ze ksiazka wiele lat temu totalnie mnie zauroczyla. byl w niej niesamowity klimat.
tego mi potem bardzo zabrakło w Harrym Potterze, ktorego uznalam w porównaniu z M.P. za zwykłą przygodówkę.

wrobelek0403

Bajek dawno nie ogladalam. Poszlabym na Fantastyczne zwierzeta, ale nie mam z kim lol

Za to mam taka obserwacje ze reklamy sa coraz bardziej krzykliwe i chaotyczne, zwlaszcza te kierowane do mlodych.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

Cytat: golinda w 31 Gru 2018, 09:23:53
cumberland, ja tez nie znosze tych bajek, ktore od czasów Shreka robione są na jedno kopyto - durne teksty, żarty nie wiadomo dla kogo, zbyt intensywne tempo, a wszystko to powoduje ze te bajki odziera sie z magii.

tempo faktycznie jest piorunujące, ta intensywność kolorów, szybkie przejścia, przeładowanie ruchem, dynamiką, jak w teledysku
własnie tak wczoraj z T. później rozmawialiśmy, że za naszych czasów to się chodziło na Poranki z Misiem Kolargolem, a i tak bywamy znerwicowani, strach się bać jak te bajki wpływają na nasze dzieci 

dlatego zaraz po Nowym Roku zabieram ich dla odmiany do NOSPRu na koncert dla dzieci :)

golinda

cumberland, ja w ogole nie chodze z moimi do kina na takie bajki. wole od czasu do czasu teatr, filharmonię etc.
to co oglądają w tv tez selekcjonujemy.

z tych nowych bajek podobala mi sie Straznicy marzeń.

Angie

Cytat: golinda w 31 Gru 2018, 09:27:03
a propos magii - my bylysmy wczoraj na Mary Poppins. N. i jej przyjaciolce bardzo sie podobalo. wyszly zauroczone.
dla mnie za duzo muzyki i spiewania, za mało magii. pamietam ze ksiazka wiele lat temu totalnie mnie zauroczyla. byl w niej niesamowity klimat.
tego mi potem bardzo zabrakło w Harrym Potterze, ktorego uznalam w porównaniu z M.P. za zwykłą przygodówkę.

Też byłam i mam identyczne przemyślenia.  Był nudnawy.

Lenie się podobało ale zachwycona nie była.

Justynna

Cytat: golinda w 31 Gru 2018, 10:11:21
z tych nowych bajek podobala mi sie Straznicy marzeń.
i jeszcze "Sekrety morza". Piękna animacja :)

cumberland

Cytat: Justynna w 31 Gru 2018, 11:46:37
i jeszcze "Sekrety morza". Piękna animacja :)



"Sekrety morza" moi uwielbiają
Tych Strażników nie znam, muszę ogarnąć

golinda

"Sekrety morza" to zupełnie inna półka ;) są jeszcze "Sekrety księgi" - oba piękne, ale nie ma co porównywać nawet tego do produkcji zza oceanu ;) "Strażnicy marzeń" jednak na tle reszty tych pościgów kolorów i dźwięków wypadają dobrze :)

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 31 Gru 2018, 09:27:14Poszlabym na Fantastyczne zwierzeta, ale nie mam z kim
nie chodź, bo są strasznie rozczarowujący.
Cytat: cumberland w 31 Gru 2018, 09:03:27a w niedzielę wylądowaliśmy na Królowej Śniegu, dzieciom się podobało, ale mnie te animacje jakoś osłabiają ostatnio, mam wrażenie, że to jeden temat wałkowany na setki sposobów
a bo to Pixar chyba zaczął, postacie wyglądają dokładnie tak samo, wymieniają im się tylko kolory oczu, włosów i ciuchy. Animacja dokładnie ta sama i to nie tylko w produkcjach z USA, ostatnio oglądałam "Uprowadzoną Księżniczkę" zrobioną na Ukrainie i jest to to samo co Zaplątani, Kraina Lodu (ok, nie ma nic gorszego od Krainy Lodu) i parę innych.  A już pomijając humor to te filmy animowane robią się totalnie nie interesujące -  wczoraj oglądałam "Ralph breaks the internet" (u nas będzie Ralph Demolka 2) i to jest po prostu nic.
Byłam zachwycona tym Spidermanem co leci, bo miał dobry scenariusz (dla odbiorców w różnym wieku) i rewelacyjną animację, zrobili miks takiej komiksowej i współczesnej. Zacnie im to wyszło.




malutenka

A coś zupełnie świeżego i ładnego robią Japończycy, dla dzieci "Ponyo" albo "Pożyczalska Arietty" to są prześliczne filmy!

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 31 Gru 2018, 16:38:44nie chodź, bo są strasznie rozczarowujący.

buuuuu. szkoda.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

malutenka, dzięki za tytuły. spojrzym!

golinda

Cytat: malutenka w 31 Gru 2018, 16:38:44Kraina Lodu (ok, nie ma nic gorszego od Krainy Lodu) i

nie ma!!!! to jest straaaaszne! te dialogi, zarty, fabula. widzialam w kinie zapowiedz i pomyslalam ze jakbym miala cale to gowno obejrzec to chyba musialabym potem dla przeciwwagi na nowo mature zdawac.

malutenka

Cytat: golinda w 31 Gru 2018, 17:28:09
nie ma!!!! to jest straaaaszne! te dialogi, zarty, fabula. widzialam w kinie zapowiedz i pomyslalam ze jakbym miala cale to gowno obejrzec to chyba musialabym potem dla przeciwwagi na nowo mature zdawac.

ja obejrzałam całe. Żałuję, ale jednocześnie mogę to nienawidzić bardziej.
A moją ulubioną księżniczką Disneya jest Tiana z "Księżniczki i żaby", która ma prace i chce otworzyć własną restaurację :)

jusia

Zabawa, zabawa...o kobietach alkoholiczkach,
Mój piękny syn...o synu narkomanie.
Najpierw obejrzałam polski i stwierdziłam, że niczego nowego się nie dowiedziałam, później ten amerykański, który jeszcze bardziej do mnie nie przemówił.
Po dalszej refleksji doszłam do wniosku, że ten o alkoholiczkach jest taki łopatologiczny, nie ma tu miejsca na głębsze przemyślenia, z kolei mój Piękny syn jest bardzo amerykański (te rozmowy, poklepywanie się po plecach, proces leczenia i itp) i to mimo tematu, który może stać się też moim udziałem, ani mnie wstrząsnął,ani dotknął, natomiast z poziomu uniwersalnej historii, historii miłości rodziców do dzieci, historii słabości i walki, jest o czym pomyśleć....
Poza tym M. był na Green book i powiedział, że świetny
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

wrobelek0403

jusia, no wlasnie mialam pytac czy ktoras z Was byla na zabawie. Niby bym poszla, ale chyba bez przekonania.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

Cytat: wrobelek0403 w 13 Sty 2019, 21:05:47
jusia, no wlasnie mialam pytac czy ktoras z Was byla na zabawie. Niby bym poszla, ale chyba bez przekonania.

Ja się wybieram w środę, idę za 8 zł na seans seniora z teściowa, więc biorę co akurat dają 😉

A wczoraj byliśmy na Vice, polecam! Christian Bale genialny. Choć byłam w szoku, bo mimo, że to pierwszy weekend u nas, sala prawie pusta...

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 13 Sty 2019, 21:05:47
jusia, no wlasnie mialam pytac czy ktoras z Was byla na zabawie. Niby bym poszla, ale chyba bez przekonania.

Nie podobal mi się Moje corki krowy a ten po trailerze jeszcze mniej. I nie lubie A. Kuleszy. Nie przekonuje mnie i irytuje.

zwierzatko_mojej_mamy

golinda, moje córki krowy mi się od razu nie podobał po tytule ;D ale nie oglądałam ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

Moje córki krowy były beznadziejne, to już zabawa lepsza :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

Moj piekny syn dla mnie miał mocny przekaz, ale wczesniej czytałam fragemnty ksiazki tego Ojca, gdzies w necie to było wiec faktycznie znam kontekst jak do tego doszło (zdaniem Ojca)

na zabawe wybieram sie w srode
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Widzielismy jeszcze ONI i hmmm dziwny film, chyba nie moje klimaty, reżyser za bardzo chciał poszalec a nie wyszło ;)

Zwierzęta i jak je znaleść - cz 2 - w sumie nie wiem po co na to poszlismy, moze dlatego ze niedawno ogladalismy na hbo go pierwszą częśc
takie sobie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Byłam na tej zabawie zabawie
autorka slizga sie po temacie, w sumie nie ma tam głebszych tresci
i te pomysły są takie tanie, oklepane, niczego nwego nie pokazuje, bardziej chyba jak "ukryta prawda" to było (taki gniot TVN )
nie jest nudne po porstu bez głebszych tresci, mozna obejrzec w telewizji i tyle
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

salsa, w tym filmie pozytywna może być tylko jedna "kwestia" - Dorociński ;)

ja go ostatnio w teatrze widziałam - co za gość :)

salsa

Polecam film VICE
naprawde dobry, 130 minut - długi ale swietnie si to oglada
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)