Rowerek

Zaczęty przez Angie, 15 Kwi 2010, 23:40:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

mój jeździ w kasku. czasem, u moich rodziców bez bo tam ma mniejszy rower i kasku brak ale na 20 calowym nie pozwalam mu jeździć bez. Moja mama za dużo osób bez kasku wiozła erką ;)

Kasia

staram się aby Michał jeździł na rowerze w kasku, bez kasku jeździ tylko wtedy gdy pożycza go Mai (musze Majce kask kupić).
Maja na hulajnodze jeżdzi bez kasku (ale zamierzam to zmienić) a w foteliku rowerowym z D. w kasku.

Kasia

ale też zdarzało się, że Michał na podwórku zdjął kas i jeździł bez lub z Danielem bez kasku wyszli na podwórko i guzik.
Daniel zapomina o kaskach totalnie, ja pilnuję ale nie zawsze upilnuję.

rudasekawf

Lena na rowerze biegowym bardzo słabo jeździ. Wkurza się i niby chce, ale szybko rrezygnuje. Może na takim da radę

jo_miekka

rudasekawf, to pewnie zajmie jej chwilę dłużej, ale w sumie czy to ma znaczenie? Jak nie polubie eraz, to odstawi i polubi później. Jak nie da rady pedałować, to nie. Jak da radę pedałować a nie da rady odczepić bocznych - niech jeździ tak.
Przecież to o jej fun chodzi suma summarum, co nie?
Ja się mega cieszę, że JJ jeździ, że lubi. Jestem mega dumna. Ale są dzieci, które dłużej do roweru dorastają i co im zrobisz ;)

Ale z tymi kaskami to mnei jednak zawstydzacie...


fasolka1980

jo - no moje parę razy by się mocno potłukły gdyby nie kask.....doceniam jego ochronę. A jaki masz z im problem?

magdalinska

Cytat: jo_miekka w 27 Kwi 2017, 10:54:24Ale są dzieci, które dłużej do roweru dorastają i co im zrobisz ;)
nooo Kuba do dzisiaj nie dorósł ;)

Kasia

rudasekawf, to myślę że rower z bocznymi może jej się spodobać.
Bo on nie wymaga pospiechu i wysiłku.
Można na leniwca go postawić i on sam stoi, można sobie na nim usiąść i nic nie robić i on się nie przewróci :)
a pedałować się nauczy, mój Michał też musiał się nauczyć (co też dla mnie mega dziwne było).


jo_miekka

#1133
Cytat: fasolka1980 w 27 Kwi 2017, 11:07:26A jaki masz z im problem?

W sumie nie wiem. Sama jeżdżę bez. Może dlatego.
Jagoda dostała kask wraz z rowerem, traktowała jako gadżet a jak zaczęła jeździć na poważnie, to często o kasku zapominała a ja też nie mam odruchu, by przypominać, bo mi się rower wcale z automatu z kaskiem nie kojarzy. Nie wiem, czy odkąd jeździ na dwóch kółkach, czyli od jesieni zeszłego roku, założyła kas chocby raz.
Dwa, że ten kas który ma... no nie wiem, mnie się wydaje, że w razie porządnego upadku i tak by się obsunął, badziewny jest. Trzy, że ona się nie przewróciła nigdy w jakiś bardziej niebezpieczny sposób.
I tak, ja wiem, że to nie są rozsądne argumenty.

niewiemjaka

ale pedałowanie jest trudne :d to, że trzeba naciskac raz jedną nogą, a raz drugą bo inaczej sie hamuje, Franek tak samo jak wsiadł na rower to naciskał obiema nogami naraz najpierw i się dziwił, że stoi :D
trzeba to "załapać" a jak się załapie to już z górki :D

rudasekawf

Dokładnie tak jak mówicie, to ma być dla niej frajda. Biegowy o tyle porażka, że bardzo chce, chce z innymi dzieciakami, a nie potrafi załapać tego ruchu. Odpychania się i swobodnego podniesienia nóg, dosłownie biegnie z rowerem między nogami. Zdecydowanie woli hulajnoge,.na.której mega śmiga. Ostatnio w martes sport zobaczyła rower z kółkami z boku i się napalila.


Kasia

Cytat: jo_miekka w 27 Kwi 2017, 11:25:09i tak by się obsunął, badziewny jest. Trzy, że ona się nie przewróciła nigdy w jakiś bardziej niebezpieczny sposób.
Michał w kasku jeżdzi ale też mam wątpliwości czy zawsze on ochroni głowę.
Majce chce kupić pełnego orzeszka ale ostatnio przymierzałam taki Michałowi i szały jakiegoś nie było. Też jakby głowy całkiem nie chronił. Najlepszy byłby kask narciarski lol lol lol lub motorowy :D

Angie

Lena jeździ w kasku, raczej tego pilnuję.

jo_miekka

A jeszcze jedną mam niechęć do kasku - GORĄCO!

marax

Bo to jest problem w całej koordynacji ruchowej  tu nie chodzi tylko o nogi ale mózg ręce . Często takie dzieci nie lubią rysować moja problem. Integracja sensoryczna w późniejszym etapie . Moja chrześnicą dopiero po 3 latach ćwiczeń z integracji sensorycznej jako 8 latek zaczęła jeździć na rowerze

Angie

Kupowała już któraś rower 26 dla dziecka? Wybieramy właśnie dla Leny i nie możemy się zdecydować.

kotabma

Angie, my kupowaliśmy 20 dla Zosi. Do 26 nam daleko 😀
Wybraliśmy Meridę czarna chłopięcą.
Patrzyliśmy tez na rowery Giant i Kellys. Ostatnie zdanie należało do Zosi.
Jak będziemy kupować nastepny rower rozpatrywać będziemy te same firmy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Angie, Wik ma kellysa ale 20 zdaje sie

Angie

Ja wczoraj sprzedałam 20, to już był dla Leny rowerek :D
24 też jest mała, nie ma sensu już jej kupować.  Spokojnie sobie radzi na 26 w wersji młodzieżowej.
Najlepiej pasował jej kross, ale jeszcze zobaczymy.

O taki

https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-woman/lea-f2

justynaaaa2

Adaś kocha biegowy i nie wiem czy kiedyś się z nim rozstanie :D ja mam strach w oczach jak widzę jego rozpędzającego się z górki z nogami podkulonymi
na zwykły próbowaliśmy go wsadzić 2 razy jak byliśmy w decathlonie ale to jakaś pomyłka ;) totalnie nie ogarnia pedałowania, powiedział że taki mu się nie podoba i on woli swój, bo on chce jeździć a nie się męczyć :D nie wiem, może ma za chude nogi i nie ma siły ;)
myśleliśmy że to będzie prezent na 4 urodziny ale w tym wypadku byłby to mega nietrafiony prezent ;)
Hulajnogi też nie lubi i średnio ogarnia, może z 10 razy na niej stał
czekamy z tym rowerem na moment aż zobaczy kogoś w swoim wieku jeżdzącego na rowerze to może sam zechce
nie planuję już 4 kółek, równowagę ma super opanowaną

kotabma

Angie, krossy tez sa dobre 🙂
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Myśmy Ani teraz kupili kross ella 20
o taką

http://www.kross.pl/pl/node/19969

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 10 Maj 2017, 18:14:26nie wiem, może ma za chude nogi i nie ma siły ;)

te małe rowerki są nieporozumieniem. Nina nie dawała rady na tym jeździć, bliźniaki też nie dają
ciężko to strasznie chodzi
na większym Nina pojechała od razu

rubin04

Cytat: errata w 11 Maj 2017, 12:25:28
Myśmy Ani teraz kupili kross ella 20
o taką

http://www.kross.pl/pl/node/19969

Dla P tez kupilsmy Krossa - dobre i polskie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

https://www.decathlon.pl/rower-dla-dzieci-20-mistigirl-300-ltd-id_8304259.html

Ja któraś doświadczenie z tym modelem?
Daga ma 16, nie chce na niej uczyć się na 2 kołach, może jest za mała? Ma 120cm