Gdzie dobry plener w Bielsku

Zaczęty przez ostry13, 11 Wrz 2008, 14:35:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ostry13

Poszukuje fajnego i widokowego miejsca na moje zdjecia plenerowe w Bielsku-Białej, moga tez byc jakies zabawne. Jesli macie jakies propozycje to pisać. Pozdrawiam :yes:

vobi

jesli slub w porze kwitnienia kwiatow (czyli nie zima i nie wczesna wiosna/pozna jesienia), to polecam plener w Pisarzowicach, mozna sie np. umowic w ogrodach u Pudelkow (uwaga! jest jakas niewielka odplatnosc - nie wiem jaka dokladnie - i trzeba sie wczesniej umawiac, bo jest bardzo duzo chetnych)

effik

To zależy, czy chcesz mieć plener na łonie natury, czy w przestrzeni miejskiej.
Jeśli to drugie, w Bielsku jest dużo urokliwych miejsc, zwłaszcza w starych częściach miasta. Jeśli to pierwsze - można wybrać coś w okolicach Bielska, wszędzie blisko :)

bagietka12

również jestem zainteresowana fajnymi miejscami na plener w Bielsku  :P w LIPCU :)

Ja osobiscie polecam lotnisko, plac ZWM (stary rynek), zamek, teatr... i nic wiecej do głowy mi nie przychodzi. To są takie "oklepane" miejsca, wszyscy tam robią zdjęcia :/ chciałabym znaleść coś innego... zastanawiamy się nad Zamkiem w Ogrodzieńcu, tylko od Bielska to jest spory kawał drogi :( no ale my sesję plenerową robimy nie w dzień ślubu więc może sie skuszę  :hmm:

MagdaG

wiem, że to kawałek drogi od Bielska.... ale w Ustroniu jest przeurocza chatka góralska - knajpa:) I w środku i na zewnątrz jest przeuroczo. Tylko jeden problem - tam jest zawsze mnóstwo ludzi... ale myślę, że gdyby pogadać z właścicielem to przed otwarciem można by się pokręcić i porobić parę fotek:)

effik

Cytat: bagietka12 w 21 Lis 2008, 17:10:21
również jestem zainteresowana fajnymi miejscami na plener w Bielsku  :P w LIPCU :)

Ja osobiscie polecam lotnisko, plac ZWM (stary rynek), zamek, teatr... i nic wiecej do głowy mi nie przychodzi. To są takie "oklepane" miejsca, wszyscy tam robią zdjęcia :/ chciałabym znaleść coś innego... zastanawiamy się nad Zamkiem w Ogrodzieńcu, tylko od Bielska to jest spory kawał drogi :( no ale my sesję plenerową robimy nie w dzień ślubu więc może sie skuszę  :hmm:

Pszczyna bliżej, Częstochowa też, a plenery piękne :)

bagietka12

Cytat: effik w 21 Lis 2008, 22:12:04
Cytat: bagietka12 w 21 Lis 2008, 17:10:21
również jestem zainteresowana fajnymi miejscami na plener w Bielsku  :P w LIPCU :)

Ja osobiscie polecam lotnisko, plac ZWM (stary rynek), zamek, teatr... i nic wiecej do głowy mi nie przychodzi. To są takie "oklepane" miejsca, wszyscy tam robią zdjęcia :/ chciałabym znaleść coś innego... zastanawiamy się nad Zamkiem w Ogrodzieńcu, tylko od Bielska to jest spory kawał drogi :( no ale my sesję plenerową robimy nie w dzień ślubu więc może sie skuszę  :hmm:

Pszczyna bliżej, Częstochowa też, a plenery piękne :)

no tak tylko ja jestem z Bielska i dlatego chce w Bielsku lub w okolicach.

Pszczyna..... NIE!!!! strasznie oklepane zdjęcia, wszyscy tam robią plenery, ja już nie mogę patrzeć na zdjęcia z Pszczyny  :thumbdown:

A Częstochowa.... strasznie daleko od Bielska!!! :(

ishka82

W Bielsku można zrobić plener miejski, w starej części miasta jest wiele urokliwych zakątków. Można na łonie przyrody - Szyndzielnia, w ogóle pobliskie góry i lasy, Błonia, Dębowiec, lotnisko itp. Ja miałam plener na stadninie koni, bardzo polecam, jeśli ktoś lubi konie ;;) Polecam stadninę koni Kasztanka. Poza tym oklepane, ale piękne zdjęcia można zrobić w Pszczynie :P Ja mam właśnie Pszczynę i stadninę :D

effik

Cytat: ishka82 w 22 Lis 2008, 10:38:54
W Bielsku można zrobić plener miejski, w starej części miasta jest wiele urokliwych zakątków. Można na łonie przyrody - Szyndzielnia, w ogóle pobliskie góry i lasy, Błonia, Dębowiec, lotnisko itp. Ja miałam plener na stadninie koni, bardzo polecam, jeśli ktoś lubi konie ;;) Polecam stadninę koni Kasztanka. Poza tym oklepane, ale piękne zdjęcia można zrobić w Pszczynie :P Ja mam właśnie Pszczynę i stadninę :D

O i właśnie. Poza tym w każdym mieście można zrobić "oklepane zdjecia", w Bielsku też. Może warto trochę pozwiedzać i wybrać bardziej unikalne miejsce niż teatr, zamek etc.?
O, pomysł z lotniskiem bomba :) (sama przemyślę, hehe). No i te zakątki z kamieniczkami, super to wygląda.

ishka82

effik, zdjęcia z lotniska są super, jak się para postara i załatwi, to można nawet z jakimś szybowcem zrobić sesję lotniczą :D W mieście, to właśnie oprócz punktów obowiązkowych typu zamek (jeszcze w remoncie?jeśli nie, to może ktoś ma fotki jak to teraz wygląda...), teatr, rynek jest mnóstwo uliczek, zakamarków, gdzie można popstrykać świetne foty. A z oklepaniem pewnych miejsc, to też sprawa dyskusyjna. Ja dowiedziałam się, że wiele osób robi zdjęcia w Pszczynie od fotografa, bo sama wcześniej się tematem nie interesowałam. Mnie się moje zdjęcia bardzo podobają, a jako, że nasze rodziny nie są z Bielska, to nigdy tych miejsc nie widziały. Poza tym ciężko znaleźć miejsca super oryginalne, każdy fotograf ma jakieś ulubione miejsca na plenery i można albo mu zaufać, albo samemu poszukać czegoś nowego.

bagietka12

ishka82 zgadzam sie z Tobą w 100% :)

lotnisko extra miejsce na zdjęcia :dance:
co do Pszczyny to ja nie przeczę, że tam jest ładnie i fajne zdjęcia można zrobić, tylko wszyscy nasi znajomi mają tam zdjecia wiec ja chciałabym cos innego :)
podobno tez fajnie jest na Zamku w Żywcu

bagietka12

nasz fotograf robił w tym roku sesję plenerową w Bielsku, na jego stronce http://www.grygierczyk.com/ w zakładce "plener" są właśnie zdjęcia z Bielska. Patrząc od początku to są zdjecia:
1. ze Starego Rynku czyli placu ZWM i starych uliczek,
2. potem sa zdjęcia właśnie z lotniska,
3. no i wkońcu z Hotelu Vienna.
Mnie się podobają :)

No a reszta zdjęć na tej stronce to już nie jest chyba z Bielska  :P

ishka82

bagietka12, ja dość długo mieszkałam blisko lotniska, uwielbiałam tam spacerować :) W sumie to nie wim, czemu tam pleneru nie zaplanowałam :knuje: A myślałaś o Dębowcu? Albo o Szyndzielni...też pięknie i łatwo tam dotrzeć ;;) Rany, jak ja tęsknię za Bielskiem :crying:

ishka82

Ja na początku myślałam też o plenerze wieczornym miejskim. Bielsko jest pięknie oświetlone. Widziałam gdzieś takie zdjęcia i były świetne :)

bagietka12

ishka82 Bielsko jest naprawde ładnym miastem :) nie dziwie się, że tesknisz  :glaszcze:

Jeżeli chodzi o nasz plener to tak jak pisałam  chciałabym pojechać do Ogrodzieńca, no i może do Szczyrku bo stamtąd jest moj Narzeczony :D

Zobaczymy :) mam jeszcze troche czasu do namysłu :)

bagietka12

A tu jest przykład zdjęcia z Ogrodzieńca. Pieknie tam jest  :thumbup:

bagietka12

a tu ruinki w całej okazałości :)

ishka82

bagietka12, pięknie, do Ogrodzieńca wybieramy się z mężem już długo i jakoś zawsze coś przeszkodzi :headbang: W Szczyrku też można piękne zdjęcia zrobić :) Może uda Wam się namówić fotografa na odwiedzenie kilku miejsc w trakcie pleneru.

bagietka12

ishka82 z fotografem nie będzie problemu :) przynajmniej tak powiedział  :blush: trzeba tylko dobrze zaplanować trasę :) i mam nadzieję że uda nam sie odwiedzić te miejsca które sobie zaplanujemy :D

ishka82

bagietka12, na pewno się uda :D A ślub na kiedy zaplanowany? Rozumiem, że plener nie w dniu ślubu :knuje:

bagietka12

ślub 11.07.2009 :) i plener oczywiście że nie w dniu ślubu  ;)

ishka82

Latem z plenerem można poszaleć :)


dzidecka

Polceam jeszcze ruiny dworku Zofii Kossak-Szczuckiej w Górkach Wielkich. 15 minut drogi ;)

bagietka12

dzidecka a masz stamtąd jakieś zdjęcia? jak tak to może wrzucisz jakieś  :blush: