trójglicerydy

Zaczęty przez vobi, 05 Sie 2008, 14:44:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Zrobilismy sobie z mezem badanie poziomu cholesterolu i trojglicerydow. No i nie wyszly najlepiej   :sekret:
Dwa lata temu mialam poziom calkowity cholesterolu gdzies posrodku normy, dzisiaj jestem nieco nad norma  :be: Mam 205 mg/dl, a norma to 140-200 mg/dl. Niby nieduzo (chyba?) ale jakis sygnal alarmujacy to jest. Z kolei maz cholesterol calkowity ma w normie, ale za to ma za wysoki poziom trojglicerydow (166 mg/dl, a norma to 40-150 mg/dl) i za niski poziom HDL.

Szukalam w necie informacji o diecie "zbijajacej" cholesterol i/lub trojglicerydy, ale za duzo nie znalazlam, tzn. informacji sporo, ale bardzo ogolne i czesto wrecz sprzeczne ze soba :confused:. Chcialam zapytac czy ktoras z miotel ma jakies doswiadczenia pt. dieta obnizajaca cholesterol i/lub trojglicerydy? Czy te dwa cele mozna w ogole polaczyc w jednej diecie?

I jeszcze jedno - wyczytalam gdzies ze przy poziomie trojglicerydow powyzej 150 mg/dl najlepiej sie skonsultowac z lekarzem. Przekonanie mojego malza do pojscia do lekarza zabierze mi pewnie pare miesiecy, tylko boje sie ze jak mi sie wreszcie uda, a lekarz go wysmieje ze z pierdolami przychodzi to bede miala przerabane  >:D Jak myslicie, mam go wykopac do lekarza z tym wynikiem czy na razie dieta powinna wystarczyc?

Z gory dziekuje za pomoc  :smiley_worship:

marax

Cytat: vobi w 05 Sie 2008, 14:44:43
Zrobilismy sobie z mezem badanie poziomu cholesterolu i trojglicerydow. No i nie wyszly najlepiej   :sekret:
Dwa lata temu mialam poziom calkowity cholesterolu gdzies posrodku normy, dzisiaj jestem nieco nad norma  :be: Mam 205 mg/dl, a norma to 140-200 mg/dl. Niby nieduzo (chyba?) ale jakis sygnal alarmujacy to jest. Z kolei maz cholesterol calkowity ma w normie, ale za to ma za wysoki poziom trojglicerydow (166 mg/dl, a norma to 40-150 mg/dl) i za niski poziom HDL.

Szukalam w necie informacji o diecie "zbijajacej" cholesterol i/lub trojglicerydy, ale za duzo nie znalazlam, tzn. informacji sporo, ale bardzo ogolne i czesto wrecz sprzeczne ze soba :confused:. Chcialam zapytac czy ktoras z miotel ma jakies doswiadczenia pt. dieta obnizajaca cholesterol i/lub trojglicerydy? Czy te dwa cele mozna w ogole polaczyc w jednej diecie?

I jeszcze jedno - wyczytalam gdzies ze przy poziomie trojglicerydow powyzej 150 mg/dl najlepiej sie skonsultowac z lekarzem. Przekonanie mojego malza do pojscia do lekarza zabierze mi pewnie pare miesiecy, tylko boje sie ze jak mi sie wreszcie uda, a lekarz go wysmieje ze z pierdolami przychodzi to bede miala przerabane  >:D Jak myslicie, mam go wykopac do lekarza z tym wynikiem czy na razie dieta powinna wystarczyc?

Z gory dziekuje za pomoc  :smiley_worship:

dieta powinna wystarczyc jednak ja dietetykiem nie jestem wiec ciezko mi szczegoly podac

marax

wyniki sa dobre takie odbiegniecie od normy sa nieznaczące, zmiana diety wystaczy

vobi

maraxela, ok, dzienx  :piwko:

marax

wiesz co mialam taki fakultet jak dietetyka-przepraszam ale bylo tam tak budno ze usnelam na wykladnie o glicerydach :(:(

vobi

maraxela  :lollol:
dobra, jak nudno bylo to czuj sie usprawiedliwiona ;)

martos82

vobi tez sie ostatnio zszokowalam swoimi wynikami cholesterolu.
Proponuja Ci diete South Beach, wymyslona przez amerykanskiego kardiologa, dla ludzi z za wysokim poziomem trojglicerydow i cholesterolu wlasnie. Okazalo sie, ze przy okazji na tej diecie latwo sie chudnie, wiec jest bardzo popularna.
Znajdziesz wiele na jej temat w internecie, ale ja Ci poleca ksiazke Arthura Agatstona Dieta South Beach czy jak w 30 dni zyskac zdrowie i schudnac. Kosztuje niewiele ponad 20 zl ( ja ja kupilam w Empiku ), a jest bardzo pomocna.

Przy okazji poczytaj sobie ten arytkul o tluszczach trans - maja wielki zwiazek z poziomem cholesterolu

http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51220,3415944.html

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

martos82 jeszcze zeby mi to kto gotowal ;) te dania z ksiazki :D to bym nawet za chlebem nie tesknila ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

martos82

Zwierzatko nie musisz dan z ksiazki jesc :P ewentualnie mozna wynajac prywatnego kucharza :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

martos82 kiedy ja bym chciala :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

vobi nie jest źle z wynikami :) a na trójglicerydy - najbardziej rosną podobno od słodyczy ???
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

martos82

Ja jem baaardzo duzo slodyczy ( niestety ), a trojglicerydy zawsze u mnie w normie, takze musi byc tez jakas inna zaleznosc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: martos82 w 03 Paź 2008, 22:44:08
Ja jem baaardzo duzo slodyczy ( niestety ), a trojglicerydy zawsze u mnie w normie, takze musi byc tez jakas inna zaleznosc.

jest też zależność genetyczna, dużo większa niż w przypadku otyłości. u osób u których występują tzw rodzinne hipercholesterolemie prawie w ogole dieta nie ma wpływu na poziom trojglicerydów całkowitych, ldl i hdl.

ale większości z nas wystarczyłaby TRWAŁA zmiana nawyków żywieniowych