Romantyczne jesienne stylizacje i takież panny młode

Zaczęty przez claridad, 12 Lip 2008, 13:40:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

claridad

Więc tak - najpierw miał to być wątek wrześniowy bo ślub zaplanowany na piątego września, ale po tym jak zobaczyłam wstępnie zarezerwowaną salę na żywo złapałam się za głowę i załkałam gorzko jednocześnie spiesznie szukając nowej sali. Znalazła się dopiero na 17 października :( dla mnie to trochę późno, ale nie przełknęłam sali pomalowanej w pomarańczowo - zielone motyle i kule ;) bo chociaż kolory te lubię to jednak motyle owe wyglądały bardziej jak ponure wizje z "Labirytnu Fauna" niż motyle z sielanek Szymonowica.

Marzyła mi się dekoracja ze zbóż - bo i wesele będzie na wsi i kościółek bardzo skromny i drewniany cały, a jedyną ozdobą są witraże i organy.
Czy któraś z Was miała też takie pomysły? Wiem, że Ty - elizapj tak - więc obiecany wątek zbożowy się pojawia :) Przepraszam jedynie, że tak późno, ale nadmiar pracy w pracy ;)

O zielonym zbożu w połowie października mogę zapomnieć, ale myślałam nawet o suszonych kłosach tu i ówdzie - nie wiem tylko czy to pasuje. Bo tak jak pasowałoby do początku września tak do połowy października nie wiem czy będzie.

Dekorację chciałabym zrobić taką dość tematyczną - właśnie w klimacie wiejskim ze zbożami, może jesiennym, z herbacianymi różami, orzechami włoskimi, rafią, nieśmiertelnikami - nie wiem jedynie czy to nie za mało w tym będzie żywych kwiatów i czy cała dekoracja nie będzie zbyt zasuszona itd.

Problem jest też z salą - o ile kościół jest skromny  staroświecki to sala jest super nowoczesna i nie wiem czy taki klimat będzie do niej pasował, może lepiej pójść w biele i ascetyzm?

Jednym słowem - NIE WIEM. Pomysłów mam dużo, doświadczenia zero, doradców wokół ilość umiarkowaną, więc proszę forumki o pomoc i radę :)

claridad


elizapj

twinnie mowila , ze miala akcenty zbozowe na sali...napisz do niej:)

co do sali to faktycznie wiejskei klimaty sielankowe...jakos ciezko tu widze....zapytam bez ogrodek, musi byc ta?? macie w sumie jeszcze sporo czasu? moze znajdziecie nawet jakas zwykla wiejska duza izba :D wiellka stodola da sie jakos nagrzac prawda? te gazowe lampy co sa w restauracyjnych ogrodkach da sie postawic w stodole - no nie?:)
mi sie kiedys marzylo w stajni:) potem chcialam fabryke a wyladowalam w palacu, wiec szczerze mowiac trzeba brac duza poprawke na swoje zachcianki haha;) i czesto gesto wychodzi ze sie lubi co sie ma...
nie przjemuj sie jednak jesli nie da sie sali zmienic...bo moze jesli pokryjesz to i owo w tej nowoczesnej sali jakimis bialymi plachtami, tak zeby bylo widac tylko biel wszedzie, to wtedy latwo bedzie wkomponowac wiejski wystroj ze smakiem:) matki boskie w dobrym stylu mi sie podobaja:D
w andaluzji widzialam je czesto w knajpach jako element dekoracji, ba nawet u znajomych w domu nad umywalka:) takie witrazyki ze swieczkami i kwiatami moga wyjsc calkiem fajnie jesli sie do tego porzadnie przylozyc:) i o ile nie masz w rodzinie bardzo bogobojnych, kt bede Ci mieli za zle naduzywanie swietych wizerunkow...

jak tylko na cos wpadne to Ci podrzuce fotke bo bardzo mi sie podoba strona, w kt idzie Twoja stylizacja! nie poddawaj sie!!! badz twarda!!! to Twoj slub ma byc po Twojemu:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

przepraszam za OT - eliza trzeba bylo powiedziec, ze chcesz w stajni :)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

juz sie zaczyna..ooo

to co prawda ceremonia nie wesele, a Ty mowisz ze kosciolek juz masz...ale chodzi o wystroj i inspiracje dekoracji sali:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


jak bys mogla zakryc w swojej sali to wisi na suficie..i miec taki kompletnie bialy wystroj, jak mowilas bardzo ascetyczny, to w zasadzie, mozesz pojsc w 2 opcje...albo nowoczesnie chlodno jak tu:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


...albo wlasnie sielsko wiejsko romantycznie:
[brak fotki:(]

ale jakbys miala izbe z bali....to by sie dalo najlatwiej i z mniejsza iloscia kosztow i zmartwien zrobic charakteryzacje...:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


a tu sa fajne pomysly jakbys znalazla budynek z obdrapana cegla:) oraz zboze!!!

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


i mysle ze takie zboze nie wszedzie bedzie tak pieknie wygladalo jak na scianie z kamieni....moze sprobuj sobei naniesc photoshopem, czy nawet w powerpoincie fotke zboza na sciane waszej sali..moze akurat:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


kosze z jablkami/gruszkami, etc moga tez nadac fajny wiejski klimat:) http://themcwoods.blogspot.com/2008/02/summer-country-wedding.html

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: mayagaramond w 12 Lip 2008, 20:49:52
przepraszam za OT - eliza trzeba bylo powiedziec, ze chcesz w stajni :)


ano chcialam...przed fabryka:)

claridad sorki, ale kradne maye...na chwile...wez wejdz maya na 2 moje (stylizacja i kwiaty) bo u mnei jzu tylko 3 tygodnie i dramatyczne rozdarcie podczas ostatecznych wyborow:((( need help!!!! :'( :'( :'(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

claridad

Ehehe :)
elizapj - bug hugs and wsparcie! Wobec trzech tygodni do wesela i dylematów wewnętrznych i trzech emotek zapłakanych do granic możliwości - stawiam piwko i nie gniewam się ani trochę :)

I ogromne dzięki za pełne inspiracji zdjęcia :)

elizapj

dla odwaznych zboze we wlosachGuests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

chudonoga

Claridad, pozwolę sobie zapytać - cóz to za sala? we Wrocławiu?

claridad

Cytat: chudonoga w 15 Lip 2008, 10:47:48
Claridad, pozwolę sobie zapytać - cóz to za sala? we Wrocławiu?

Przepraszam, że dopiero teraz, ale właśnie na urlopie jestem i do internetu dostęp ograniczony :)
Sala jest kilka kilometrów od Łodzi - w miejscowości z której pochodzę :)

Co prawda bardzo chcieliśmy wesele we Wrocławiu ale jednak zostajemy przy tradycji i ślub jest w parafii PM :)

Jak na razie trochę od siebie odsunęłam temat dekoracji - w sobotę wybieram się na salę więc będzie okazja obfotografować i salę i catering.

elizapj
No właśnie niestety z salą weselną w moich rejonach jest ze sto smutków a może nawet i więcej. Albo terminy pozajmowane, albo sale wyglądają jakby tornado przez nie przeszło (totalnie zdewastowane toalety itd.) I ta oto sala to jedyne co jako tako się nadaje :)

elizapj

nie martw sie:)
ja wybralam sale kt w rankingu jakosci toalet byl ana istatnimmiejscu::)
miala inne walory na kt mi zalezalo.

warto okreslic sobie jakie sa najwazniejsze cechy tej sali (przestrzen, okna, wspolna/oddzielna z tancami etc..) i nie tyle wybrac njalepsza sale w okolicy, co ta slae, kt ma najlepsze wyniki dla naszcyh top 3 wymagan:)
ale nie to ze namawiam do zmiany...bo wg mnie z ta da sie duzo zrobic by wyszlo na Twoje
tylko ze skoro macie tyle czasu...to moze akurat jaks inna sie trafi:) tolaety nie sa najwazniejsze:) tzn wg mnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

claridad

dzięki elizapj :)
dla mnie toalety też nie są jakieś priorytetowe, ale...nie wiem czy oglądałaś "Wesele" (i nie to Wyspiańskiego ;) i nie wiem czy pamiętasz toalety z tego filmu (jakby nie było działy się w nich ważne części fabuły) - no więc te zdezelowane toalety były naprawdę luksusem wobec tego co ja zobaczyłam w kilku salach u nas ;)
Jakiś czas temu byłam na weselu u kolegi - wesele miał w starej kamienicy, toalety dla gości były po prostu dawnymi łazienkami mieszkańców - full wyposażenie, łącznie z wannami - wszystko średnio zadbane, raczej zagrzybione i pordzewiałe. A oni poustawiali wszędzie bukiety z margerytkami białymi, do wanny napuścili wody i w wodzie tej pływały podgrzewacze i kwiatki margerytek.
I wglądało to super, mimo, że łazienka sama w sobie nie miała klasy "lux".
Tylko, że to jednak wpasowało się w fajny styl :) A w naszej poprzedniej sali - po prostu nie dało się skorzystać z łazienki, z sufitu odpadał tynk, pomalowali ją w te pomarańczowe wielkie motyle, parkiet pozrywany...no i sala była potwornie, potwornie brudna... I cały mój zmysł estetyczny się jednak podłamał trochę :)

Jeszcze poszperamy po salach, może coś bardziej w klimatach naszych się znajdzie, jak nie to będziemy z tą salą kombinowali na potęgę ;)
Chciałabym jakoś oswoić ten luksus w tej sali, troszkę przytulniej tam zagrać kolorami i dekoracjami :)

Te dekoracje ze zbożem przy ścianach są świetne :) Będziem robić symulację w photoshopie i oglądać :) Jak opadną emocje ślubne i powrócisz do rzeczywistości liczę na dalszą pomoc ;)

sierpniowajulka

Moja siostra będzie miała takie dekoracje, ale ona będzie miała salę w klimacie dostosowanym do takich sielskich rozwiązań. U Ciebie widzę nowoczesne rozwiązania - co nie wyklucza wcale kłosów. Jednak wymaga sporo inwencji, bo takich dekoracji w necie nie ma raczej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

o wlasnie!
wreszcie znalazlam w czyim to watku byla mowa o zbozu:)!
ale widze ze sierpniowajulka juz zapowiadala dawno temu, ze u siostry tak bedzie:) zajrzyj sobie claridad do jej fotek, wyszlo pieknie! http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,2778.0.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cichutko sugeruję prośbę do chudonogiej, by podesłała Ci zdjęcia swojego bukietu... Jej ślubna wiązanka była naprawde prześliczna - taki prawdziwie jesienny bukiet w ciepłych odcieniach rudiości i brązów.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

gioseppe

zeby nie wyskoczyc jak filip z konopii zapytam grzecznie - ustalilas w koncu czy dekoracja bedzie nowoczesna czy jednak sielski klimat?:)

ten bukiet jest piekny no ale nie wiem na co w koncu padlo ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

claridad

Różne względy sprawiły, że nie było mnie tutaj baardzo długo a życie na strefie toczy się w szybkim tempie :) Zdecydowanie wypadłam z obiegu :)

Co do sali - zdecydować się nadal nie zdecydowałam :( Co więcej - jestem dalej od decyzji niż byłam na samym początku. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy salę widziałam w kilku dekoracjach z których każda była niezwykle wytworna i głównie biało-zielona. A ja właśnie chciałabym troszeczkę się odciąć od tych kolorów - od bieli mniej, ale od zieleni bardzo.

Prawda jest taka, że nie mam zupełnie pomysłu na wystrój tej sali :( A zostaje nam tylko ta sala.

Jak na razie myślałam o kolorach - jedne to takie od Ciebie gioseppe.
Inna wizja to z kolei wrzosy, fiolety lawendy, świece w szklanych kulach + świece ogólnie, balie z wodą z pływającymi podgrzewaczami + białymi i różowymi kwiatami margerytek itd.
Styl trochę jak na zdjęciach, które dołączyłam.
Teraz zaczyna mi się wydawać, że te fiolety może by były lepsze, bardziej by pasowały.
Reasumując: im dłużej się zastanawiam tym mniej jestem pewna swoich koncepcji.
A Wy jakie kolory bardziej widzicie na tej sali? Ostatnio widziałam tam sztuczne zielone bluszcze (bbrrrr, sztuczne) + sztuczne białe róże ;) Brakowało jedynie goździków, paprotki i zielonego obrusa ;)

zwierzatko_mojej_mamy

claridad skocz na watek sierpniowej o slubie jej siotry - masz tam fioletowa stylizacje - piekna ;D moze Cie przekona definitywnie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

giga

claridad Do sielskiego klimatu pasuje stół wiejski

www.alaiprzemek.weselny.pl/ files/imagecache/w...

W moich okolicach atrakcją na weselu jest stół wiejski.Jest to stół dekorowany słomą,sianem liśćmi,kwiatami umiejscowiony pod ścianą.Na takim stole są wiejskie wyroby tj.ogórki kiszone,szynka wiejska,smalec swojski,,bimber,nalewki ,marynowane grzyby,wiejska wędlina,itp.
Dla "mieszczuchów" jest to atrakcja.
Spełnia on rolę swoistego miejsca spotkań i toastów w mniejszym gronie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

claridad

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Wrz 2008, 20:22:31
claridad skocz na watek sierpniowej o slubie jej siotry - masz tam fioletowa stylizacje - piekna ;D moze Cie przekona definitywnie :D

stylizację przejrzałam i faktycznie fiolet wygląda pięknie, ale...
No właśnie - tam widać wizję spójną i przez to piękną. A mi brakuje tej "całości", tego zaiskrzenia, że widzę dekorację, elementy i wszystko mi się układa w całość.
Dekoratora do tej sali zaproponowała długie szczupłe wazony na stoły a w nich białe lilie + kaszka + coś zielonego. No i świece gdzieś na sali.
Aczkolwiek niechętnie, to przyznać muszę, że jest to wizja ładna i spójna...tylko, że tak zupełnie nie moja.
Zobaczymy...za tydzień będę na kolejnym weselu w tej sali więc zobaczymy co będzie :)

Giga: ja właśnie mam fatalne wspomnienia z tzw. wiejskimi stołami i raczej się na to nie zdecydujemy. Chociaż owszem, do wiejskiego klimatu pasuje.

Chyba najbardziej mnie smuci, że nie czuję klimatu tej sali.
Bo np. znalazłam coś takiego ja na załączonym zdjęciu i zakochałam się :)
Podobają mi się tak różne stylizacje a żadnej z nich nie jestem pewna...
Ło matko...wróżę sobie ciężki rok, jeśli nic się nie zmieni w zakresie mojej decyzyjności ;)

salsa

bardzo Ci polecam "sciągnąc" pomysły z siostry sierpniowej Julki
slicznie było
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

claridad

Cytat: salsa w 28 Wrz 2008, 16:26:29
bardzo Ci polecam "sciągnąc" pomysły z siostry sierpniowej Julki
slicznie było

Skorzystam z pewnością. Zresztą co tu dużo mówić i u rzeczonej sierpniowej julki było pięknie i u jej siostry też :)

sierpniowajulka

Cytat: claridad w 28 Wrz 2008, 20:51:37
Cytat: salsa w 28 Wrz 2008, 16:26:29
bardzo Ci polecam "sciągnąc" pomysły z siostry sierpniowej Julki
slicznie było

Skorzystam z pewnością. Zresztą co tu dużo mówić i u rzeczonej sierpniowej julki było pięknie i u jej siostry też :)

hahaha... dzięki, dziewczyny... zaczynam się zastanawiać, jak zostać konsultantką ślubną... i jak to z zawodem pogodzić.  ;D

PS. Giga, przejrzałam Twoją galerię - widzę, że mieliście Tworków... i to 07.07.07. Wspominali nam o Was i o przygodach na moście z sukienką, kiedy robili nam plener.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

MagdaG

trochę w temacie trochę poza nim.... wklejam linka do największego brzydactwa jesiennego jakie znalazłam na allegro - patrzcie i podziwiajcie:) http://allegro.pl/item475785179_oryginalny_jedyny_w_swoim_rodzaju_bukiet_slubny.html