Fasolka szparagowa

Zaczęty przez magdarynka, 12 Cze 2008, 13:53:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdarynka

Wiadomo, najlepsza z maselkiem i bulka ale jak ktos ma ochote inaczej to zapraszam  :chef:
Potrzebne fasolka szparagowa
               duza cebula
               kilka zabkow czosnku
               dwa duze pomidory
               oliwa, sol, pieprz
Fasolke obgotowujemy w wodzie tak aby byla al'dente. Na patelni przesmazamy drobniutko pokrojona cebule, przecisniety przez praske czosnek, dodajemy pokrojone w kostke pomidory. Do tego wrzucamy odcedzona fasolke, doprawiamy pieprzem i sola. Jeszcze przez chwilke niech sie razem to podsmazy i  mozna zajadac.   Smacznego :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nazwe to wlasnie tak, do to nasze glowne danie z tamtych czasow :

FASOLKA STUDENCKA :

fasolka obgotowana, nie na miekko, tylko tak prawie do zjedzenia ;) czyli tak jak magdarynka pisze

maslo na patelnie, tarta bulka na patelnie razem z fasolka - podsmazac to wszystko az bulka tarta sie zarumieni - wtedy na patelnie wbijamy dowolna ilosc jajek i wszystko beltamy - niektorzy najpierw jajka beltaja, ale ja wole jajka na patelnie prosto, wtedy sa wieksze skupiska zotlka oddzielnie i bialka oddzielnie

ja do tego wszystkiego dorzucam jeszcze duzo pieprzu i czosnek razem z bulka tarta ;) ale bez dodatkow tez dobre :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

A ja robię fasolkę z oliwą z oliwek, pietruszką i dużą ilością czosnku:) albo trochę śmietany, czosnek+koperek. Najlepsza jest jednak prosto z wody bez niczego

Monika

ja najbardziej lubię obgotowaną z cebulą, oliwą, pieprzem, solą, czosnkiem i octem balsamicznym - mniam!

jusia

a ja fasolke najbardziej lubie .....z roztopionym maselkiem i cukrem  :P :P
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

a ja robie fasolke na rózne sposoby ale i tak kocham najbardziej ją z masełkiem i bułeczką a nie cierpie w sałatkach na zimno.

robie własnie cos podobnego jak magdarynka, ale dodaje jeszcze parykę, a i czesto zapiekam z serem:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

ja lubię z oliwą, octem winnym i duuużą ilością tymianku!

wrobelek0403

a ja z sosem jogurtowo-ziołowym, mniam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login