umeblowanie pokoju - potrzebna pomoc

Zaczęty przez bozena.dp, 21 Maj 2008, 18:57:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena.dp

witam
poniżej wam wklejam wymiary pokoju (wymiary są zgodne z rzeczywistością, ale rysunek robiony "na oko")
chcę w nim szafę do której będę mogła pochować wszystkie ubrania + jakieś mebelki m.in.na TV LCD 40calowy (mój mąż szaleje ;)) do tego myślałam o takim narożniku jak ma jo, koniecznie rozkładany, bo gdzieś musimy spać ;)
teraz mam meble na tej najdłuższej ścianie, sofe na przeciw, ale myślałam, że może TV dać na tą ścianę na przeciw okna a pod oknem narożnik? tylko co dalej?
POMOCY ;)

mika


bozena.dp

mika9983 myślałam o czymś podonym tylko tak jakby odbicie lustrzane tego co zrobiłaś, tzn. meble na przeciwległej ścianie, bo to ściana zewnętrzna, a ta gdzie drzwi to wewnętrzna ;)

a takie narożniki np. mi się podobają - niekoniecznie z takiego materiału ;)
tylko nie wiem, który byłby lepszy krótszy czy dłuższy ???

bozena.dp

a masz może jakiś pomysł na to jakie meble by tam dać?
musi być koniecznie szafa, która pomieści wszyskie ubrania i myślałam jeszcze o jakichś mebelkach, na których można cos postawić, np. ramkę ze zdjęciem ;) ale do których mozna tez cos schowac ;)

mika a jaki masz program do projektowania? dałabym radę sama sie w nim pobawić?

mika

wchodzenie do pokoju prosto na narożnik nie jest najlepszym wyjsciem, ponadto jeśli tv będzie pod oknem to zeby go oglądać w dzień musicie miec zasłonięte okna

bozena.dp

mika9983 zle mnie zrozumiałaś, czekaj moze mi sie uda pokazac o co mi chodzi ;)

mika

ok mebelków już Ci nie poszukam, ale popatrz na stronie www.vox.pl  i na www.brw.com.pl mają dużo takich o które Ci chodzi

bozena.dp

mika9983 myślałam o czymś takim, to czarne to drzwi :P o taką zamiane mi chodziło - oczywiście TV odpowiednio przesunięte ;) co myślisz?

zwierzatko_mojej_mamy

bozena.dp to zalezy jakie mebelki - bo jednak zwykle ladniej wyglada naroznik z polka nad/ obrazem nad -  na wejsciu - a nie mebloscianka - widok na lita powierzchnie z np ksiazkami czy ramkami zdjeciowymi wprowadzi wiekszy chaos i zmniejszy pomieszczenie, a na ladniutki naroznik z poduszeczkami - to zacheca do wejscia i posiedzenia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

#9
zwierzatko_mojej_mamy czyli co proponujesz? konkrety poproszę ;)
jak już pisałam na plotach - nie mam pomysłu jak umeblować ten pokój :(  a chce żeby było ładnie ;) i dlatego poprosiłam was o pomoc :)

a wiesz, ze to może niegłupi pomysł? zeby ustawić ten naroznik na przeciw okna, tam gdzie początko chciałam dac TV, tylko co z resztą?? gdzie meble, gdzie TV???

zwierzatko_mojej_mamy

bozena.dp bardzo chetnie zrobie cos jak bede miala chwile czasu do 31.05 jak nie to po 31.05 :D:D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

zwierzatko_mojej_mamy dzięki wielkie  przytul
polewam piwko żeby się lepiej pracowało ;)  :drunk:

bozena.dp

teraz ten pokój wygląda mniej więcej tak (zdjęcie), a ja chce coś zmienić ;)
na pewno będą nowe meble i TV i myślę też o narożniku :) tylko jak to ustawić???