chyba frittata, czyli sprzątanie lodówki

Zaczęty przez jo_miekka, 11 Kwi 2008, 07:33:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Nie wiem, czy to właśnie jet frittata, bo pewnie oryginalną robi sie inaczej. W każdym razie omlet z pieca.
Duuuuużo podsmażonych warzyw, które znalazłam w lodówce (brokuły, cebula, papryka, bakłażan, cukinia, marchewka) podsmażyłam na patelni z pokrojoną w plasterki kiełbasą peperoni i zalałam ośmioma rozbełtanymi jajkami. Obłożyłam toto pomidorami i pokruszyłam na to trochę sera pleśniowego. To wszystko do formy na tarte i jakieś 15 minut  w 200 stopniach. Banał. A sycące i pycha. I można robić milion wariantów.

maroonbug

Olsnienie :) normalny omlet (smazony) mi nigdy nie wychodzi, bo sie lamie jak usiluje przewrocic go na druga strone. bede sobie omlet piec. piwo za to stawiam :)

mayagaramond

Cytat: maroonbug w 11 Kwi 2008, 16:41:47
Olsnienie :) normalny omlet (smazony) mi nigdy nie wychodzi, bo sie lamie jak usiluje przewrocic go na druga strone. bede sobie omlet piec. piwo za to stawiam :)

ja odracam na talerzu :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Kwi 2008, 16:59:51
mayagaramond ja tez ;)

a umiesz przewracac nalesniki w powietrzu ? Ja nie. H. za to twierdzi, ze umie :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond na talerzu przewalam taki puchate - a taki plaskie umiem - wychodzi dopiero po 3-4 usmazonym nalesniku na danej patelni - cos tam ktos mi kiedys tlumaczyl, ze chodzi o dobre nagrzanie patelni czy cos ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

maroonbug


salsa

ja tez na talerzu;)
na nalesniki podzrucam i uwielbiam to robic:):)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

maron-na omleta nakładasz talerz, fik do góry i juz go masz na talerzu-teraz zsuwasz go na patelnie i juz gotowe
mozna tez odwrotnie, ale ja tak wole:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

maroonbug