Obiad do oceny

Zaczęty przez konwalia, 13 Mar 2008, 15:37:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

No i jak na 60 osób to wina zdecydowanie za mało..
Ale ja to pijaczka jestem - i lekko butelkę wina wypije sama :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

no chyba ze te 6 to nie butelek tylko po 6 kieliszków na osobe..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

madolka

Cytat: golinda w 13 Mar 2008, 16:12:39
Cytat: twiggie w 13 Mar 2008, 16:10:39
żurek w chlebie..szaszłyków tez nie ma?No wiem, wiem wybredna jestem ale to tak co szybki mi sie na  myśl nasuwa:)

nie wiem, może ja patrzę przez pryzmat swojego wesela cały czas, ale szaszłyki na taką uroczystość?
na imprezę ogrodową - ok, ale do restauracji?
i jedzenie tego paluchami w eleganckich strojach?
jakoś mi nie pasuje


Ale kto je szaszlyki palcami? Przeciez to sie sciaga z patyka i je widelcem i nozem jak inne mieso.... A poza tym za rozne roszaje szaszlykow, bardziej wykwintne tez sa.

golinda

Cytat: madolka w 14 Mar 2008, 16:39:28
Ale kto je szaszlyki palcami?

a patyczek czym chwycisz?
szaszłyki uwielbiam, ale w eleganckich restauracjach nie uraczysz czegoś takiego, bo to potrawa raczej grillowa

zwierzatko_mojej_mamy

golinda - jak sie uprzesz to zrobisz ekwilibrystyke pod tytulem - zaprzec patyczek pomiedzy zebami od widelca, ale wtedy musisz sciagnac nozem wszystko ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 14 Mar 2008, 18:10:55
golinda - jak sie uprzesz to zrobisz ekwilibrystyke pod tytulem - zaprzec patyczek pomiedzy zebami od widelca, ale wtedy musisz sciagnac nozem wszystko ;)

mhm, dam radę, ale po kilku naprawdę głębszych :-)

konwalia

Hmm,
a więc:
- z rosołu nie zrezygnuję, ale makaron zamieniam na kluseczki
- schabowy out i zamiast niego roladki schabowe z grzybami
- a co do tego wina to jak myślicie? to jest obiad i wszyscy będą autami, koniec imprezy ok 21-22

marlen_ka

ale jesli zamawiasz 6 butelek na 60 osób, to wyjdzie 1 butelka na 10 osób. nawet zakładając, że ok 1/4 gości nie bedzie nic piła, to i tak wyjdzie po niecałym kieliszku na osobę, a to stanowczo za mało. ten obiad będzie raczej długo trwał, dlatego goście mogą wypić więcej niż po jednej lampce wina. ja zamówiłabym na Twoim miejscu tak 1 butelkę na 4-5 osób.

golinda

Cytat: marlen_ka w 15 Mar 2008, 09:02:09
ja zamówiłabym na Twoim miejscu tak 1 butelkę na 4-5 osób.

ja uważam, że to za mało
jeśli nie będzie wódki, to 1 butelka na 2 osoby

konwalia

Cytat: golinda w 15 Mar 2008, 11:33:17
Cytat: marlen_ka w 15 Mar 2008, 09:02:09
ja zamówiłabym na Twoim miejscu tak 1 butelkę na 4-5 osób.

ja uważam, że to za mało
jeśli nie będzie wódki, to 1 butelka na 2 osoby

Do obiadu gdzie wszyscy samochodami???? Nie chcę żeby pozabierali znajomym prawo jazdy :o

kathrines

Lepiej kupić więcej niż miałoby braknąć. Jak zostanie to weźmiesz do domu, noł problem :)

konwalia

Ile wina dokupić na 60 osób do obiadu?
Mogę przywieść swoje bez dopłat :)
Proponujecie jeszcze jakieś zmiany w menu?

konwalia

Po sotatniej imprezie (chrzciny) postanowiłam wywalić karkówkę- nie zeszła ani jedna porcja. Czym zastąpić? Roladki wieprzowe z grzybami czy coś innego? Szwajcar?

anulla

konwalia a gdzie Ty masz w pozku to wesele?

konwalia

Anulla ja mam tylko obiad i kawę w Belfrze w Zaniemyślu.

konwalia

   
6   Ackerman A.Laurance ( Wino musujące )
65   Rosół z kluseczkami
15   Kotlet schabowy panierowany
15   Medalion drobiowy z ananasem
20   Roladki z grzybami
20   Marynowana pierś z kurczaka
20   Sola w sosie winnym na szpinaku
10   Potrawka z kurczaka
20   Kotlet de Volaille
40   Ziemniaki
20   Pyzy
20   Ryż
30   Frytki/pieczone ziemniaki
40   Gotowane warzywa
40   Zestaw surówek
   
65   Kawa, herbata
65   Szarlotka na ciepło z lodami
1   Tort okolicznościowy
65   Soki
35   Sernik
35   Ciasto z galaretką i z owocami


To jest moje menu po dzisiejszych zmianach, po lewej ilość porcji, będzie 60 osób, do tego mam 30 butelek wina i owoce, będzie ok?

rilla

a o której rozpoczyna się przjyjęcie?
bo jak dla mnie to dziwne, że jeśli impreza jest do 21-22 to nei ma kolacji (?) i kończycie tortem?

konwalia

tak na 17-17,30 jest obiad, potem winko na tarasie i ok 20 tort i słodkie.
zastanawialiśmy się nad kolacją, ale stwierdziliśmy, że wszystko przeciągnęłoby się do ok.24

konwalia

a i goście zostali uprzedzeni w zaproszeniach, że jest to obiad poślubny. tak szczerze, to jak byłam ostanio na chrzcinach i o 15 był obiad, ok 17 słodkie, a k.18,30 kolacja, to miałam tylko ochotę zwymiotować na widok jedzenia, bo ja tyle nie jem  :dance:

spragnienie

będzie ok :)
jedyne co mi nie pasuje to ta potrawka z kurczaka, chyba że niedoczytalam i masz na obiedzie jakieś dzieci-niejadki, to zwracam honor :)
jak nie masz to ja bym dala 5 roladek z grzybami i 5 de volajów więcej, a potrawkę wyoutowała
a rybkę na szpinaku sama chętnie bym zjadła :D z pieczonymi ziemniaczkami mhhhhhh

rilla

wiem, że teraz to już za późno, ale ja hm jak jest taka impreza, że obiad o 17 - 17,30 czyli ślub o 15 (później) to i tak jem obiad w domu:/ a 17 30 to dla mnie już pora kolacji.

konwalia

Cytat: spragnienie w 02 Wrz 2008, 08:03:54
będzie ok :)
jedyne co mi nie pasuje to ta potrawka z kurczaka, chyba że niedoczytalam i masz na obiedzie jakieś dzieci-niejadki, to zwracam honor :)
jak nie masz to ja bym dala 5 roladek z grzybami i 5 de volajów więcej, a potrawkę wyoutowała
a rybkę na szpinaku sama chętnie bym zjadła :D z pieczonymi ziemniaczkami mhhhhhh

o jest danie dla 5tki dzieciaczków :) na wszelki wypadek 10 porcji jakby jakiś dorosły chętny się znalazł...