płyta indukcyjna czy gazowa?

Zaczęty przez magdalinska, 15 Lut 2008, 15:33:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

myslałam że wybór jest pomiedzy elektryczną a indukcyjną

w tej konfiguracji TYLKO indukcja

co do gazu to się nie wypowiem bo teraz mam w domu gaz i nie narzekam
dodatkowo nie mamy licznika na gaz więc koszty są  niewysokie bez względu na zużycie :)
na gazie gotuje mi sie bardzo dobrze :)
wady : estetyka nie bardzo, no i to zawsze gaz i ogień

kamu2

Cytat: "magdalinska"

moi rodzice mi truja ze prad drogi i najtaniej wychodzi gaz, moj brat mowi, ze co to za gotowanie na pradzie, on tego nie uznaje, tylko gaz,
aha, i kazał mi sie was zapytac, czy potrawy gotowane na plycie elektrycznej smakuja tak samo jak na gazie  :mrgreen:  bo wg niego sa duzo gorsze  :shock:  (ale chyba nie jadl takich, tylko mu sie tak wydaje ;)  )
no i badz tu madry..... ale sklaniam sie jednak ku indukcji...

Co do twierdzenia twojego brata to nie bede się wypowiadac bo szczerze głubszego stwierdzenia to już dawno nie slyszałam.Mam pytanie czy twój brat kiedykolwiek miał do czynienia z płytą elektryczną bo lepiej niech nie gada takich bzdur,tylko się ośmiesza.
U nas też twierdzili wszyscy że takie wysokie rachunki bedziemy płacic,a najbardziej mądrowali się ci co mieli do czynienia tylko z gazem a nie bezpośredni z płyta ceramiczną,wyszło że to my na tym zyskalismy bo mamy mniejsze rachunki nić moj rodzice i reszta znajomych co maja prąd i gaz.Ja bym już teraz się nie zastanawiała.Gazu już bym nie chciała[/center]
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

spragnienie

Cytat: "Kasia"myslałam że wybór jest pomiedzy elektryczną a indukcyjną
 

a mi temat- płyta czy gaz- wydawał się jednoznaczny  :mrgreen:
;-)

Kasia

spragnienie, ja czytam bardzo szybko ;) ale często niedokładnie :)

nionczka

Ja osobiscie bardzo lubie gotowac na gazie, mielismy w kilku wynajmowanych mieszkaniach. Przez cale zycie mialam elektryczna kuchnie a teraz od kilku lat indukcyjna.
Indukcyjna nie jest zla (chociaz wole gotowac na gazie).
Indukcyjna grzeje sie i chlodzi szybko (jak gazowa) i przede wszytskim jest latwa w utrzymaniu czystosci (z gazowa gorzej). Poza tym jesli nie macie gazu (np. ogrzewania i wody na gaz) wybralabym indukcyjna bo gaz to zawsze gaz i trzeba uwazac.
Dzisiaj sama najprawdopodobniej do nowego domu wybralabym indukcyjna.

[ Dodano: 16-02-2008, 19:24 ]
Cytat: "magdalinska"i kazał mi sie was zapytac, czy potrawy gotowane na plycie elektrycznej smakuja tak samo jak na gazie  bo wg niego sa duzo gorsze  (ale chyba nie jadl takich, tylko mu sie tak wydaje  )

Ja uwazam, ze tak. Nie wiem czy to ma jakies naukowe wytlumaczenie czy tylko nam sie tak wydaje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

Ja mam indukcje, co prawda używam jej od miesiąca dopiero, wiec niewiele moge powiedzieć o zuzyciu pradu, miałam wybór jedynie pomiędzy elektryczna a indukcjną, bo gazu w budynku nie ma, byłam przyzwyczajona do gazowej, wiec początkowo nie byłam zachwycona, ale od kiedy zaczęłam jej używać jestem bardzo zadowolona. Dla mnie jest łatwiejsza w regulacji niż gazowa, nie czekam w ogole na podgrzewanie się jej, a gorace jest tylko uruchamiane kółko a nie cała płyta. Nie wiem jeszcze jak jest z czerpaniem prądu...to sie okaze.

Jedna rada, tak naprawde jest 1 czy 2 producentów płyty i kazda z firm agd dodaje swoje rzeczy, wiec nie warto wcale kupowac drogiej indukcji, warto zwrócić uwagę na poziom decybeli..niektóre sa bardziej inne mniej głośne. Ja mam Amice, choć np piekarnika Amici bym nie kupiła z indukcji jestem zadowolona, choc trochę się boję, że mi coś na nią upadnie;)

Poczytaj jeszcze tu:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=124

[ Dodano: 21-02-2008, 10:31 ]
A i jeszcze jedna uwaga, co do garnków, wcale nie trzeba wydawać na nie majatku, weż magnes i sprawdzaj, czy sie od spodu przykleja, zwykłe babcine wystarczą.

kamelia04.08.2007

ja mam (raczej miałam w PL) kuchenkę gazowo-elektryczną, piekarnik elektryczny, kuchenka na gaz. Super rozwiązanie-to na gaz, do zabudowy, inox, wychodzona przeze mnie, nie zamieniłabym ja na żadną inną.

Tutaj mąż kupił wolnostojacą, całą gazową, białą, w porównaniu z moją piękną ukochana-ta jest z epoki króla ćwieczka  :cry:
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

foszek

Wiecie jak fajnie i szybko sie gotuje wszystko na plycie indukcyjnej??
Szuybciej zrobily mi sie kielbaski na cieplo, niz zagotowala woda na herbate w czajniku :D

marax

a ja mam caly sprzet z amici dlaczego bys piekarnika nie kupila ??tatula

malybob

Ja używałam przez jakiś czas indukcyjnej i zdecydowanie wolę na gaz. Tz. jasne,że indukcja ma zalety typu szybkie gotowanie, ale np. do wolnego gotowania "na małym ogniu" moim zdaniem się się niezbyt nadaje i drogo wychodzi.
I jeszcze a propos zimnych płytek- zimne to są póki garnka nie położysz, po zdjęciu garnka bym nie dotykała..

foszek

Ja maialma w rodzinnym domku gazowa kuchenke  i podziekuje, ze wzgledow bezpieczenstwa. Tym bardziej ze niedlugo bedzie nas 3.

talula

Cytat: maraxela w 20 Lip 2008, 15:44:42
a ja mam caly sprzet z amici dlaczego bys piekarnika nie kupila ??tatula

Troche poźno, ale lepiej pożno niz wcale;)

Bo rodzice mieli i im sie psul, starsznie mnie to zlosciło.... to jedyny powod..moze akurat taki egzemplarz im sie trafil...

talula

Ja po kilku miesiacach stosowania indukcji...gorąco polecam...no i powolutku tez tam sie da gotowac..trzeb tylko ustawic na 1 ;)

zwierzatko_mojej_mamy

talula19 ja jeszcze nic nie ugotowalam :D hihi
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2008, 16:03:59
talula19[/b] ja jeszcze nic nie ugotowalam :D hihi

No to do roboty!;) co to ma byc.. nic nie ugotowane, łózko nie zafugowane.... Zwierzak nam osłabł czy co?;D

zwierzatko_mojej_mamy

talula19 a jakos tak brakuje zawsze czegos - teraz to glownie stolu - bo co z tego, ze ugotuje, jak nie mamy na czym zjesc? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

no i stół można też wykorzystać w innych celach ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)