Migrena

Zaczęty przez ishka82, 13 Lut 2008, 22:53:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamelia04.08.2007

dwa lata temu miałam dosyc czesto migrene, minumum raz w tygodniu, kiedys mi sie zdarzyło 6 dni pod rząd. Brałam aspiryne anty-migrenową, zdychałam z bólu, albo wymiotowałam i potem znowu zdychałam z bólu.
Od roku mam na szczescie co raz zadziej, jak mi sie trafi, to aspityna antymigrenowa, zimny okład, łózko, cisza i usiłuje z tym spać.
Jak mnie dopada migrena lub bół glowy, to o słodyczach moge zapomniec, bo boli jeszcze gorezej, a jak mam taka konkretna migrene, to musze sie spieszyc do kibla, zeby zdarzyć tam zwymiotowac.

Musze stwierdzic cos, co mi sie nie podoba, ale zauwazyłam pewna zbierzność między braniem plastrów anty, a migreną.
Nastepna zbiezność: jak byłam z eksem: ból minimum raz na tydzień (a czasem jeszcze cześciej). Jak jestem z meżem, to migrena duzo rzadziej, a jak do tego nie mam naklejek antykoncepcyjnych, to (odpukac) sporadycznie.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

vobi

ja nie cierpie na migreny (raz sie zdarzylo, mam nadzieje ze to tylko przypadek byl i sie nie powtorzy), ale ostatnio czytalam w SuperLinii artykul o migrenach, proponuja tam kilka sposobow radzenia sobie z bolem migrenowym, moze sie komus przydadza ich pomysly:
- ciepla slodka herbata
- sok z burakow
- nacieranie skroni olejkiem mietowym (znieczula receptory czuciowe skory i rozluznia miesnie)
- akupresura
- goracy prysznic
- goraca flanela na czole lub karku
- odpoczynek w zaciemnionym pokoju z zimnym okladem na glowie + srodek przeciwbolowy
- 3 tabletki preparatu magnezowego + potrojna dawka witaminy B2 (porada amerykanskiego farmaceuty Earla Mindella)
- delikatny masaz miesnia biegnacego od luku brwiowego i ciagnacego sie do karku (?)

kwiaty-aga

Widać, że autor artykułu w tym piśmie nigdy nie miał migreny!

vobi

kwiaty-aga, dlaczego? Pyta ignorant.

inkageo

Jak złapie migrena to po pierwsze trudno cokolwiek przełknąć, już widzę jak haftuję sokiem z buraków. Metody typu ciepły prysznic i przykładanie flaneli to może i są dobre, ale na jakieś minimalne bóle ;) Migrena to ból bardzo silny, wyłączający z życia, nie pozwalający funkcjonować.

[ Dodano: 22-02-2008, 11:34 ]
To ja się tu truję tabletkami, a komuś pomaga ciepła herbata.. Pocieszające ;)

[ Dodano: 22-02-2008, 11:34 ]
A może ten autor miał na myśli leczenie kaca ;)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo,  najbardziej mi sie podoba delikatny masaz ;) ja jak mam migrene to jak sobie nacisne skronie z sila slonia/wloze palce w oczy, az iwdze ciemnosc ;) to czuje chwilowa ulge, ale na dluzsza mete groziloby to zatamowaniem krwoobiegu/slepota ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kwiaty-aga

no super, ja też siebie widze jak inkageo, w łazience po soku buraczkowym  :mrgreen:

vobi, jak dostajesz migreny to nie wiesz jak sie znazywasz, jest ci niedobrze, drażni Ciebie wszysko i jak w porę proszka nie weźmiesz to ból taki trzyma przez kilka dni nawet! herbatki, prysznice, okłady.. super ale to jak po prostu boli Ciebie głowa a nie atakuje migrena!

inkageo

To tak jakby gasić pożar rafinerii wiadrem wody ;)
Imagine there is no hate

ishka82

Cytujale to jak po prostu boli Ciebie głowa a nie atakuje migrena!
Lub jako dodatek do leków przeciwbólowych.

vobi

dobra laski, sorry, zapomnijcie, to byl glupi pomysl zeby w ogole cos pisac w tym temacie, nie znam sie, babka sie tez niezna, a Wy sie lepiej nie denerwujcie bo migreny dostaniecie ;)

panikarola

vobi, :)
nie, no ten pomysl z masazem tego miesnia (?) to jest fajny, ale np. kostka lodu, w kierunku od luku brwiowego w dol. jako dodatek, oczywiscie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

vobi

panikarola, spoko - tak jak napisalam, ja sie nie znam (i mam nadzieje ze nie bede musiala sie poznac ;), myslalam ze jak ktos pisze artykul na ten temat to moze sie troche zna, ale widocznie niekoniecznie :O

feeling.good

ja biorę 2 tabletki migei, ale pomaga tylko jeśli ból dopiero się zaczyna. Juz nauczyłam sie doskonale rozpoznawać ból migrenowy od normalnego.
Rzadziej mam ataki od kiedy stosuje plastry, zamiast tabletek. Neurolog kazał mi spróbować z plastrami, a jeśli to nie pomoże to odstawić antykoncepcję hormonalną. Na razie widzę poprawę.
Jeśli nie wezme migei zanim ból się rozhula, wtedy pozostaje tylko pogotowie i kroplówka. Na razie zdarzyło sie 2 razy. I oby nigdy więcej...

panikarola

migea mowisz... sprawdzimy :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

A probowalyscie akupunktury? Na niemieckim forum wlasnie jest rozmowa o migrenach i pare dziewczyn napisalo, ze im pomogla.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ja od samej myśli o igle mogę dostać migreny ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 10 Kwi 2008, 18:23:23
Ja od samej myśli o igle mogę dostać migreny ;)

chyba metoda  nie dla ciebie ;) byloby jak w dowcipie - pomysl byl dobry, ale pacjent nie wytrzymal
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

:) :) :) Jak dentysta próbuje mi dać znieczulenie, to kłamię, że nic mnie nie boli, łzy mi ciekną po policzka, ale łkam "nie boli, nic mnie nie boli" ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 10 Kwi 2008, 18:35:37
:) :) :) Jak dentysta próbuje mi dać znieczulenie, to kłamię, że nic mnie nie boli, łzy mi ciekną po policzka, ale łkam "nie boli, nic mnie nie boli" ;)

chyba zartujesz? A jak Ci bedzie musial wyrwac zab? Ja mialam wyrywane 4 zeby madrosci. U dentysty najbardziej przeszkadza mi dzwiek borowania.
Zastrzykow sie nie boje, bo sie na nich "wychowalam". Jako dziecko czesto chorowalam i wymiotowalam, wiec w gre wchodzily tylko zastrzyki z peniceliny. Mialam nawet swoja ulubiona pielegniarke.  :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Miałam kilka zastrzyków u dentysty, ale przy zwykłym borowaniu nie dam się znieczulić ;)
Imagine there is no hate

siog

Cytat: spragnienie w 15 Lut 2008, 17:56:58
kawa z cytryną  :shock:
nie umiem wyobrazić sobie tego smaku

mnie to pomaga ale tylko w fazie poczatkowej. jak od poczatku nie wezme prochow to koniec! nic nie dziala. czasem mam slabsze ze jak poleze z zimnym okladem bedzie ok. czasem mam takie z wymiotami i dretwieje mnie czesci ciala szczegolnie czolo i rece, a czasem mam migrene przez kilka dni.

dziewczyny, a jak macie czesto migreny nie zastanawialyscie sie zobic MRI? ja juz o tym mysle...

panikarola

siog, a co to jest mri?

a mnie po ilus dniach, juz sama nie wiem ilu - chyba 6? - przestala glowa bolec!!
ta daaam!!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 10 Kwi 2008, 22:20:29
siog, a co to jest mri?

tomografia rezonansu magnetycznego? (Magnetresonanztomografie)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

siog ja juz dawno zdazylam pomyslec o wszystkich mozliwych guzach mozgu i takich tam - ale doszlam do wniosku, ze guzy nie bola co miesiac po 3 dni ;) chyba liczyc nie potrafia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Kwi 2008, 22:54:25
siog ja juz dawno zdazylam pomyslec o wszystkich mozliwych guzach mozgu i takich tam - ale doszlam do wniosku, ze guzy nie bola co miesiac po 3 dni ;) chyba liczyc nie potrafia ;)

czasem mi przychodzi do glowy... mam dosc czesto migreny, w zeszlym tyg szef przywiozl mnie do domu juz o 11 rano bo nie bylam w stanie pracowac...