Ciasto z kaszy manny

Zaczęty przez malutenka, 18 Sty 2008, 14:04:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutenka

Co nam potrzeba:
Kostka margaryny
szklanka cukru
szklanka kaszy manny
cukier waniliowy
litr mleka
3-4 łyżki kakao
bakalie i orzechy (co kto lubi)
Herbatniki (tyle, żeby można było wyłożyć spód blachy)
polewa czekoladowa (jak ktoś chce)

I robimy...
Blachę wykładamy herbatnikami i zostawiamy na razie w spokoju.
Do gara wrzucamy margarynę, mleko, cukier, cukier waniliowy i kakao. Powstałą masę zagotowujemy. Jak już jest zagotowana wsypujemy kasze mannę, bakalie i mieszamy, aż zrobi się nam to gęste.
Masę wylewamy na herbatniki, wstawiamy do lodówki. Jak już nam stężeje polewamy polewą czekoladową.

didi_loczek

Wspaniale! Pierwsze ciasto, do ktorego nie potrzeba piekarnika. Czyli cos dla mnie  :mrgreen:
Wyprobuje i dam znac!

mika

malutenka5, pewnie pyszne to ciasto, jako że my mamy zepsuty piekarnik to może i ja się skuszę :mrgreen:  ciekawe jak ono smakuje :roll:

sonja

MMM to musi byc pyszne:)

malutenka

Jak dla mnie jest ono całkiem niezłe, szczególnie, że nie trzeba się paprać w pięciu miskach, wbijać jajek itp :mrgreen: U mnie było ostatnio bez bakalii bo siostra ma alergię na orzechy i też smaczne ;)

aniak1211

Mmmmmmmmmmmm lubie ciasta z kasza manna,mam maly problem zeby ja dostac :-|
Ale w koncu i ja wyprobuje ten przepis :-D

malutenka

Ja wymyśliłam takie coś, kiedy stłukliśmy (my? Ślubny stłukł!) szybę w piekarniku i nie bardzo dało się piec.
Cytat: "aniak1211"kasza manna,mam maly problem zeby ja dostac
ja kupuję na bazarze, w takich budkach co mają i nasiona, i suszone owoce i takie inne pierdołki ;)

aniak1211

Hmmmm a jutro wlasnie jest market(jest 3 razy w tyg.)musze popatrzec bo jest taka budka z pierdolami :->
A nie wiesz jak to nazwac jakbym miala pytac???

malutenka

grit :) a grysik to jest manna-croup :)