Kurczak trochę tajski

Zaczęty przez jo_miekka, 20 Kwi 2008, 17:30:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Jak dla mnie rewelacyjnie pasują brokuły, może być też groszek zielony i kukurydza :)

justynaaaa2

a dla mnie sam jest najlepszy :) nie lubię jak mi za dużo składników pływa w jednej potrawie ;)
a najbardziej lubię z ryżem dzikim i cukinią grillowaną :)
i dzisiaj właśnie będzie taki obiad  ;)

wrobelek0403

#127
laski, a czy mozna tego kurczaka zrobić BEZ mleka kokosowego ???.  Nie znosze kokosów  :bad:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

Cytat: wrobelek0403 w 27 Paź 2009, 12:21:56kokosowego .  Nie znosze kokosów
ale tego zupełnie nie czuć ze to kokos -

sonja

wrobelek0403 jakbyś dodała słodkiej śmietanki, np 12% byłoby też smaczne. Ja czasem robię takie potrawki i są bardzo dobre. Chociaż tak jak mówi aja, ten kokos nie jest mocno wyczuwalny (trochę jest, no cudów nie ma ;) )

wrobelek0403

sonja dzieki :) cos wymysle.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

ja dodaję dość sporo przypraw więc kokosa zupełnie nie czuję - na pierwszym miejscu jest imbir i kolendra,pieprz następnie czosnek...

justynaaaa2

ja też słabo czuję kokos a właściwie to chyba wcale  :hmm: u mnie podobnie jak u aji przyprawy są najbardziej wyczuwalne, szczególnie kolendra i czosnek ;)

emcia

podejrzewam, że dwa razy i tak samo nie wyjdzie
kiedyś może na zlot każda swoją wersję zrobi i będzie degustacja
jo się ucieszy ;)

sonja


mayagaramond

#135
Cytat: wrobelek0403 w 27 Paź 2009, 12:21:56
laski, a czy mozna tego kurczaka zrobić BEZ mleka kokosowego ???.  Nie znosze kokosów  :bad:

mozesz zrobic z sosem sojowym, ale to juz nie bedzie thai curry ;)

Wstawilam kiedys przepis na kurczaka z nerkowcami, tam nie ma mleka kokosowego:

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3562.0.html
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

mi kurczak właśnie pachnie :) stoi i czeka aż się ryż ugotuje, ale ślinka już mi cieknie  :crazy:

wrobelek0403

mayagaramond czyli generalnie moge uzyc paste curry do jakiegos dania jak przyprawe, niekoniecznie w połaczeniu z mlekiem kokosowym :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 27 Paź 2009, 16:35:24
mayagaramond czyli generalnie moge uzyc paste curry do jakiegos dania jak przyprawe, niekoniecznie w połaczeniu z mlekiem kokosowym :)

tak, mozesz dodawac jej tez do sosu rybnego (kolejny azjatycki specjal, smierdzi troche ;) ).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

Cytat: mayagaramond w 27 Paź 2009, 16:40:57sosu rybnego (kolejny azjatycki specjal, smierdzi troche wink ).

trochę?
śmierdzi strasznie

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ze_nitka

Cytat: sonja w 26 Paź 2009, 22:18:22
ze_nituś gotuj dla siebie, a dla niego tylko przy okazji! Tak żeby to przede wszystkim Tobie smakowało :)
hehe ;)
staram się i często kwituję jego niezadowolenie stwierdzeniem: Dla mnie pyszne! albo Udały mi się te mielone! ;)

inkageo

#142
No wreszcie mam i mleczko i pastę :D Jutro będę robić :) Ale ile czego mam dać na trzy duże piersi? Pół kg mięsa mam. To ile mleczka i ile pasty?

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 21:51:04

Kolendry nie było.. Mam imbir proszkowany i jakąś tajską mieszankę, która zawiera kolendrę.
Imagine there is no hate

justynaaaa2

inkageo na pół kg mięsa to mi mniej więcej wychodzi mała puszka mleczka (165 ml. chyba :hmm:) i ze 3-4 łyżeczki pasty :) zależy jaka pasta, bo jak ostra bardzo to, żebyś nie przesadziła ;)

emcia

od 9.11 do 15.11
w lidlu bedzie promocja na mleko kokosowe (3.99) pasty curry (3.99) zielona i czerwona w słoiczku 100g
z ciekawostek lody azjatyckie różano-goździkowe i miodowo-migdałowe (4.99) 500ml
różne sosy itd

inkageo

#145
Cytat: justynaaaa2 w 06 Lis 2009, 21:54:49
inkageo na pół kg mięsa to mi mniej więcej wychodzi mała puszka mleczka (165 ml. chyba :hmm:) i ze 3-4 łyżeczki pasty :) zależy jaka pasta, bo jak ostra bardzo to, żebyś nie przesadziła ;)
Mam tą pastę z Almy, której używa Jo. Ale też nie we wszystkich Almach jest.. Dopiero w drugiej znalazłam.

Dodany tekst: 06 Lis 2009, 21:57:23

Emcia mleko po 3,99 już jest w Lidlu, dzisiaj kupiłam na zapas, więc mam nadzieję, że ten kurczak mi się uda i będę robić jeszcze raz i jeszcze raz.. :D
Imagine there is no hate

justynaaaa2

inkageo ja też używam tej pasty, ona nie jest jakaś starsznie ostra, więc się nie obawiaj :) daj mniej więcej tak jak napisałam a następnym razem dasz więcej lub mniej, ale musicie ocenić jak wam smakuje :)

inkageo

Tylko ja nie dam cebuli, więc może wyjść trochę inaczej.. Mogę dać czosnek zamiast cebuli?
Imagine there is no hate

justynaaaa2

inkageo możesz bo w przepisie jest ;)

inkageo

Aaaaa rzeczywiście :) To ja sobie podsmażę razem z pastą :)
Imagine there is no hate