kuchnia tajska - kurczak z nerkowcami

Zaczęty przez mayagaramond, 08 Mar 2009, 23:26:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond


Uwielbiam nerkowce i to jedna z moich ulubionych tajskich potraw, w Anglii na okraglo sie tym objadalam:

Piers kurczaka, nerkowce (w proporcji 1:2), zielona i czerwona papryka, papryczka chilli, dymka, cebula, kawalek swiezego imbiru, kilka zabkow czosnku. Sol, pieprz, sos sojowy, olej sezamowy, mieszanka "5 przypraw" (nie wiem czy taks ie w Pl nazywa), maka ziemniaczana, sok z polowki limonki (lub cytryny).

Myjemy piersi, oczywiscie kurczaka ;), kroimy na kawalki, posypujemy sola i pieprzem. W mozdzierzu miazdzymy polowe czosnku i imbir ze szczypta soli. Dodajemy ok. 2 lyzek sosu sojowego, lyzeczke oleju sezamowego i sok z polowki limonki. Dodajemy szczypte chinskiej przyprawy. Marynata polac mieso i odstawic na jakies 3 godziny do lodowki (albo na noc). Cebule pokroic na cwartki i rozdzielic platki, czerwona i zielona papryke umyc i pokroic na kawalki. Posiekac pozostaly czosnek, umyc chili i pokroic w krazki.

Mieso wyjac z lodowki i posypac maka ziemniaczana. Na patelni lub w woku rozgrzac olej, podsmazyc cebule i papryke. Wyjac z patelni. Dodac oleju i mocno podgrzac, na bardzo goracy tluszcz wrzucic mieso, chwile odczekac i dopiero wtedy zamieszac, tak zeby sie podzielilo na kawalki. Smazyc ciagle mieszajac. Dodac nerkowce i posiekaný czosnek, podsmazyc. Dodac cebule, papryke i chili, ewent. doprawic sosem sojowym. Posypac dymka.




"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Maya kochana! Jakie to pyszne!
Stawiam duuuzo piwa a resztę namawiam do spróbowania, bo danie jest naprawdę smakowite.

Tyle tylko, że... zapomniałam obsypać mięso mąką :stupid:
No i nie miałam dymki, ani przyprawy 5 smaków..
I podałam na kuskusie...
Zaliczysz mi, Maya?  :blush:

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 14 Mar 2009, 16:32:03
Zaliczysz mi, Maya?  :blush:
na piatke :) Ciesze sie, ze smakowalo!

Tez ostanim razem zapomnialam posypac mieso maka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mobka

No ja sie tez na ten przepis czaje, ale nie mam nerkowco, przyprawy, swiezego imbiru, oleju sezamowego... ale kiedys sie skusze w koncu :D

Kasia

mobka nerkowce to najmniejszy problem sa w kazdym sklepie :) gorzej z resztą


cos czuje że niedługo zrobie to danie i ja :)

mayagaramond

U mnie swiezy imbir jest normalnie dostepny, ale za to nie ma swiezych burakow ;) Olej sezamowy tez jest, drogi, ale mi udalo sie jakis czas temu kupic na promocji. Jak nie znajdziecie swiezego imbiru to moze byc przyprawa.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Olej sezamowy kupiłam dawno temu. Troche kosztował, ale przeciez wystarcza na długo.
Teraz pewnie na krócej, bo bedę się zajadać tym kurakiem częściej :)

panikarola

to jest jakiś fajny przepis :)

muszę sobie go zapisać!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

cherry

Cytat: mayagaramond w 09 Mar 2009, 00:26:13mieszanka "5 przypraw" (
maya mozesz sprawdzic jakie to przyprawy sa w tej mieszance, albo napisz mi prosze jakiej firmy/z jakiej sieci ta mieszanka
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

pieprz Syczuański, cynamon, gozdzik, anyż gwiazdkowy i koper włoski?

mayagaramond

Cytat: malybob w 02 Cze 2010, 11:50:49
pieprz Syczuański, cynamon, gozdzik, anyż gwiazdkowy i koper włoski?

tak!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka


cherry

#13
Cytat: jo_miekka w 02 Cze 2010, 17:56:19to jest pyszne pyszne pyszne
juz nie moge sie doczekac wyprobowania, jutro swieto - wiec w piatek na zakupy i juz mam pomysl na cos pysznego na weekend
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cherry

wyprobowalam - pycha :-) - maya dzieki za przepis  :beer:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: cherry w 14 Cze 2010, 13:27:57
wyprobowalam - pycha :-) - maya dzieki za przepis  :beer:

tajskim piwem :beer: :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"