Gdzie jedziecie z dziećmi na wakacje?

Zaczęty przez golinda, 27 Kwi 2016, 13:22:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 10 Mar 2017, 13:29:05golinda, wstawiłam ci linka do hotelu na minorce w tamtym poście, nie wiem czy widziałaś

dzięki, fajne miejsce, ale nie ma opcji dla 2+3
2+2 all. incl. wychodzi 14500

golinda

Cytat: jo_miekka w 10 Mar 2017, 13:35:21A ja sobie nie wyobrażam wracać na kolację do hotelu, kiedy jest tyyyyle do zobaczenia/zjedzenia na mieście

jak jesteś w mieście, a nie mieścinie
rok temu byliśmy nad Gardą w miejscowości lichej wielkości ;) codziennie prawie jadaliśmy w tej samej knajpie... ;)

jo_miekka

zwierzatko_mojej_mamy, btw bilety na Kretę po niecałe 600 w obie strony

jo_miekka

My byliśmy w Chorwacji w mieście z dwoma lokalami. Ale też jeździliśmy coś zobaczyć w okolicy przecież. Wszystko zależy od stylu spędzania czasu na tych wakacjach.

justynaaaa2

Cytat: golinda w 10 Mar 2017, 13:52:12
dzięki, fajne miejsce, ale nie ma opcji dla 2+3
2+2 all. incl. wychodzi 14500

A no to lipa :/ ceny kosmos
moi rodzice w maju płacą niecałe 2tys od osoby ale faktycznie mama mówiła że w sezonie szaleństwo

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: golinda w 10 Mar 2017, 13:53:31
jak jesteś w mieście, a nie mieścinie
rok temu byliśmy nad Gardą w miejscowości lichej wielkości ;) codziennie prawie jadaliśmy w tej samej knajpie... ;)

my byliśmy we wsi na 50 domów na krzyż :) a jakieś 10 km dalej była boska knajpa - święty mikołaj :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

zwierzatko_mojej_mamy, ona była najboższa z boskich, nie? Pamiętasz te ryby? Matko jedyna, dla samej tej knajpy bym tam pojechała jeszcze raz!

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: justynaaaa2 w 10 Mar 2017, 13:51:23A all wcale nie oznacza że nie mogę zjeść poza hotelem
mi wrodzona oszczędność (lub jakaś inna zaleta lub przywara) nie pozwałaby na wydanie x więcej na all inclusiv, a potem wydawania kolejnej kasy na jedzenie poza hotelem, jesli czeka na mnie zapłacone ;) oczywiście pomijam jakieś dodatki urlopowe, ale za glównymi daniami to już bym nie chodziła szukać ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: jo_miekka w 10 Mar 2017, 14:00:09
zwierzatko_mojej_mamy, ona była najboższa z boskich, nie? Pamiętasz te ryby? Matko jedyna, dla samej tej knajpy bym tam pojechała jeszcze raz!
ja bym tam pojechała jeszcze raz nawet dla samego trytona :D tylko skład musiałby się pokrywać, inaczej żadne knajpy nie pomogą :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka


zwierzatko_mojej_mamy

jo_miekka, wszystko jedno, jedźmy gdziekolwiek :D byle kupą :D oesu, samolot.... lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

Ja bym chciała samolotem właśnie. Chociaż wolałabym do Norwegii, ale to się robi skomplikowane.

magdalinska

Cytat: jo_miekka w 10 Mar 2017, 13:54:09
zwierzatko_mojej_mamy, btw bilety na Kretę po niecałe 600 w obie strony
z krakowa? gdzie to znalazłas?

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka


wrobelek0403

jo_miekka, ujdzie, ale na razie nie znalazłam nic w super cenie w interesującym nas terminie, a jestesmy dosc elastyczni (chcemy zmiescic 3 tygodnie miedzy poczatkiem listopada a swietami.

własnie znalazłam goscia na fly4free, który do Patagonii poleciał za 1600 zł :crying:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka


magdalinska

ja nie wiem jak wy znajdujecie te tanie loty, mi ciagle pokazuje jak nei przesiadki, to 4tys za wszystkich. Przy tym zdrowie mozna stracic

magdalinska

odechciało mi sie lotów, jade do Chorwacji samochodem ;)

Kasia

my lubimy głownie ciepłe jedzenie. na zimno to mogę zestaw sałat, pomidory jakies sałatki zjeść. Tzn kanapki czy bagiete zjem ale codziennie to było by dla mnie słabe rozwiązanie a samą sałatą się nie najem.
Chodzenie na 3 posiłki do knajp przerabialiśmy nie raz na samodzielnych wyjazdach no i to jednak jest pewna logistyka, ze śniadaniami to już w ogóle. No i koszt też znaczny a i na sniadania wcale takiego super wyboru na ciepło nie ma w knajpach i hotelowe śniadania wcale przy nich słabo nie wypadają.

Ponadto w normalnym hotelu jest wybór posiłków, często jest kilka restauracji do wyboru.

Tez dużo zależy od sposobu spełniania wakacji, jak się dużo zwiedza to all jest zbyteczny bo i tak całe dnie poza hotelem się jest
ale jak się dużo spedza czasu na plazy, która daleko od hotelu nie jest to nieraz bliżej jest do hotelu niż do knajpy. Fajnych knajp też nie jest bez liku wokół plaż a często wokół dzikich fajnych plaż nie ma wcale.


No i jak o kosztach rozmawiamy to jedzenie w fajnych knajpach kosztuje sporo o ile nie zamawiamy zestawu sałat i bagiety ;)
My na wyjazdach organizowanych samodzielnie bardzo dużo wydajemy na jedzenie w knajpach a raczej alkoholu nie pijemy więc koszt mniejszy, jedno zwykłe danie śniadaniowe na ciepło, jedno danie obiadowe, jedna kolacja (nieraz sa to dwa posiłki bo powiedzmy ciepłe śniadanie i ciepła obiadokolacja a w ciągu dnia zjemy coś mniejszego typu kukurydza, gogry, gyros etc)
A też latac o szukać tańszych knajp na wakacjach to też nic fajnego, nie lubię turystyki knajpowej :)

W tym roku znajomi nas wyciągają do Chorwacji. Fajnie, ok 7-8 tys za 4 osoby (tyle samo wydamy z biura nota bene). No i fajnie, już zaczęłam się nakręcać i właśnie się o te knajki zapytałam jak cenowo itd. No i ze fajnie niedrogo ale ...... oni do knajp to głownie na piwko chodza a obiady to w apartamencie gotują ........
Z innych powodow nie pojedziemy z nimi ale tym gotowaniem to mnie "zabili".

Może pojedziemy z innymi, tez do Chorwacji ale na razie kalkuluje koszty i ni huhu mi taniej nie wychodzi jednak jazda autem 24h pozytywnie nie nastraja :knuje: (taniej od oferty za ca 8tys za naszą 4 do Bułgarii lub na Kretę)

Z dziećmi jeszcze jest jeden problem, w knajpie zjedzą ile zjedzą a za pół godziny znowu głodne lol w hotelu to wysyłam Michała po talerz makaronu/ryżu z sosem, Maję po surówki i już sa najedzeni. Za daleko szukac nie muszę, to co lubia moje dzieci w hotelu jest zawsze (jaja, makaron, ryż, surówki - im więcej nie trzeba ;)  )

No ale każdemu wg potrzeb :)


jo_miekka

Śniadanie tylko w domu! Jeszcze czego, żeby do knajpy na śniadanie chodzić. To musi być w piżamie na tarasie.
Zresztą my raczej jadamy jeden posiłek w knajpie - obiad, a na kolację grill na chacie. Ugotować coś od czasu do czasu też nie zawadzi.

magdalinska

ja dobrze, ze moje dzieci mało jedzą :D No Szym, to na razie mało, wiadomo, ale Kube to moge za to na rekach nosic. w ubiegłym roku obiad zamawialismy tylko dla siebie, oni od nas troszke poskubali i kazdy był najedzony :) na sniadanie piją kakao i chleb z masłem (szym bez masła), wiec sniadań wypasionych nam tez nie potrzeba

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: jo_miekka w 10 Mar 2017, 15:04:19Śniadanie tylko w domu! Jeszcze czego, żeby do knajpy na śniadanie chodzić. To musi być w piżamie na tarasie.
trza by było się fryzować od rana lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

a jest opcja, zeby wziac pobyt z wyzywieniem dla dorosłych, a dla dzieci nie? bo oni to z naszych porcji sie najedza :) (pewnie nie ma)

wrobelek0403

dyskusja jak o wyższości BN na Wielkanocą :D

wiadomo, ze kazdy sobie dobiera pod styl wypoczynku :D

ja lubie dostać dobre sniadanie pod nos :D i czasem sobie tak bierzemy na krótkich wyjazdach, ale zwykle są kanapki o 6 rano i wio na szlak :D a wieczorem jestesmy tak zmeczeni, brudni i smierdzący, ze po prostu nie chce nam sie isc gdziekolwiek ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login