Świąteczne ciasteczka

Zaczęty przez sonja, 02 Gru 2007, 19:24:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

Cytat: sonja w 22 Gru 2008, 17:27:39
Dzięki:) od czasu robienia zdjęć przybyły mi jeszcze żurawinowe, na wieczór mam zaplanowane jeszcze maślane, a na jutro 2 kolejne rodzaje i będzie finito:)

kobieto, co Ty bierzesz?? i po co?... :P

emcia

no ładnie, nadziewanych jeszcze nie było, a ja juz sił nie mam na pieczenie...litosci
ostatnie winne i koniec

jusia

#402
mam pewność, że chcę tu napisac chociaz watek nie był uzywany od 120 dni, ale właśnie dzięi temu przepisowi zaczełam pierniczkowac ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonja

jusia dzięki, że go odnalazłaś :D bo już się martwiłam, że przepis zgubiłam i znów go będę musiała szukać :D

wrobelek0403

ja zamierzam w sobote,, juz nawet odpowiednie akcesoria dekoracyjne zamówiłam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

a my dzis  :dance: :dance: robimy grzane winko, Love actually, i dawaj cala nocka ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

jusia o Ty maupo!!! :D - dotyczy love actually :D obawiam sie, ze moj maz moze tego nie przezyc kolejny raz :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

może i ja sobie zapodam?
zobaczę czy mam wszystko do maślanych ciasteczek :)

wrobelek0403

#408
lece na poczte po paczke z dekoracjami i dzis maraton piernikowy :D

laski, macie jakis dobry przepis na lukier???

Dodany tekst: 05 Gru 2009, 12:24:24

fajny przepis na szybkie i proste pierniczki:

20 dag masła
3 jajka
70 dag mąki
12 dag miodu
2,5 łyżeczki proszku
25 dag cukru
2,5 łyżeczki cynamonu lub przyprawy do pierników

mąkę, cynamon, proszek wsypujemy do miski, dodajemy posiekane masło i rozcieramy palcami az powstaną grudki

jajka ubijamy z cukrem, dodajemy płynny miód (mozna podgrzac zeby był bardziej płynny) - ubijamy dalej, dodajemy do mąki i zagniatamy.

to są pierniki, które muszą polezec do zmiękczenia, ale sa pyszne :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

wrobelek0403 przepis na lukier jest w watku tachogti o pierniczeniu, zaraz na pierwszej stronie pod przepisem na pierniki ;)

sonja

wrobelek0403 biały lukier, taki kryjący do dekoracji robię z białka (surowego) utartego z cukrem pudrem (ok. 150 g na jedno białko)

wrobelek0403

sonja, a wychodzi zupełnie twardy po zaschnieciu??? czy sprezysty??

ja mam cukier z wodą, ale wychodzi twardy,
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

wrobelek0403 twardy, on jest taki typowo dekoracyjny. Ten tachogti chyba jest bardziej kruchy, taki jak z toruńskich pierniczków :)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

wrobelek0403 ni ma za co :)

riannka

Pierniczki

przepis z książki do thermomixa - ale jest na tyle prosty że i bez tej piekielnej maszyny można zrobić.

Ciastka są delikatne i nie muszą leżeć, bezpośrednio po zrobieniu można spożywać ;)

Składniki:
80g wody
100g brązowego cukru
100g białego cukru
100g miodu
140 g masła
1 łyżka mielonego cynamonu
1 łyżka mielonego imbiru
1 łyżka mielonych goździków
1,5 łyżeczki sody spożywczej
500 g mąki pszennej

Wodę , cukier biały i brązowy, miód i masło podgrzać do rozpuszczenia - nie gotować, wystudzić masę - dodać przyprawy, sodę i mąkę - wyrobić. Wyrobione ciasto włożyć na noc do lodówki. Następnego dnia (lub jeszcze następnego)  rozwałkować, wycinać pierniczki i piec w temp. 180st. C ok 8-10 min.

Smacznego !



aja

riannka jeszcze tego nie robiłam - trzeba spróbować tym bardziej, że polecaja

mobka


feeling.good

a co z tego wątku polecacie? Czy są jakieś ciastka, ktore mogłabym już teraz robić? Poza piernikami.

wrobelek0403

i zeby do swiat lezały? to chyba żadne :knuje:


bo generalnie polecam moje ulubione cranberry noel i pomaranczowo-migdałowe :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka


feeling.good

Cytat: wrobelek0403 w 29 Lis 2013, 22:06:26
i zeby do swiat lezały? to chyba żadne :knuje:


bo generalnie polecam moje ulubione cranberry noel i pomaranczowo-migdałowe :D

zrobiłam na razie te pierniki: http://www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-brukowce i te ciastka: http://www.mojewypieki.com/przepis/basler-herzen---serca-z-bazylei

Gdybyście znały jakieś przepisy na ciastka, które można dłużej przechowywać, chętnie poznam :)

calla

Cytat: feeling.good w 29 Lis 2013, 22:32:02


Gdybyście znały jakieś przepisy na ciastka, które można dłużej przechowywać, chętnie poznam :)

Prosze, na przyklad te:

MASLANE Z ORZECHAMI MIELONYMI

400g maki
200g masla
200g cukru
2 jajka
szczypta soli
100g zmielonych orzechow laskowych (tak na proszek)

Cukier, maslo i sol ubic mikserem koncowka do ubijania smietany. Nastepnie dodac jajka i dalej ubic. Potem orzechy, make i ubic wszystko razem, ale koncowka, ktora wyglada jak spirala. (kurcze, ciezko jest tlumaczyc doslownie. Mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi. Jak nie, to beda wklejac zdjecia tych koncowek:)

Z ciasta uformowac kulke, zawinac w folie i wlozyc do lodowki na 1 godzine. Potem rozwalkowac ciasto ( ja rwalam kawalki wielkosci piesci i dopiero walkowalam, nie cale na raz) na grubosc ok. 4mm i wycinac dowolne figurki:)
(Gdyby ciasto nie chcialo sie rozwalkowac, wlozyc je jeszcze do lodowki).

Piec 15 minut w tem. 180 stopni.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

feeling.good


calla

feeling.good ja mam mnostwo przepisow na ciastka, ktore sie robi wczesniej. Tutaj leza one w puszkach caly adwent. Jak znajde chwile, to przetlumacze cos jeszcze.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)