Piosenka na pierwszy taniec

Zaczęty przez mary, 30 Lis 2007, 18:23:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wredotka


miracle8512

ja chodzę już od września na kurs tańca towarzyskiego do egurroli, jutro ostatnia lekcja kursu dla średnio zaawansowanych. Wszyscy w rodzince spodziewają się że nasz pierwszy taniec będzie na poziomie tańca z gwiazdami. hihihi ;D
szkoda mi tylko że N nie chce iść na kolejne etapy :(
mamy zamiar dobrać dwie lekcje indywidualne przed samym ślubem żeby ułożył nam nasz instruktor choreografie - niestety jedna lekcja 1,5h - 120 zł

uwielbiam tego walca angielskiego,  melodia fajna ale ten tekst... bu nie pasuje na pierwszy taniec


bardzo fajny jest też walc  Whitney Houston "You Light Up My Life"


znalzłam też coś takiego:
http://reeb.wrzuta.pl/audio/eu1zJWpj7Y/walc_angielski

a jeżeli nie walc to zobaczcie to według mnie bardzo fajnie im to wyszło:
http://pl.youtube.com/watch?v=PlYWPCJO9P4&feature=related

pinesska

My planujemy coś podobnego. Myślimy nawet o strojach stylizowanych na lata 40', bo w sukni wykonać się tego raczej nie da ;) a choreografia, której się uczymy zawiera w sobie elementy swingu, rock & roll'a, quickstepa i  rumby :D


poli

#78
my chyba bedziemy mieli "what the world needs now" jackie de shannon. oboje znamy ją ze swoich ulubionych soundtrackow, jest śliczna i wszyscy mówią, że będą płakać ;) układu pewnie nie ulepimy, bo chociaz ja tańczę od paru lat tak bardziej profi, to ukochany woli sklejać modele :) zresztą mało jest miejsc tak konfliktogennych jak kursy taneczne dla narzeczonych :)

bu_hoooka

a ja chce walca wiedeńskiego.. tylko ie mam zielonego pojęcia do czego oprócz nocy i dni i trędowatej można go tańczyć... może podłoże jakiś fantastyczny walcowy bit pod sinatre albo amstronga  jupi ale by była profanacja :hammer:
Just married...

Kasia

bu_hoooka do " zabiore Cie własnie tam", "jak anioła głos"

bu_hoooka

dzieki Kasia :) gdyby ktoras z Was miala jeszcze pomysly na walca wiedenskiego- tzn muzyke do niego- to bu chetnie poslucha dobrych rad..
Just married...

suegro

Cytat: bu_hoooka w 20 Cze 2008, 17:39:36
dzieki Kasia :) gdyby ktoras z Was miala jeszcze pomysly na walca wiedenskiego- tzn muzyke do niego- to bu chetnie poslucha dobrych rad..

bu_hoooka
Tu jest wątek dotyczący wiedeńskiego, sama w nim pisałam, może Cię zainspiruje :)
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,2052.0.html

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

anawar

my mieliśmy nie lada problem żeby wybrać utwór na pierwszy taniec.. nasza piosenka to Michael Buble - Home - tak przynajmniej twierdzi moje kochanie, ale ja jej jakoś nie widziałam jako podkładu to naszego pierwszego tańca więc zaczęły sie schody: on chciał walca - ja tango.. kompromis nadszedł po długich debatach i namowach :P będzie salsa  brawo - temat muzyki odpuściliśmy sobie zupełnie i wzięliśmy kawałek, przy którym nogi same rwą się nam na parkiet..

suegro

#84
Cytat: anawar w 22 Cze 2008, 21:18:57
my mieliśmy nie lada problem żeby wybrać utwór na pierwszy taniec.. nasza piosenka to Michael Buble - Home - tak przynajmniej twierdzi moje kochanie, ale ja jej jakoś nie widziałam jako podkładu to naszego pierwszego tańca więc zaczęły sie schody: on chciał walca - ja tango.. kompromis nadszedł po długich debatach i namowach :P będzie salsa  brawo - temat muzyki odpuściliśmy sobie zupełnie i wzięliśmy kawałek, przy którym nogi same rwą się nam na parkiet..

Czyli jaki? ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

"jak  anioła głos"?.. liczę i liczę, ale za nic nie chce mi wyjść 3/4.. tylko rytm dwudzielny.. Ja bym do tego walca nie ryzykowała

Kasia

Cytat: malybob w 23 Cze 2008, 09:58:56
"jak  anioła głos"?.. liczę i liczę, ale za nic nie chce mi wyjść 3/4.. tylko rytm dwudzielny.. Ja bym do tego walca nie ryzykowała


no właśnie dwudzielny jest do wiedeńskiego :) i szybkiego wiedeńskiego wydaje mi sie że da się zatańczyć :) no ale może się mylę

a na 3 to jest angielski i ta piosenka sie nie nadaje do angielskiego


malybob

Pozwolę sobie się nie zgodzić.. Jak dla mnie wiedeński jest szybszy po prostu od angielskiego, ale walca żadnego w rytmie dwudzielnym bym nie zatańczyła. (popatrz tak na logikę- zawsze kroki liczysz na trzy..)

Kasia

walca angielskiego i wiedeńskiego nie da sie tańczyć do tych samych piosenek mimo iż obydwa są NIBY na 3

tak naprawde walc wiedeński jest na dwie trójki i do wolnych dwudzielnych da sie go zatańczyć gdyż na każdy jeden takt robisz trzy szybkie kroczki a na drugi takt kolejne 3 szybkie kroczki :)




malybob

Oki, ja nie twierdzę, że do tych samych utworów, to byłoby niemożliwe ze względu na inne tempo. A to co piszesz o szybkich kroczkach w ramach metrum dwudzielnego- teoretycznie pewnie się da. Ale to już musiałoby być np. w metrum 6/8, na pewno nie 4/4! Czyli cały czas jestem przeciw "aniołowi" ;)
Przepraszam, może to tak wygląda, ale nie zamierzam się kłócić :) Po prostu powinnam się uczyć, a tak się nie mogę zebrać.. ;)

Kasia

malybob ja tam się nie znam ale na moje nogi to spokojnie daje radę wiedeńskiego zatańczyć do Anioła

jak anioła - 3 szybkie tuptane wiedeńskie kroczki
głos - kolejne 3 kroczki

usłyszałej - 3
Ją - 3

powiedziała - 3
patrz - 3

tak - 3
to - 0
on - 3


może to nie jest klasyczny wieeński ale dla chcacego bardzo sie da :)


"zabiorę Cię" jest idealniejsze do tańczenia wiedeeńskiego :)

malybob

Ufff, już po egzaminie.. No, aż ściągnęłam sobie tę piosenkę coby dokładnie przesłuchać.
Moim zdaniem, żeby zatańczyć tak jak proponujesz, trzeba by tańczyć triole, tyle, że nie ma ich w akompaniamencie, który wyraźnie punktuje podział dwudzielny.. Mnie się to gryzie..

A tak poza tym- klasyczny wiedeński jest w ostatniej części "NIebieskiej Piosenki"- my to chcemy tańczyć, tyle,że nie wiem co na początek, gdzie właśnie jest rytm dwudzielny.. Pewnie improwizacja wyjdzie;) a zakończymy wiedeńskim:)

Kasia


zulla

To ja w tym momencie wychodzę z ukrycia i witam się ze wszystkimi :)

A ujawniam się dlatego, że widzę ekspertki od tematu, który jest mi zupełnie obcy - malybob i Kasia mam do Was pytanie:
czy do tego:


da się zatańczyć jakiegokolwiek walca? ;-)

Gdyby link się nie wkleił - chodzi mi o We have all the time in the world Louisa Armstronga :-)


malybob

Wreszcie ściągnęłam (ach, ten wooolny internet..) i przesłuchałam. Jak dla mnie jest to na 4/4 , więc nie ..

I jeszcze dla odważnych ;) walc wiedeński - "rodzina" Starszych Panów..

zulla

mimo, że wcale mnie nie cieszy Twoja odpowiedź, polałam ;-))

Dziękuję bardzo :-)

malybob

piwko na poprawę nastroju i na dobry początek na Strefie:)

Kasia

Cytat: zulla w 24 Cze 2008, 11:04:01
To ja w tym momencie wychodzę z ukrycia i witam się ze wszystkimi :)

A ujawniam się dlatego, że widzę ekspertki od tematu, który jest mi zupełnie obcy - malybob i Kasia mam do Was pytanie:
czy do tego:


da się zatańczyć jakiegokolwiek walca? ;-)

Gdyby link się nie wkleił - chodzi mi o We have all the time in the world Louisa Armstronga :-)




spokojnie możesz zatańczyć do tego PIĘKNEGO wolnego walca wiedeńskiego

bo między tymi wyraźnymi taktami są słyszalne trzy takty wybijane przeszkadzajkami
i własnie na te 3 takty robisz te trzy szybkie wiedeńskie kroczki :)


jak dla mnie idealne warunki do pieknego walca wiedeńskiego z wieloma wieloma obrotami

malybob

Na każdy puls  w tej piosence wypadają 4 (!) 32-ki ("przeszkadzajki..").
czyli jeśli chcesz robić 3 kroczki, to albo będzie lekki przestój na 4-ej albo zatańczysz triole.
Wszystko można teoretycznie.
Ale ta piosenka to nie jest walc.
PS. Walc wiedeński jest z założenia szybki.

Kasia

malybob ja sie nie znam na tych triolach i taktach  :-[

ale jak mi nogi tańcza to znaczy sie że sie da :)


a ten przestój o którym pisałaś to akurat na zrobienie tego kroku do kolejnej trójeczki małych kroczków

ja na kursie tańczyłam i wolne wiedeńskie i szybkie więc wszystko jest mozliwe :)

kurdę napisz mi lepiej co to sa te triole  lol