Strefa "na parze"

Zaczęty przez jo_miekka, 30 Lis 2007, 11:23:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

poniewaz moj maz musi byc na diecie z uwagi na nadcisnienie to wymyslilam, ze moze bede gotowac na parze, zatem prosze o wiecej przepisow :) ide poszukac parowara na allegro
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

elve

Jusia, fajnie że odgrzebałaś wątek

Teraz jemy więcej ryb, więc próbuję je jakoś urozmaicić

Ostatnio:
filet jakiejś jałowej rybki np mintaja (ale nie pangi!) lekko solę po jednej stronie, do parowara, pod koniec parowania obkładam rybę pomidorami (świeżymi lub suszonymi), a na to ser np mozarellę i jeszcze na 1-2min
mąż zaakceptował :)

ishka82

elvelve, a dlaczego nie pangi? ??? Ja uwielbiam pangę z pary :)

elve

ishka82 ze względu na sposób hodowli tej ryby, która powoduje że jest poprostu NIEZDROWA
lekarze i dietetycy nie polecają

jo_miekka

ach, też o tym słyszałam
ale jak raz na kilka miesięcy zjem pangę, to chyba nie padnę trupem, nie?
jakby tak człowiek, chciał tylko zdrowee jeść....

elve

jo_miekka mnie też się zdarza, bo u mnie w sklepie to zadko jest co innego niż panga...
ale jak mogę to raczej inną rybę wybieram

jo_miekka

w ogóle tutaj  w sklepach, to z rybami tak średnio
pamiętam, że lekko mnie to zdziwiło, kiedy przyjechałam na studia

goga

elvelve a jaki jest sposób jej hodowli ??
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

elve

goga panga jest rybą rzeczną, w warunkach hodowalnych nie chce się rozmnażać. Dlatego podawane są zastrzyki z hormonów, pobudzające do rozrodu
Jako że są "techniczne" problemy z pozyskiwaniem ryb z naturalnych źródeł, to w tym momencie panga pochodzi niemal wyłącznie z hodowli
- wszystkie ryby są nafaszerowane hormonami
- wszystkie ryby mimo że rzeczne wtłaczane są do zbiorników ze stojącą wodą, a to nie poprawia ich jakości

zwierzatko_mojej_mamy

dodam, ze te hormony to z moczu kobiet w ciazy ;D

nie zmiena to faktu, ze panga to nie jest jedyna ryba, ktora sie w ten sposob namnaza - czytalam o tym, bo ten mocz mnie zainteresowal  i sie okazalo, ze i karpie tak hoduja i podaja hormony i teczaki, czyli moje ulubione pstruchy..

no i tak samo wyglada hodowla innych ryb rzecznych, ze w zbiorniku ze stojaca woda - przeciez prstag z carrefoura to chyba nie zlowiony w siec w bystrej wodzie blisko tatr ? :D

"Iniekuje się je homogenatem przysadki mózgowej (chh) lub analogami LHRH (=GnRH), np. D-Ala6,Pro9-NEt lub Gonazonem. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego - i tak ryby, które miały bezpośredni kontakt z hormonami, nie trafiają na rynek."

a ze o pandze taka awantura bo to byla nowosc ;) w sensie ryby :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

elvelve  :piwko: za info  ja jakoś za nią nie przepadam - zawsze mówiłam mężowi że mi ją czuć lekami - he he niewiele się pomyliłam
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

goga no a krapie i pstragi i inne Ci nie smierdza? :> moze taki jej urok zawsze ;D niezaleznie od sposobu hodowli :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

goga

Zwierzu ja za rybami ogólnie nie przepadam i zawsze wybrzydzam :hihi: karpie mi śmierdzą mułem a pstrągi no...rybą ;) ale jadam owszem tylko marudzę
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zwierzatko_mojej_mamy

goga mi tez karpie mulem ;D ale wszystkie uwielbiam ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

giga

Aby pozbyć się zapachu mułu to oczyszczoną rybę zostawiam w misce z pokrojąna cebulą lub skrapiam sokiem z cytryny i wkładam do lodówki na kilka godzin.   :P :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

chyba zrobie jakas rybe :D slinie sie przed monitorem ;D

i zrobie jak giga mowi i z cebula i z cytryna i jeszcze pieczareczki olalala mniam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

No niefajnie, że je hormonami szprycują, ale zapewne nie tylko z pangą tak robią :'( Poza tym pomyślcie ile syfu jest chociażby w kurczakach :o I co, nie jecie? Ja tam lubię ryby bardzo, nie tylko pangę i jadam różne...cóż, ciężko teraz znaleźć żywność, która jest na prawdę zdrowa.
A żeby ryba miała przyjemniejszy zapach, to ja mieszam odrobinę oliwy z sokiem z cytryny i przyprawami, smaruję tym rybę i zostawiam do przeżarcia i jest ok :)

elve

ishka82 w sumie to ja poprostu za pangą nie przepadam, to taka trochę podła ryba

mało jędrna i bez smaku

więc mi teoria o szkodliwości podeszła, sory za off topic

giga

Biała panga jest smaczniejsza od czerwonej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

dopiero teraz na temat wpadlam, ale lepiej pozno niz wcale.... Na urodziny postanowilam dostac ;-) parowar. Wprawdzie kupno prezentu sie opoznia, ale mam nadzieje, ze jutro w koncu bede miec to cudo i skorzystam z ktoregos z przepisow.
Macie cos jeszcze ciekawego? Czy parowac mozna tylko drob i rybke? Niestety jestem zmuszona w najblizszym czasie wcinac czerwone mieso, ale przynajmniej bede parowac cala reszte.....

elve

eva_luna robiłam schab na parze, cieniutkie kotlety, marynowane przez całą noc
były ok, więc z czerwonym mięsem też się da

jo_miekka

Elve, oo! Ze schabem nie próbowałam! W czym marynowałaś?

ddu

ten wątek umiera....a w sumie przepisów mało. mam coraz większe problemy z układem trawiennym, podobno łososia nie powinnam nawet jeść, bo za tłusty. a już od marchewki i kurczaka z parowaru robi mi się niedobrze :(
jakieś nowe pomysły, przepisy?

elve

ddu a z nie-drobiem próbowałaś?

Jo
normalna marynata, olej, ocet, sos sojowy tyle że dłużej marynuje niż do pieczenia czy smażenia

goga

ddu a mielone mięso? tylko nie kupione mielone, ale łopatka czy coś podobnego w jednym kawałku. które prosisz, żeby ci w sklepie zmielili, potem dodajesz różne zioła, które lubisz - lepisz kulki i na parę - jest dobre :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)