Strefa "na parze"

Zaczęty przez jo_miekka, 30 Lis 2007, 11:23:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sputnik_sweetheart

Znalazłam co następuje, może faktycznie by sobie taką książkę sprawić? jak sprawię to zdam relację :mrgreen: na razie improwizuję i nawet jakoś wychodzi :-P

http://wysylkowa.pl/ks770721.html

http://www.kolporter.pl/261631,Ksiazki_kuchnia_Gotowanie-na-parze-parowar.html

a tu kilka przepisów, indyka wypróbuję jutro

http://www.miele.pl/i.php?i=120

wrobelek0403

Cytat: "sputnik_sweetheart"Znalazłam co następuje, może faktycznie by sobie taką książkę sprawić? jak sprawię to zdam relację :mrgreen: na razie improwizuję i nawet jakoś wychodzi :-P

http://wysylkowa.pl/ks770721.html

http://www.kolporter.pl/261631,Ksiazki_kuchnia_Gotowanie-na-parze-parowar.html

a tu kilka przepisów, indyka wypróbuję jutro

http://www.miele.pl/i.php?i=120

ja kupiłam tę pierwsza, ale musze przyznac, ze nie ma zbyt wielu interesujacych mnie przepisow - jest sporo o kluskach, pyzach, budyniach (!!!), ja zas szukam głownie drobiu, ryb i warzyw.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

Cytat: "wrobelek0403"ja kupiłam tę pierwsza, ale musze przyznac, ze nie ma zbyt wielu interesujacych mnie przepisow - jest sporo o kluskach, pyzach, budyniach (!!!), ja zas szukam głownie drobiu, ryb i warzyw

O! dobrze wiedzieć żeby nie kupić! kluski, pyzy bleeee faktycznie

elve

idę po pracy pobuszować po księgarniach, jak znajdę coś ciekawego to dam znać

talula

Kupiłam garnki do których dołączono sitko do gotowania na parze...na poczatek może być...gdybyście miły jeszcze jakieś przepisy;)

elve

buszowałam i nic nie znalazłam, więc eksperymentuje
Apel do ekspertek w/s parowania, więcej sprawdzonych przepisów (szczególnie mięso i ryby)

jo_miekka

Cytat: "elvelve"Apel do ekspertek w/s parowania, więcej sprawdzonych przepisów (szczególnie mięso i ryby)

No ja wczoraj na niedzielny obiad miałam pangę na parze w różowym sosie.
To bardzo proste, a jak ładnie brzmi, prawda? :)

Nastawiamy wodę, do której dodajemy co tam mamy pod ręką (u mnie: liść laurowy, liść limetki kaffir, parę kropel octu winnego). Kiedy zacznie się gotować stawiamy na tym garnek/sitko do "naparzania", w którym układamy rybę przyprawioną w ulubiony sposób (u mnie sól, pieprz, sok z cytryny). Zmniejszamy gaz i pozwalamy się spokojnie parować.

W tym czasie przyrządzamy różowy sos:
podsmażamy drobno posiekana cebulkę w rondlu/patelni, kiedy się zeszkli dodajemy dwie porządne łyżki... ćwikły z chrzanem oraz dodajemy zimną śmietanę (18%, choć z 12% też wyjdzie). Mieszamy, uzyskując pięęękny różowy kolor. Doprowadzamy do wrzenia, aby sos nieco zgęstniał. Możemy jeszcze posolić lub dodać ćwikły, ale to juz kwestia smaku (i ostrości chrzanu).  W tym czasie ryba pewnie się już "naparzyła" wystarczająco, więc ostrożnie ją wyciągamy na talerz i polewamy naszym pięknym sosem. Do tego dobrze wygląda jakieś zielone warzywo - sałata, brokuły, brukselka.
Zaręczam, ze smaczne i efektowne. I szybkie! Miałam nawet zrobić wczoraj zdjęcie, ale jakoś wypadło mi z głowy.

Oczywiście ów sos można zrobić na zwykłym chrzanie (bez ćwikły) i podawać do innych mięs.

elve

zainspirowana pangą zrobiłam schab w sosie chrzanowym, też nieźle

jutro spróbuję łososia w sosie musztardowym (to troche barbarzyństwo, ale zobaczymy...)

szukam pomysłu na nadanie warzywom smaku, mąż trochę protestuje na suche warzywa. Narazie robię sos jogurtowo-ziołowy, ale będę eksperymentować dalej.

Moje odkrycie miesiąca, bób (teraz mrożony) na parze, na kolację

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve - ja do gotowania bobu zawsze wrzucam czosnek - pokrojone zabki  - wtedy ma pyszny smak - dla wielbicieli czosnku ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Jak robie cos na parze to wychodzi takie biale swinstwo (bialko) tez sie wam tak robi?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Maya, ale z czego to wychodzi? Z mięsa?

Evelve, suche warzywa na parze? Hmm... Moje nigdy nie są suche.
Aby nadac smaku warzywom kłade do nich plaster cytryny, listek limetki albo coś tam wody dorzucę.

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 14 Mar 2008, 11:27:04
Maya, ale z czego to wychodzi? Z mięsa?

i ze miesa i ryby. Wyglada jak scinajace sie bialko z jajka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

nie lubię tego ścinajacego sie czegoś (białko tłuszcz)

jak gotuję rosół/bulion to zawsze to cholerstwo ściągam łyżką i wywalam bleeeeeeeee

jo_miekka

No w rosole to to jest "szumowina" taka.
W jedzeniu na parze to takie cos białe to chyba potem znika jakoś, nie wiem, cholibka. Muszę się przyjrzeć.

ishka82

Ponieważ wczoraj kupiłam sobie wypasiony parowar odświeżam topik:) Jeśli zmontowałyście coś nowego na parze, to dawajcie przepisy. Ja też jeśli coś ciekawego mi wyjdzie podzielę się z Wami pomysłem.
A tak na marginesie, parowar bardzo fajny kupiłam w TESCO za...59,99. Fakt, nie jest markowy, ale ma wszystko to co markowe i fajnie wygląda, więc się skusiłam. Jak ktoś zainteresowany, to promocja jest bodajże do 19-go, ale nie wiem, czy we wszystkich sklepach Tesco.

ishka82

A gotujecie ryż na parze? Jak wychodzi? No i jeszcze zastanawia mnie gotowanie jajek na parze...hmm, właściwie nie wiem po co miałabym gotować jajka na parze.

elve

Ja gotowałam ryż, w takiej miseczce, zalany wodą do powierzchni ryżu ze odrobiną szafranu. Za pierwszym razem wyszedł wodnisty bo za dużo wody nalałam, potem już był ok.

Beata

Cytat: ishka82 w 30 Lis 2007, 11:59:23
Szkoda tylko, że ślubny nie lubi parowanych potraw :-/

spokojnie - z czasem się "nawróci". Mój tak miał, a teraz ..... trawka i gotowane mięso bardzo mu smakuje, co jeszcze do niedawna było całkowicie nierealne.
Podniosę sobie wątek, żeby mi nie zaginął ;)

ishka82

Cytat: Beata w 19 Maj 2008, 14:07:33
Cytat: ishka82 w 30 Lis 2007, 11:59:23
Szkoda tylko, że ślubny nie lubi parowanych potraw :-/

spokojnie - z czasem się "nawróci". Mój tak miał, a teraz ..... trawka i gotowane mięso bardzo mu smakuje, co jeszcze do niedawna było całkowicie nierealne.
Podniosę sobie wątek, żeby mi nie zaginął ;)
Już się nawrócił i mu smakuje jupi Szczególnie ryba z warzywami  brawo  :chef:

ishka82

A to ostatnio moje ulubione parowane danie :)

konwalia

oj ja ryby "z oczami" i głową nie trawię.........  :green:

ishka82

konwalia :oops: Fileciki też są pyszne :yes:

salsa

Cytat: ishka82 w 07 Sie 2008, 18:58:07
A to ostatnio moje ulubione parowane danie :)

ja tez bardzo lubie takie rybeczki, ale pysznie wyglada:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

salsa, była pyszna, mniam ;;)

Ma ktoś jakieś nowe pomysły na dania parowane? Chętnie bym czegoś nowego spróbowała :yes:

salsa

Brokuły gotować około minuty. Zmiksować oliwę, sok z limonki, chilli, sól, pieprz i anchois. Maczać brokuły w sosie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)