salonowe dylematy

Zaczęty przez iksa_nl, 27 Sty 2015, 11:13:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iksa_nl

Potrzebuję Waszej pomocy, rozważamy z mężem zmianę mieszkania, mamy już coś na oku, ale problematyczny jest salon (i 2 sypialnie po 8,5m2, ale to pozniej ;) )

da się zrobić z nim coś innego, niż ta wizualizacja od dewelopera?
długi a wąski,
rzeczy, które muszą się tam znaleźć to sofa 3 os., stół z 4 krzesłami (tak, by dało się też meble przestawić ze 4 razy w roku i rozłożyć stół do 10 os.) no i będzie kominek.
Jak to jakoś rozsądnie poustawiać?
idealnie gdyby z kanapy można było pogapić się na kominek i na tv, gdyby z miejsca przy stole też było widać tv,
siedząc przy stole nie ugotować się przy kominku
idealnie gdyby jeszcze wygospodarowac miejsce na książki.
Grzejniki są na ścianie z balkonem, jeden przy ścianie w miejscu, gdzie jest 212cm do schodów
drugi pomiędzy balkonem a następnym oknem balkonowym.
kanapa przy schodach to dobry pomysł? (boje sie, ze Mlody by skakal ze schodow na kanape...)

nionczka

pomysłu nie mam.  pustka w głowie. nam tez deweloper zasugerował wizualizacjami rozwiazania i potem trudno sie było z tego uwolnić i myśleć samodzielnie. niemniej jednak okazało się, ze sasiedzi byli bardzo pomysłowi i zagladajac do okien widze mnóstwo wersji tego samego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

no wlasnie, takie wizualki potrafią utrudnic a nie ułatwic :D

tez na razie nie mam pomysłu, ale zastanowie sie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

tylko na wstepie powiem, ze rozwazyłabym skrócenie ciągu kuchennego i zmieszczenie całosci na "czesci płytkowej" na rysunku. Wtedy zyskujemy większą przestrzen salonową.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#4
Nie podoba mi się miejsce stołu, jest prosto na wejściu do części dziennej, a tym samym do całego domu
ja bym je zabudowała i zrobiła wejście obok na ścianie kuchennej, te ściany już są czy będą stawiane po podpisaniu umowy dla Was?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Ja bym kombinowala ze zmniejszeniem kuchni, zmienieniem wejścia do niej burząc ściankę i robiąc wejście do kuchni na przeciwko wejścia do wc. Postawilabym ściankę pomiędzy salonem i kuchnia, tam gdzie się kończą płytki. Byłoby miejsce na stół, w obecnej propozycji stół stoi w ciagu komunikacyjnym.



A schody będziecie mieć? Bo jak nie to nie wiem czy zakręconego nie bylyby lepsze. Wtedy zyskalibyscie alternatywne miejsce na stół.

wrobelek0403

ja bym chyba jakos starała sie zamienic kanape ze stołem, kuchnie troche cofnąc w te wneke kuchenną. A miejsce obecnie zaznaczone jako tv zamienic na zabudowę regałowo-ksiązkowa.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#7
Cytat: Kasia w 27 Sty 2015, 13:14:56Ja bym kombinowala ze zmniejszeniem kuchni, zmienieniem wejścia do niej burząc ściankę i robiąc wejście do kuchni na przeciwko wejścia do wc. Postawilabym ściankę pomiędzy salonem i kuchnia, tam gdzie się kończą płytki. Byłoby miejsce na stół, w obecnej propozycji stół stoi w ciagu komunikacyjnym.

Kasia dobry trop!!!! tez myslałam, zeby jakos kuchnie oddzielic, np. blatem, ale scianka jest lepszym rozwiazaniem.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Kasia to samo zaproponowałyśmy z wejściem

A schody już są? Jakby były proste, w sensie bez zakretu na dole, możnaby je zamknąć w dyskretniejszej klatce, która nie wylewa się na salon
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#9
schodow na razie nie ma, inwestycja w budowie, ale do wybory mam takie jak na wizualce tylkow roznych wybarwieniach...ale dopytam jeszcze

a tak by sie zmiescilo? obecnie tv mam jakies 2m od osoby siedzacej na kanapie... stol rozkladany ma 140cm dlugosci...moge go zmienic, ale potrzebuje rozkladany na imprezy wiec wiele mniejszego nie znajde.

jak zabuduje kuchnie w podkowe to szafki sa glebokosci 60 cm pewnie to zostaje okolo 120 cm na srodku...nie jest za ciasno? obecnie mam aneks w L wiec nie umiem sobie wyobrazic U.


tv na scianie kominkowej, przed tv sofa...jakis stolek?, stol z tylu przy schodach
na scianie kibelkowo-schodowej jakis regal na ksiazki czy cos, na srodku miejsce dla mlodego... i tak wiekszosc czasu siedzimy razem w jednym pokoju...

zwierzatko_mojej_mamy

proponuje przejrzec tysiace projektow kamienic brytyjskich ;) oni maja te koszmarnie kiszkowate budownictwo i jakos daja rade ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Zmieścić się zmieści ale masz wtedy niewykorzystania cześć salonu przy kuchni i strasznie zagracony salon przy oknach.

Kasia

A schody to w ogóle jakaś kpina. Powinny być w druga stronę, tak aby wejście na nie było jak najbliżej kuchni, wejścia do salonu.

wrobelek0403

Cytat: Kasia w 27 Sty 2015, 13:30:48
A schody to w ogóle jakaś kpina. Powinny być w druga stronę, tak aby wejście na nie było jak najbliżej kuchni, wejścia do salonu.

no tylko wtedy by sie pewnie nie zmiesciła ta mikrołazienka pod nimi.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

tak, zdecydowanie zrobiłabym schody proste!!!!! te 3 wielkie ukosne schody zabieraja tylko niepotrzebnie przestrzen.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

Cytat: nionczka w 27 Sty 2015, 13:19:26Kasia to samo zaproponowałyśmy z wejściem

tak?

Kasia

Łazienka tam gdzie jest tylko schody na odwrót.

zwierzatko_mojej_mamy

wiecie, co by mnie denerwowalo najbardziej w tych schodach? :D ze mi zabudowali tyle miejsca na przechowywanie!! przeciez tam elegancki schowek by byl na wszystkie graty do sprzatania
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 13:35:54
tak?

Tak, tylko kanapę bym zostawiła tak jak jest w projekcie.
I dalej w uzyskanej wiece bym zrobiła tv lub regał z książkami
Lub tak jak dziewczyny proponują, zrobić schody prosto i wtedy tv można spróbować powiesić na nowej ściance od schodów.

Chociaż mi te schody pod samym oknem nie leżą. Aby wejść na gore będzie trzeba przejść przez cały salon

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 13:35:54
tak?

a ja bym w ogole zrezygnowala z blatu pod oknem, zlew na blat z kuchenka, a po prawej od wejscia do sufitu zabudowa z lodowka i piekarnikiem
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Sty 2015, 13:37:19rzeciez tam elegancki schowek by byl na wszystkie graty do sprzatania
wiem, wiem, widzialam takie cos:

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 27 Sty 2015, 13:40:15
wiem, wiem, widzialam takie cos:

no na przyklad ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

Cytat: wrobelek0403 w 27 Sty 2015, 13:31:43ta mikrołazienka pod nimi.

tam tylko zlew i kibelek wiec pewnie przy jakiejs tam wysokosci i tak bedzie zabudowane do stelaza wc.

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 27 Sty 2015, 13:37:19ze mi zabudowali tyle miejsca na przechowywanie!! przeciez tam elegancki schowek by byl na wszystkie graty do sprzatania

no tylko, gdzie wtedy dac łazienke :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#24
Cytat: wrobelek0403 w 27 Sty 2015, 13:53:37
no tylko, gdzie wtedy dac łazienke :D
ale ni enie - tam tylko pol schodow pokrywa lazienke, a drugie pol pokrywa scianka, na ktorej moglabys niska zabudowe zrobic na odkurzacz, mopa i inne jest przeznaczona na stol ;) a gdyby pomysleli i odrocili schody z lazienka, to 1. nikt by nie lazil przed tv, nie trzeba przeleciec calego domu i zakrecic, zeby wejsc na gore, 3. wylot ze schodow nadal bylby w tym samym miejscu w sensie na pietrze, 4. na tej resztce do niskie zabudowy i tak by wypadal korytarz, a na scianie nowej lazienki by se stal stol spokojnie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl